Autor Zpráva
Milan Sobotka
WEB: http://www.rajprogramatoru.cz
Dobrý den. S jedním kamarádem tvoříme už několikátý web. Tento se dostal asi zatím nejdál a pořád na něm pracujem, ale rád bych se vás zeptal, co si myslíte o designu? O rozvržení stránky? O volbě barev?
Budu velmi rád, když nám řeknete svůj názor, abysme tento web mohli udělat pro lidi hezčí a funkčnější.
okolojsoucí
Milan Sobotka:
Není náhodou nejlepší se chlubit webem který je náchylný na vyloupení databáze. Absolutně se mi nelíbí tato hláška: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'honza'' at line 1 - 1064 . A to jsem se chtěl registrovat se jménem 'honza a heslem 'honza

Odkaz po registraci odkazuje na http://zkusebni.mablog.eu/ stálo by za změnu.

Ještě otázku mi dovol. Proč bych se měl zdržovat na tvém webu než na DevBooku?
final
nie je tam žiaden obsah, žiadnu stránku mi nenájde..dizajn z roku 1999
Tori
- Na stránce RGB kalkulačky je odlišné písmo v menu i ve vyjížděcím podmenu (a to menší písmo pro hlavní menu se mi zrovna i líbí víc, než to co je na ostatních stránkách).
- Tady špatné URL obrázků, dtto ikonka Endory na stránce s poděkováním (stáhněte si ji k sobě na server, ať jim nenavyšujete zbytečně traffic.)
- Když kliknu na "Form maker", zobrazí se chybovka 404, ale odkaz nevede na hlavní stránku, ale na (rovněž neexistující) /aplikace/index.php. (místo ../index odkazujte třeba na /index.php anebo rovnou použijte absolutní URL).
- login: bývá zvykem, že odkazy poznám i jinak než podle kurzor == ručička. Aspoň podtržení při přejetí myší by tam být mohlo. „Automatick přihlášení.“ Za nápisy u checkboxů nemusí být tečky, nejsou to věty.
- Hotové příklady CSS by měly mít nějaký název a případně i stručný popis, ne jen poměrně nicneříkající obrázek loga CSS3.
- Položka podmenu "Web > Vše" je trochu zbytečná, když odkazuje tamtéž jako "Web".
- Šipečku, že položka menu je rozbalovací, by měly mít i "Domů" a "Web".
- V novinkách by se měl nadpis měnit podle toho, kterou část novinek (na webu vs. ve světě) jsem si vybrala. U jednotlivých novinek mi chybí možnost vrátit se na seznam novinek anebo přejít na předchozí/následující. A novinky, které jsou na dva řádky textu, by snad ani nemusely mít vlastní stránku.
- U RGB kalkulačky by se mohlo automaticky přepočítávat zadání při stisknutí Enter a/nebo při opuštění políčka. Když už musím číslo zadat na klávesnici, tak je trochu nešikovné sahat po myši a zase se pak vracet na klávesnici.
Taurus
Na netu leží spousta hezkých webů, co se nějakými inspirovat? To co je tam vytvořené je celkem čisté a přehledné, ale nehezké. Takto se to nedělá už 15 let, vypadá to, jako byste kreslili jen v malování...

Začni každopádně vyhozením modrobílého pozadí a takové přechody sytá barva – bílá rozhodně nepoužívej. Co si slibuješ od spojení "© 2014"? Znamená to, že si vyhrazujete právo na datum. Necentruj obsah textu, pozor na kontrasty pozadí–písmo, ať je to max 85 %. A k čemu je vlastně přihlášení? A vlastně celý web, kde je jen to, co všude jinde a o dost míň, navíc dle textu podané dost slabě?
peta
- zrus veskere barvy
- zmen vsechno pismo na jednu velikost, font, normalni mala pismena ne VELKA
- zrus pocitadlo nebo ho dej skryte, to navstevnika nezajima
- zrus rozbalovaci menu
Kdyz sem zakazal css, tak se to dalo prohlizet. Schazel nadpis nahore. Menu bylo nepekne centrovane. Hledani nemelo kolem sebe vysvetlujici text.

Jestli chces mit dobry web, tak se nesnaz ho delat tak, ze vyrazne zmenis zakladni html prvku. Nesnas se tam tlacit vyrazne barvy ani pisma. Pak tam vznika chaos v tom, co je a neni odkaz, co je text a co obrazek s textem, co je reklama. Kdyz bude styl jednotny, pak na prvni pohled rozeznas reklamu, obrazek od textu.
Kdyz pouzijes mene vyrazne barvy v pozadi, pak ti vynikne v obsahu ostre foto a nezanikne v pozadi zbytku stranky. Neni to preplacane. Vem si treba tuhle diskuzi. Zakladni barvy jsou pro text: cerna, modra, pro pozadi seda, bila. Jeste by se mi libilo, kdyby tu ty mene dulezite veci dali lehce do sede barvy, jako treba dole paticku. Malo koho to dole zajima a tak to nemusi poutat pozornost. Viz treba kopirajt na http://www.slu.cz/fpf/cz/
Milan Sobotka
Omlouvám se, že jsem neodpověděl. Byli jsme pryč. Jen k těm odkazům. Tenhle web vzniká, což znamená, že zřejmně některé stránky ještě neexistují. I je to napsané na PRVNÍ stránce. Jinak vám děkuji za názory.
okolojsoucí
Milan Sobotka:
Pravidla kategorie Názor na stránku » 1. Zamyslete se nad tím, jestli je váš výtvor v takovém stavu, aby na něm šlo něco hodnotit.
Pravidla kategorie Názor na stránku » 3. Chcete-li hodnocení stránky přístupné jen po registraci, poskytněte testovací přihlašovací údaje, pod nimiž se lze na stránky přihlásit.

A pak jen dodatky
Nejčastější chyby na webu » 5. Zkuste si ovládat svou stránku bez kaskádových stylů (CSS), JavaScriptu a obrázků. Neopomeňte nastavit barvu i v případě, že je na pozadí obrázek. Pamatujte na „postižené“ uživatele, dělejte proto weby přístupné, ovšem dělejte i weby použitelné.
Nejčastější chyby na webu » 18. Tiskový styl — pokud budou uživatelé chtít si vaši stránku vytisknout, snažte se jim nadefinovat nějaký slušný vzhled tisku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: