Autor Zpráva
donskr
Profil
Dobrý den, chtěl bych znát Váš názor na www.trhfotek.cz
DJ Miky
Profil
1) Ty dva rámečky na úvodní stránce, „Jsem fotograf a chci prodávat své fotky“ a „Jsem majitel webu a chci nakupovat fotky“, na mě zapůsobí spíše v případě, že na web vstoupím poprvé, než v případě, že se vracím opakovaně a jsem již zaregistrovaný. Dávalo by mi tedy větší smysl odkazovat jimi přímo na registraci nového účtu než na přihlášení.
2) Co skutečně znamená zaškrtávátko „zabezpečené“ na stránce přihlášení, jsem odhadl až ze zdrojového kódu. Běžný návštěvník to nebude ani tušit a pokročilý uživatel si bude myslet, že se tím zapíná/vypíná SSL/TLS.
3) S tím souvisí – v registraci se musí zadat adresa, telefon a číslo bankovního účtu. To by se určitě mělo odesílat přes zabezpečené připojení.
4) Když už je v registraci captcha, mohla by být alespoň bez většího problémů čitelná pro člověka.
5) Formulář v hlavičce má trochu matoucí označení „Přihlášení / registrace“, přičemž se jedná pouze o přihlašovací formulář, ne registrační.
6) Trochu mi nesedí logo webu s jeho názvem/zaměřením, respektive mi uniká blízká souvislost vzorníku barev s fotografiemi.
7) Chtělo by to sjednotit styl oslovení: „Váš koníček Vám začne vydělávat“ na úvodní stránce vs. „Proč krást fotky, když je tady můžeš mít za pár korun a legálně
8) Nešel by ochranný vodoznak udělat alespoň trochu méně viditelný? Na náhledu fotografie až příliš ruší.
9) Taková drobnost: Proč i obyčejný filtr při procházení fotografií odesílá formulář metodou POST a nutí uživatele přijímat cookies, jen aby ihned přesměroval stránku na správnou adresu s GET parametry?
10) Úvodní stránka má nějakých 700 KB v desítkách požadavků, nepočítaje náhledy fotografií a externí požadavky (Google Analytics, Facebook Likebox). To je poměrně dost. Proč je tam třeba přilinkované celé jQuery UI, když se z něj nevyužívá nic, nebo jen malá část?
Bubák
Profil
Nikde není vysvětlení, co znamená v registračním formuláři červená hvězdička. Označení povinných položek to nebude, protože červená hvězdička není u políčka "Kontrola" ani u souhlasu s obchodními podmínkami.
Pokud chybí některá z povinných položek, nebo se dopustím chyby, musím kód opisovat znova.
Důkladnější kontrole je provděpodobně podrobena jen e-mailová adresa, jinde jdou napsat nesmysly, třebas písmena do čísla bankovního účtu a do telefenního čísla.
TomasJ
Profil
Zdravím.

V první řadě, tělo webu je strašně široké. Mám 19" monitor (1280x1024) a abych web viděl celý bez posouvání do boku, musím ho dát přes celou obrazovku, což nikdy nedělám. Tak a teď si představte, že někdo má monitor 17" nebo zařízení s menším rozměrem.

Další věc je odkaz v hlavičce na úvodní stránku - není přes celé logo.

Dále co mi nesedí, je u jednotlivých kategorií pozadí položek, ale především nastavení rozmezí ceny. Hodilo by se, kdyby se položky odfiltrovaly hned po nastavení rozmezí a ne až po kliknutí na tlačítko OK. To samé se seřazením.

V kategorii architektura je na řádku 167 JS chyba (nedefinovaná funkce showProducts).

Když už ty URL máte tak pěkně rozdělené (kategorie/architektura), neškodilo by to dodělat kompletně (kategorie/architektura?page=2 změnit).

V hlavním menu není nijak vzhledově rozpoznatelná aktivní sekce a skoro nevýrazný efekt najetí myši.

Podle mě je lepší v zápatí webu dát text o něco větší a kontrastnější.

Ve statistikách máte v textu překlep: Online statistiky fotobanky - prodané fotografie, koupené fotografie, registrované uživatelé, kategorie. Asi mělo být "registrovaní uživatelé".

Sekce Spolupráce:
V sekci Spolupráce se mi flashové bannery nezobrazují (Firefox 28.0, Adblock Plus vypnutý).

JS chyba v odpocet.php - document.getElementById('vystup') is null.

Celkově jak už kolega výše zmínil, ty kvanta JS skriptů jsou tam opravdu důležitá? Navíc máte rozdílné verze css a js k jQuery.
CZghost
Profil
Váš web není responsivní, uživatelé mobilů musí rolovat doprava na registraci nebo přihlášení. Web je příliš široký. Pokud se Vám nechce patlat se šířkou, nastavte šířku 100%, ať se stránka zobrazí na celou šířku okna. Jakožto profesionální web by měl být určitě také profesionálně upravený pro moderní dobu. Celkový design, když přihlédnu na tyto nedostatky, je tak za 3 (známkováno jako ve škole).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0