« 1 2 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Hezký den,

plánuji trochu předělat jecas.cz. Původní podoba cca po roce fungování už úplně nevyhovuje. Než tak učiním, rád bych si přečetl vaše připomínky k současné podobě a co by se dalo zlepšit, abych tyto věci v maximální možné míře mohl zahrnout do nové podoby webu.

http://jecas.cz

Děkuji
Fastman
Profil
Já bych nedával výpis všech článků naráz na jednu stránku (zatěžuje to), takže bych to udělal na stránky "1,2,3...".
Taurus
Profil
Ubral bych na barevnosti, popřemýšlel nad ikonkama kategorií a vytvořil nějaké kategorie/subkategorie, abych nemusel vlevo rolovat. Menu mi pak chybí v článcích. Současná podoba je taková jakoby nedodělaná, kde splývá vše se vším (v článcích).
Chro
Profil
Moc nedáván na design, pokud web není vyloženě kašpárkův hrobeček. Zajímá mě obsah a ten je v případě Jecas.cz kvalitní. Proto by mě potěšily 2 články denně, nikoli 1 obden. :-)

Mimochodem, v článku
http://jecas.cz/mereni-rychlosti-sql
je chyba. Funkce microtime(TRUE) vrací počet sekund od 1. 1. 1970 s přesností až na 6 desetinných míst, hodnota v $rozdil tedy nebude v milisekundách, ale opět v sekundách a vynásobená 1000.
Str4wberry
Profil
Funkce microtime(TRUE) vrací počet sekund od 1. 1. 1970 s přesností až na 6 desetinných míst, hodnota v $rozdil tedy nebude v milisekundách, ale opět v sekundách a vynásobená 1000.

Ehm, vynásobením počtu sekund tisícem z nich mám přece milisekundy (1 s = 1000 ms), nebo ne?
Tomáš123
Profil
Str4wberry:
predpona mili = 1000-máš pravdu Str4wberry
_es
Profil
Str4wberry:
Vizuálne nepôsobí dobre, že je tam tmavé písmo na svetlom pozadí aj svetlé písmo na tmavom pozadí.
Chro
Profil
Str4wberry [#5]:
Ano, 1. apríla už vlastně bylo. Omlouvám se za mystifikaci, pořád mi tam neštymovala ta část za tečkou (př. 40.123456 ms) a dokonale mě zmátla. Ideální příklad do IQ testu národa. Ještě jednou se omlouvám.
Petr ZZZ
Profil

1. Grafika, layout

a) Přijde mi, že tam máš zbytečně mnoho druhů písma; například na stránce s kontakty jsou v e-mailovém a twitterovém kontaktu dva různé zavináče. Taky nadpisy jsou v jiném druhu písma než běžný text, aniž bych měl pocit, že by to pomáhalo orientaci nebo péči o značku.
b) Seznam používaných barev není úplný, hned pod ním jsou odkazy na sociální sítě ve třech dalších barvách (trochu mi i uniká smysl toho seznamu).
c) Přijde mí, že množství barev v menu orientaci spíš znesnadňuje než podporuje.
d) Logo a potažmo favikona jsou vymyšlené dobře; možná člověk o logo trošku škobrtne v tom smyslu, že písmeno A si musí domýšlet, ale právě díky tomu si zapamatuje adresu webu.

2. Obsah

a) Kdykoli čtu někde o podmínkách užití stránek, praští mě to přes oči. Žiju v přesvědčení, že k užívání jsou léky, případně dovolená, ale stránky, nářadí, stroje, přístroje atd... se používají.
b) Občas bych si přál návody malinko polopatičtější.

Celkový dojem je velmi dobrý. Užitečný a obsahově bohatý web.
_es
Profil
Str4wberry:
Toto vlákno slúži len na hodnotenie webu ako celku a komentáre k jednotlivým článkom máme písať na web do „komentárov“?
Str4wberry
Profil
Komentáře k jednotlivým článkům by asi bylo lepší psát k jednotlivým článkům, aby se k nim dostali i návštěvníci jecas.cz, které toto vlákno nesledují.
Str4wberry
Profil
Reakce na Fastmana:
Já bych nedával výpis všech článků naráz na jednu stránku (zatěžuje to), takže bych to udělal na stránky "1,2,3...".
Nebude potom chybět současné bleskové filtrování a hledání?


Reakce na Petra ZZZ:
Seznam používaných barev není úplný
Seznam barev tam mám hlavně pro sebe. :–)

Občas bych si přál návody malinko polopatičtější.
Můžeš uvést příklad pár návodů, kterých se to (nejvíc) týká?
joe
Profil
Obsahově dobré a zajímavé (proč všude píšeš "s"?), ale graficky se mi to příliš nelíbí. Nešlo by to udělat barevně nějak trochu víc decentně? Takhle to je hrozně přeplácané.

(Asi) Všechny články na jedné mi také moc nevyhovuje, načítá se to déle a chvíli trvá, než se zobrazí levé menu...
_es
Profil
Str4wberry:
Pri editovaní príspevku nefunguje presúvanie vybraného textu myšou (Firefox). Namiesto toho to vypisuje voľačo o nahratí obrázka.
Str4wberry
Profil
Reakce na joe:
ale graficky se mi to příliš nelíbí
Nojo, vytvořit web, který se ti graficky bude líbit, se mi asi nikdy nepovede. :–)

Všechny články na jedné mi také moc nevyhovuje, načítá se to déle a chvíli trvá, než se zobrazí levé menu...
Mně se pořád nechce moc oželet to okamžité filtrování dle rubrik, které je na výpisu všech článků závislé. Zkusím to ještě promyslet.

Reakce na _es:
Pri editovaní príspevku nefunguje presúvanie vybraného textu myšou (Firefox). Namiesto toho to vypisuje voľačo o nahratí obrázka.
To je problém diskusního systému třetí strany, který se pro komentáře používá. S tím asi nic neudělám. (Jinak díky za komentáře na webu.)
joe
Profil
Str4wberry:
Nojo, vytvořit web, který se ti graficky bude líbit, se mi asi nikdy nepovede. :–)
Proč myslíš? :) (asi jsem moc náročný na všechno, ale věř, že ani se svýma návrhama nejsem druhý den spokojený a ladím je :))
Vytvořit ale dnešní moderní web není příliš složité, ne?

Mně se pořád nechce moc oželet to okamžité filtrování dle rubrik, které je na výpisu všech článků závislé. Zkusím to ještě promyslet.
Myšlenka okamžitého filtrování se mi líbí, funguje dobře, jen při zobrazování stránky, kde jsou všechny to trvá dlouho. Co zkusit kompromis a zobrazovat jich například jen 10 a při postupném scrollování dolů zobrazovat další a další? Myslím, že by to pak bylo o dost svižnější (prohlížeč se nemusí starat o načítání a zpracování něčeho, co ještě není vidět).
Str4wberry
Profil
Proč myslíš?
Tak už jsi mi pár webů okomentoval. :–)

jen při zobrazování stránky, kde jsou všechny to trvá dlouho
Myslíš první načtení, nebo kliknutí na černé „Je čas“ po předchozím vyfiltrování.

Co zkusit kompromis a zobrazovat jich například jen 10 a při postupném scrollování dolů zobrazovat další a další?
No, pro filtrování je potřebuji mít načtené všechny. Ale říkám si, že možná by stačilo umístit hlavičku a seznam kategorií v kódu nad obsah. Potom by asi delší načítání nevadilo, protože by obsah „nad ohybem“ byl vidět hned.
joe
Profil
Str4wberry:
Tak už jsi mi pár webů okomentoval. :–)
Možná to bude jen monitorem :-)

Zkouším to v Chromu a u mě se to chová takto:

1. Úplně první načtení jecas.cz, pokud jsem na stránce před chvílí ještě nebyl (tzn. pokud stránku otevřu v anonymním režimu).

2. Pokud na úvodní straně zůstanu a mačkám Ctrl+R, Ctrl+Shift+R jak chci, Chrome ví, že načítám pořád to samý a menu ani nikam nezmizí.

3. Po otevření detailu článku a kliknutí nahoře na logo vedoucí na úvodní stránku - opět se to chová jako v bodě 1

4. Kliknutí na černou položku při vyfiltrování s menu nedělá nic (akorát zobrazí všechny články)

No, pro filtrování je potřebuji mít načtené všechny.
Nemyslel jsem, abys je nenačítal, ale schovával (tzn. 11. a další článek schovat pomocí CSS display: none;, možná by stálo za to vyzkoušet schování pomocí visibility: hidden;, které by bylo příjemnější v tom, že posuvník prohlížeče by odpovídal skutečné výšce stránky)

Ve všech případech, kdy to trvá dlouho, slyším jak se mi víc roztočí ventilátor na CPU :)
pcmanik
Profil
joe:
Tak už je na čase vymeniť počítač za lepši, na iPade sa mi stránka načíta takmer okamžite. Len prvotné vykreslenie obrázkov trvá chvíľu dlhšie ale to bude kvôli internetu.
joe
Profil
pcmanik:
Myslíš si, že Intel Core i3 (3.3 GHz) s 8 GB RAM je na prohlížení webu málo?

na iPade sa mi stránka načíta takmer okamžite
Předpokládám, že ani tak předražená věc, jako je iPad nevykreslí Str4wberryho stránku rychleji než můj PC.
nemeja
Profil
Mám podobný problém jako Petr ZZZ, při prohlížení prvních odkazů, vedle menu, mě ruší příliš barevné menu. Proč třeba nezkusit něco takového:
joe:
I na mém stařičkém PC (Intel Core 2 Duo 2,2GHz, 4GB RAM, GeForce 220M - 1024VRAM) se stránka vykreslí bleskově, to samé na mobilu i když mám zrovna smůlu a chytám GRPS.
Kubo2
Profil
Nejde mi to síce veľmi do hlavy, ale asi som tu jediný, komu sa stávajúci vzhľad webu Je čas.cz najviac pozdáva :-)

Hoci, keď tak pozerám na ten screenshot od nemeju, celkom sa mi páči aj ten ;-)
pcmanik
Profil
joe:
Okamžite ju nevykreslí to máš pravdu, ale o nejakom dlhšom čakaní sa tu nedá hovoriť. O parametre tu moc nejde mam aj desktop podobný nemeja s core 2 duo 2.66 @ 3.33GHz a tam tiež nieje žiadny problém.

Inak nemeja velmi pekne navrhol menu, len by som asi dal o pár px širšie tie farebné prúžky.
David Klouček
Profil
joe:
Obsahově dobré a zajímavé (proč všude píšeš "s"?), ale graficky se mi to příliš nelíbí.
To by mě taky docela zajímalo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kuba2:
asi som tu jediný, komu sa stávajúci vzhľad webu Je čas.cz najviac pozdáva :-)
Nejsi. Rád bych Str4wberrymu napsal konstruktivní sérii dvaceti připomínek, ale nenapadá mě v podstatě žádná :-)
Akorát ten Disqus se mi tam moc nelíbí.

Šedivé menu, které navrhuje nemeja, mi přijde příliš fádní. Možná by šel vymyslet nějaký kompromis. Nebo umožnit lidem ten vzhled přepnout (+ uložit do localStorage), cílová skupina je dostatečně technicky zdatná, aby se nebála zakvedlat zaškrtávátkem.
joe
Profil
Str4wberry:
Kdybych měl vymýšlet jak ten web faceliftovat, žačal bych nějak takto. Souhlasím s Chamurappim, Disqus bych dal pryč, není nad jednoduché pole pro odpověď :-), málokdo se bude přihlašovat jen pro to, aby napsal komentář a nebo chce pod přezdívkou...
nemeja
Profil
Chamurappi:
Šedivé menu, které navrhuje nemeja, mi přijde příliš fádní.
Pouze jsem zkoušel, jak by to vypadalo - zaměnil jsem barevnej background za 4px left border - ta šedivá je barva, kterou má nastavenou div pod tím.

pcmanik:
len by som asi dal o pár px širšie tie farebné prúžky.
Zkoušel jsem i 6px a to mi přišlo už vcelku široké.
Taurus
Profil
joe:
Kdybych měl vymýšlet jak ten web faceliftovat, žačal bych nějak takto.

Palec nahoru. Současná verze je vážně až moc barevná.
Str4wberry
Profil
Ad Disqus:
Jednoduché pole nenabízí srovnatelný komfort. Notifikace, editace, obrázky.

Přihlašovat se nikdo nemusí, když nechce. Co vám na tom tak vadí? Že se to dlouho načítá?
_es
Profil
Str4wberry:
Přihlašovat se nikdo nemusí, když nechce.
Ale musí si vymyslieť a napísať nejakú prezývku a nejakú fiktívnu mailovú adresu.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0