Autor Zpráva
petyk
Profil *
Dobrý den, žádam vás prosím o kritiku mého druhého webu http://king-of-craft.eu . Běží na wordpressu. Zajímá mě hlavně obsah a funkce. Díky moc
Tomáš123
petyk:

+ Web je pekný, jednoduchý a farbovo výstižný a prehľadný.

- To vyhľadávanie sa akoby skrývalo, našiel som ho len náhodou; buď doňho vložiť napr.: Vyhľadávanie... a pomocou JS nastaviť aby po kliknutí do poľa text zmizol, alebo tam dať nejaký výstižný obrázok lupy;
- V "sesname serverov" by si to "klikni zde" mal nahradiť slovom, ktoré vyhovuje danému odkazu...napríklad: "Recenze" (výhodou je, že to priláka aj viac návštevníkov), ale to "klikni zde" by som tam určite nenechával;
- Pri priveľkom oddialení dole ostáva biele miesto...;
- V IE (asi 9) ti nezobrazuje :focus;
- V "žebříčku" by som tie dlhé URL nahradil slovom;
- Načo máš tam vpravo dole iframe?

To je všetko čo som našiel, ale ako vidíš žiadne závažné chyby, takže tvoja stránka sa mi páči.
petyk
Profil *
Ok,to vyhledávání upravím.
seznam serverů jsem už upravil
Bíle místo? Já tam mám background
Žebříček upravuju
a iframe -> reklama sklik :D
jenikkozak
petyk:
Ok,to vyhledávání upravím.
Z políčka formuláře musí být na první pohled patrné, že jde o políčko. Tohle vypadá jako jakýsi podivný zatoulaný nadpis. Člověk, který bude chtít něco hledat a bude pátrat po políčku, si tohoto nemusí všimnout. Nebo mu to hledání zabere neúměrné množství času (nestačí mrknout a vědět), vinou čehož může mít ke stránce negativní postoj.
2) To „By admin“, které se několikrát opakuje na úvodní stránce, nebude moc česky, že? Stejně jako další slova nepřeloženého systému.
3) Jestli to umíš, udělej u odkazu na komentáře klikací i tu ikonku bubliny. Bude se na to snáze trefovat.
4) Patička je vinou nízkého kontrastu nečitelná. Pokud ji tam nechceš, prostě ji vyhoď. Tmavé písmo na tmavém pozadí působí jako nějaká bouda na návštěvníky.

K textům:
5) „Ahoj, já vás vítám,“ je jakýsi divný kočkopes, takto se v češtině nemluví. To „já“ tam nemá co dělat. Nepřebírej tuhle hloupou, rádoby originální módu.
6) Dej si pozor na psaní interpunkce. Za otazníkem se nepíše tečka, za tečkou a čárkou se píše mezera, před nimi ne.
7) Pohlídej si shody podmětu s přísudkem („našli by se mouchy“), psaní přídavných jmen („postraní panel“), psaní tvarů slovesa být („[já] sem“) a zájmena já (mě, mně), velká a malá písmena („česko“ je vlastní název, „Minecraft Server“ nikoliv) i nejrůznější překlepy. Čárky mezi větami také stojí za pozornost.
8) Proč v recenzích webů nemáš odkazy na tyto servery?
9) Když kritizuješ slovo craft, měl by ses podívat, jestli ho náhodou nemáš v názvu vlastního webu. :-)
petyk
Profil *
jenikkozak:
Nekritizuju craft, kritizuju slovo crafty
jenikkozak
Crafty je naprosto správně vytvořené množné číslo slova craft, které v češtině nemá co pohledávat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: