« 1 2
Autor Zpráva
Kcko
Profil
Str4wberry:
Výhody Disqusu jednoznačně převyšují nevýhody. Jsem pro neměnit.
_es
Profil
[#1] Kcko:
Aké konkrétne výhody?
Kcko
Profil
_es: viz [#29] a http://www.buddinggeek.com/2013/03/disqus-comments-best.html
_es
Profil
Kcko:
Vložiť či nájsť nejaký odkaz z oficiálneho webu som nemyslel. Aké konkrétne výhody mi to dá ako návštevníkovi tej konkrétnej stránky - http://jecas.cz/? Lebo ja som natrafil len na nevýhody.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na pokusy o úpravu barevnosti redukcí barev na úzké proužky (nemeja #21 a Joe #26 z předchozí strany):

Mně nevadí, že je barevná celá položka menu (naopak, líbí se mi to), ale že je tam těch barev příliš mnoho. Tolik si jich člověk nezapamatuje a potom barvy nepomáhají v orientaci. Chtělo by to zredukovat jejich počet, nejlépe na základě příbuznosti oborů.

Příklad: Formuláře jsou přece podmnožinou HTML – proč jim nedat stejnou barvu jako HTML? Těžištěm článků na téma Lazy loading je JavaScript – proč oběma kategoriím nedat shodnou barvu? A tak dále – věřím, že pomocí principu příbuznosti témat lze počet barev zredukovat tak, aby pomáhaly v orientaci na webu. Pokud se v některých tématech prolíná oborů více, je třeba se rozhodnout pro ten v příslušném kontextu zásadní. Nedokonalá orientace pomocí barev je lepší než barevný chaos.

Reaguji na Str4wberryho #12 z předchozí strany:
„Můžeš uvést příklad pár návodů, kterých se to (nejvíc) týká? “ (Reakce na moje přání mít návody malinko polopatičtější)

Už nevím, kde jsem klopýtl, ale na jeden příklad jsem si vzpomněl (ozvu se, kdybych zas někde klopýtl :). — V textu o tom, jak pomocí .htaccess zabránit zkopírování obsahu, bych uvítal krátké vysvětlení, zda řetězec example.com je třeba nahradit adresou konkrétního parazita nebo zda obecně zastupuje jakoukoli adresu mimo doménu, na níž je daný .htaccess umístěn.
Kcko
Profil
_es:
např. zmíněné notifikace a přehled diskuse po nějakém čase. Jistě můžeš namítnout, že si to autor může udělat sám, ale proč? Je to hotové, vychytané tak proč by se s tím dělal znovu?
nemeja
Profil
Narazil jsem na problem s menu. Pokud si na mobilu chci vybrat neco z menu, tak musim odrolovat vsechny prispevky, ktery se mi pomalu donacitaj. Vcera jsem asi minutu jenom jezdil prstem nahoru :-D
Str4wberry
Profil
Pravda. Měl by to vyřešit plánovaný přesun menu nad obsah.
Kubo2_
Profil *
Str4wberry:
Zvážil by som pridanie tabindexu s hodnotou 1 pre vyhľadávacie pole na hlavnej stránke. Celkom sa to môže hodiť, ak na Je čas príde niekto so zámerom prečítať si konkrétny článok, ale najprv ho musí nájsť. Takto by mu stačila jedna jediná klávesa – Tabulátor – plus napísať hľadaný text a má šancu článok na prvý raz nájsť. Najväčšia výhoda je samozrejme v tom, že v prípade prítomnosti tabindexu by nemusel návštevník hľadajúci článok siahať po myši.
Str4wberry
Profil
Aha. V mém hlavním prohlížeči to tak fungovalo i bez tabindexu.

Doplněno.

http://jecas.cz/
Kubo2_
Profil *
Str4wberry:
V mém hlavním prohlížeči to tak fungovalo i bez tabindexu.
FF zase predtým najprv focusovala najprv tri položky v hornej modrej lište, potom všetky odkazy na jednotlivé kategórie a až nato vyhľadávacie políčko.

Doplněno.
Vďaka.
David Klouček
Profil
Str4wberry:
Proč v určitejch slovech píšeš "s" místo "z" a nikomu na ten dotaz neodpovíš ani to neopravíš? To jde o nějakej pokus?
Medvídek
Profil
David Klouček:
Jelikož je to spisovně správně :) Čili není co opravovat a ani to není žádný pokus :)

http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=121
Petr ZZZ
Profil
David Klouček:
Varianta se „s“ je původní a její upřednostňování lze vnímat také jako příspěvek k péči o stabilitu pravopisu a sémantiky. Stabilita jazyka je základním předpokladem dorozumívání na časové ose. Proti stabilitě sice stojí vývoj, který je rovněž nezbytný a nevyhnutelný, v mnoha případech máme ale možnost volby. Nepřináší-li změna žádné výhody, je obvykle lepší volit stabilitu.
Taurus
Profil
Mně to občas taky trhá uši, někdy ty varianty sní hodně knižně. Ale víc takových jako Str4wberry, protože lidi jsou dnes spíš schopní napsat „čtenářy“…
Marschmallow
Profil
Str4wberry:
Ahoj moc se mi líbí Tvůj nový obchod se skripty - nápad. Mám několik připomínek:
1.) Jen by to asi chtělo někam do kontaktů, nebo do patičky uvést IČ, popřípadě DIČ
2.) Text pro vstup do obchodu by chtěl upravit: „Otevřel jsem obchod s hotovými skripty“ - doplnění ska
3.) V mobilní verzi (při responsivitě) bych dal okno s košíkem nahoru - třeba jen jako textový rámeček
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0