Autor Zpráva
helllboy
Profil
Dobrý den,

rád bych slyšel Váš názor na můj ryze amatérský počin, který naleznete na adrese www.kzamysleni.cz. Jako člověk veškerými IT věcmi nepolíben jsem web uplácal zadarmo ve wordpressu a vypadá proto tak, jak vypadá (logo mi dělal kamarád, který naštěstí ovládá aspoň trochu grafické programy). Z obsahu je patrné, že jsem nechtěl nic křiklavého a kýčového, naopak jsem se snažil uspořádat věci na stránce přehledně a intuitivně, zvolit decentní barvy, které netahají oči. Modernější provedení by webu samozřejmě prospělo, nenašel jsem ale šablonu, která by mi sedla lépe.

Co na web říkáte? Čte se dobře? Není příliš statický a nudný? Vrátili byste se na takovou stránku? A co byste případně zlepšili?

Děkuji za odpovědi!
janbarasek
Profil
helllboy:
Na začátečníka to je dobrý výkon, nicméně si dovolím pár připomínek:

- Odkaz "Partneři" a "Kontakt" je napsán bílým písmem na světle šedém pozadí, takže není skoro vidět. Není to náhodou chyba? Takto se zobrazuje v Opeře.
- Celý web na mě působí jako kdyby byl ve Flat designu, tak tomu přizpůsob i tlačítka na pravo od loga.
- Stránka se trochu déle načítá proti tomu, co tam všechno je. Určitě by to šlo nějak optimalizovat. Jsem momentálně na rychlé přípojce, takže v tom bych problém neviděl, server pravděpodobně dlouho generuje stránku (ale ping je pod 20ms).
helllboy
Profil
1) Je to určitě chyba. V chromu i v IE se mi všechny hlavní odkazy z menu zobrazují v jednom řádku s tmavým pozadím. Až teď mě napadlo, že je dost možné, že se celé menu nevleze na užší monitory. Lze to nějak upravit, nebo budu muset nadpisy v menu zkrátit?
2) Máte na ty mysli sociální ikony? Nejsem si jist, jestli chápu význam Flat design, jak by takové přizpůsobení mělo vypadat?
3) Toho problému jsem si vědom a už jsem s ním zkoušel bojovat. Vyzkoušel jsem pluginy WP database Optimizer a používám WP Super Cache, který by měl web trochu zrychlit. Hostin mám u endory, která má bohužel zrovna nějaké HW potíže, takže server je pomalejší a občas i padá. Snad se to zlepší.
jefitto44
Profil
1. Bohužial, v IT neexistuje chyba. Musíš brať ohľad na to, že návštevníci majú právo používať iný prehliadač ako ty. Tak či tak chcú stránku vidieť rovnako ako t. A to sa týka aj rozlíšenia displaya atď... Kontakt máš v druhom riadku preto, že sa už nevojde do toho prvého.
2. Social ikons by sa hodili určite jednofarebné, najlepšie polopriehľadné. Napr. tieto http://turbo.designwoop.com/uploads/2012/08/4.png
3. Mne osobne dosť vadia fonty, ktoré sú použité, pretože sa mi zobrazujú kostrbaté... Treba to kus prerobiť. Ale inak pekné :)
Fisir
Profil
Reaguji na jefitta44:
Musíš brať ohľad na to, že návštevníci majú právo používať iný prehliadač ako ty. Tak či tak chcú stránku vidieť rovnako ako t.
:-)

Napr. tieto
Zrovna kulaté mi k jinak hranatému webu nesedí.

Reaguji na helllboye:
Z menu ti přetéká „Kontakt“.
TomasJ
Profil
Fisir:
Kdyby sis přečetl odpovědi, zjistil bys, že mu to sem psali.

helllboy:
Já osobně moc nevím co hodnotit, když je to šablona, jak jsi psal. :)

Snad jen pár obsahových věcí:
- janbarasek podle mě myslel tím Flat designem to, že celý web nikde nemá žádné stíny ani vystoupnutí ven, nebo propadnutí dovnitř. Proto se nehodí vystouplá loga pro sociální sítě a podobné (která už jsou nahrazena jinými).
- Ikony sociálních sítí bych dal nějaké stejně hranaté jako web, šedé a po najetí změna na barevné.
- Patička obsahuje "Copyright © 2014 K zamyšlení" vyber si © nebo Copyright. © totiž znamená copyright, a že to vidíš jinde, neznamená, že to k sobě hodíš taky ;)
- K titulku stránky nemám nějaké výhrady, ale spíš bych dal důležitější část dopředu a „K zamyšlení“ bych dal do uvozovek. Vypadá to totiž zajímavě už jen v té patičce.
- Logo webu mi přijde nehodící se k obsahu. Z loga mi přijde, že web je sloužící jako nějaký chat.
Kubo2
Profil
helllboy:
Co na web říkáte?
Mne sa vidí výborne spracovaný. Prešiel som niekoľko stránok, na obsahu okrem pár preklepov nevidím nijaké hrúbky (= fatálne chyby; tie preklepy sa dajú pochopiť, keďže obsah webu tvorí komunita), design sa mi tiež celkom pozdáva. Celkovo ten web až šepká návštevníkom, že si si na ňom dal záležať.

Čte se dobře?
Obsah je veľmi zaujímavý, takže k tejto časti nemám čo viac dodať, až na pripomienku, že v tele článku by si mohol o nejaké to percento-dve zväčšiť písmo.

Není příliš statický a nudný?
Neviem síce, či som správne porozumel predmetu položenej otázky, ale statický určite nie je („web jsem uplácal zadarmo ve wordpressu“).
Či je nudný, to neviem veľmi posúdiť, ale trochu takej únavy z nudy spôsobuje ten typický defaultný font používaný WordPressom.

Vrátili byste se na takovou stránku?
S najväčšou pravdepodobnosťou áno, ale takisto s veľkou pravdepodobnosťou by som na ňu asi len tak ľahko nezablúdil.

A co byste případně zlepšili?
Ku každej otázke som uviedol, čo by som zlepšil priamo k téme, ktorej sa to týkalo (= otázke).

Fisir:
Z menu ti přetéká ‚Kontakt‘.
Pri šírke 1024px sa „Kontakt“ už nevojde do menu a pretečie na ďaľší riadok, kde nie je veľmi vidieť. Pri menšej šírke sa podľa mojich testov menu zbalí do <select>u.

jefitto44:
Musíš brať ohľad na to, že návštevníci majú právo používať iný prehliadač ako ty.
No... že to hovoríš práve ty :-)

2. Social ikons by sa hodili určite jednofarebné, najlepšie polopriehľadné.
To je vec vkusu. IMHO tieto stávajúce sa mi k tomu webu celkom dobre hodia. Ale tie guľaté, čo si navrhol ty, by tam boli dosť fádne a pomaly by ich tam ani nebolo vidieť ;-)
helllboy
Profil
Díky všem za připomínky!

jefitto44: 1)Odstranil jsem z menu položky "kontakt" a "podpořte nás", které jsem umístil do spodní části stránky. Přece jenom, nejsou tolik důležité. Menu by teď mělo být jednotné i pro úzké monitory.
2) Social icons jsem trošku upravil - používám na ně plugin (bez pluginu jsem to zatím nezkoušel, jakmile bude více času, zkusíme najít nějaké vhodnější a naučit se je tam vkládat bez předem definovaných pluginů).
3) Původní fonty bohužel neměly podporu češtiny. podařilo se mi je změnit na takové, které by česky umět měly. Na žádném počítači, na kterém jsem to zkoušel, se mi kostrbatě nejevily. Mohu ale pohledat na googlefonts ještě nějaké lepší.

Fisir: Už by kontakt neměl přetékat

TomasJ: © je změněn. Díky za opravu, vůbec mi to nedošlo. Logo mi dělal kamarád za pivo. Neočekával jsem nic světoborného, ale jelikož já umím trochu jen s "malováním", byl jsem vděčný i za to málo. Jestli Ti logo evokuje jakýsi chatting, je to aspoň trochu trefné, neboť web je zaměřen - tedy kromě úvah - i na diskuze pod nimi.

Kubo2: 1) Korekturu dělám sám a bohužel chyby, které přehlídnu jednou, už najdu jen málokdy. Budu na tom ale pracovat, díky!
2) Zkusím zvětšit písmo, ale nerad bych si nějak poškodil CSS (už se mi to povedlo při změně fontů), nevíš přesně, které "font-size" označuje písmu v článcích?
3) Jsem si vědom, že se na takový web člověk dostane málo. Útočím proto na sociální sítě, kde se snažím získávat fanoušky a zaujmout tak naši cílovou skupinu. Lepší nápad bohužel nemám. Skrze vyhledávače se k nám dostane minimum lidí - a to když jsem zkoušel nějaké "SEO" triky.

Ještě jednou děkuji za reakce a těším se na případné další!
Kubo2
Profil
helllboy:
nevíš přesně, které "font-size" označuje písmu v článcích?
Čo som na to teraz pozeral, tak to bude deklarácia selektorom .post-single-content. Navrhujem nastaviť tam tak okolo 15.85px alebo niečo v percentách.

Ještě jednou děkuji za reakce a těším se na případné další!
Za málo ;-)
jefitto44
Profil
Kubo2:
„Musíš brať ohľad na to, že návštevníci majú právo používať iný prehliadač ako ty.“
No... že to hovoríš práve ty :-)
Všetci sa učíme nie?
lionel messi
Profil
Mňa web oslovil, číta sa mi príjemne, za nudný ho nepovažujem, je prehľadný, myslím si, že sa na stránku ešte vrátim. Mal by som len pár pripomienok:

1. V menu by som zvýraznil aktívnu položku — je to často vidieť na iných weboch, dodá to prehľadnosť.
2. Na hl. stránke by som pri výpise jednotlivých úvah skrátenie textu naznačil výpustkou, možno sa ti bude hodiť pojednanie o skrátení článku pre výpis perexu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0