Autor Zpráva
annonymní
Profil *
Čau, rozjíždím projekt a zajímalo by mě jestli to má budoucnost mít alespoň 100
lidí děnně. Jedná se o stránku kam budu dávat velice hledané témata na
internetu
a budu je rozebírat. Nebude to mít žádné hlavní téma, prostě ze všech koutů
internetu. Děkuji za Váš názor

cojakproc.webnode.cz

Moderátor Petr ZZZ:
1. Titulek „Názor na budoucnost webu“ byl příliš obecný neřkuli zavádějící a chyběl v něm název či adresa webu.
2. Kotevní text „Cojakproč.cz“, odkazující na http://cojakproc.webnode.cz, byl zavádějící.
janbarasek
Profil
annonymní:
No, když budeš vybírat obsah z jiných webů, tak akorát naštveš vyhledávače. Otevřel jsem náhodnou stránku a Google mi ukazuje, že takový text existuje ještě na 7 dalších stránkách. A já se ptám: proč? Kdo z vás kopíruje?

Prošel jsem náhodných 5 článků a všechno to jsou doslovné kopie. Dále se tímto webem odmítám zabývat. Ať ti ostatní napíší, jak je autorské právo důležité dodržovat.
annonymní
Profil *
To je tam hozené jen jako příklad nechci psát zbytečně 10 článků, když to nebude mít budoucnost. Takže říkáš, že vyhledávače moc nepodporují stejná témata?


spíš mě zajímal ten nápad než obsah.
Bubák
Profil
annonymní:
Takže říkáš, že vyhledávače moc nepodporují stejná témata?
Stejná témata nevadí, ale důležité je mít kvalitní a unikátní obsah.

nechci psát zbytečně 10 článků, když to nebude mít budoucnost
Tak to je jasné, když jsi ani nezačal, tak to nemá ani budoucnost.
annonymní
Profil *
Jde o ten nápad zpracovávat témata která už na internetu určitě někde jsou a já bych je přepracoval/dopnil/skoubil různé zdroje dohromady a já jich na té stránce budu mít více. Takže vlastně člověk, když se dostane na tu stránku tak ho pravděpodobně bude zajímat jenom ta jedna stránka.

Takže když bych to pojmul takto. Má to šanci na úspěch?
Tomáš123
Profil
annonymní:
Myslím, že potrebuješ aj podporu nielen kritiku, mne sa ten nápad páči a myslím, že to má budúcnosť.
janbarasek
Profil
Předem se omlouvám za kritiku, ale jsem zastáncem autorských práv a dodržování licencí, takže...

annonymní:
To je tam hozené jen jako příklad nechci psát zbytečně 10 článků, když to nebude mít budoucnost.
S tímto přístupem nemusíš ani začínat.

Takže říkáš, že vyhledávače moc nepodporují stejná témata?
Když někde vyhledávač vidí stejný obsah, tak tu stránku obvykle nenajde, aby uživatel nedostával stejné nebo podobné výsledky. Tomu se říká kanonizace. Občas dokonce stránku úplně vyřadí z indexu. Já být autorem článku, který jsi ukradl, tak ihned budu žádat jeho likvidaci u tebe na webu, protože jsi se určitě původních autorů na povolení neptal.

já bych je přepracoval/dopnil/skoubil různé zdroje dohromady
Takže bys ukradl víc článků a dal na jednu stránku? No potěš pandu.

když se dostane na tu stránku tak ho pravděpodobně bude zajímat jenom ta jedna stránka.
No, vyhledávače tě asi budou za tento přístup ignorovat, takže na to bych nesázel.

Takže když bych to pojmul takto. Má to šanci na úspěch?
Pokud to pojmeš stylem "ukradni co můžeš", tak docílíš maximálně tak žaloby za poškozování autorských práv.
annonymní
Profil *
Takže je to v podstatě blbej nápad, protože chci čerpat z interenetu a psát něco o tématu, o kterém nic nevím. Takže bych se inspiroval jinými stránkami. Chápu. Kašlu na to
janbarasek
Profil
annonymní:
Inspirovat se můžeš. Správná inspirace má vypadat tak, že si přečteš třeba 10 článků a pak napíšeš něco vlastního. Inspirace rozhodně nevypadá tak, že stáhneš kompletní text stránky, vložíš si ho k sobě na web a budeš ho vydávat za svůj.

Kdybys toto udělal třeba u nás ve škole v referátu nebo v jakékoli samostatné práci, tak ti to ihned označí za plagiát a potáhne se to s tebou celý zbytek studia, pokud to tedy vydržíš.

Co se týče i morální stránky - jak by se líbilo tobě, kdybys napsal nějaký opravdu dobrý článek a někdo ti ho ukradl z webu?
Ty zkrátka parazituješ na cizí práci a přivádíš zdrojový web o návštěvnost. Pokud bys třeba mě ukradl článek, tak bych ihned psal na Webnode, aby ti to z webu smazali - a myslím, že bych nebyl zdaleka sám. Ještě že tam nemáš reklamu, to by byl úplný vrchol. :D
0007
Profil *
Tomáš123:
mne sa ten nápad páči a myslím, že to má budúcnosť.
Tebe Tomáš sa páči že anonymni kradne texty a myslíš si,že má budúcnosť web zlátaný z materiálov porušujúcich autorské právo?Kým sa slovákom budú takéto nápady páčiť tak Slovensko nemá žiadnu budúcnosť :-)

annonymní:
psát něco o tématu, o kterém nic nevím
To je fakt blbej nápad. Prečo nejdeš písať o niečom čomu rozumieš? Určite máš nejaké koníčky,záluby,nejakú tému ovládaš lepšie ako iní. Mizerného obsahu je plný internet stačí si vyhľadať napríklad články o zdravej strave každý pisálek je hneď expertom a píše totál žvásty.

jestli to má budoucnost mít alespoň 100
lidí děnně
Otázkou je načo ti bude tých sto ľudí denne aký to má pre teba zmysel? Nie je problém dostať sa na 100 návštevníkov denne aj bez linkbuildingu a reklamy ale na nejaké zarábanie na webe je to strašne málo. Najlepšie by bolo keby si písal o niečom čo ťa skutočne baví a potom Ti bude možno aj jedno či máš nejakú návštevnosť :-) a ak ju predsa len získaš, budú to čitatelia ktorým sa páčia TVOJE články nápady a myšlienky.
lionel messi
Profil
Chcel som sa vyjadriť, ale po kliknutí na odkaz sa mi zobrazí iba biela stránka…
Kubo2
Profil
lionel messi:
Chcel som sa vyjadriť, ale po kliknutí na odkaz sa mi zobrazí iba biela stránka…
Podobne. Skúsil som teda tú pôvodnú doménu — cojakproc.cz. Ale vyjadrovať sa k tomu nechcem.
Bubák
Profil
Kubo2:
Skúsil som teda tú pôvodnú doménu — cojakproc.cz
Na doméně http://cojakproc.cz/ je zcela jiný obsah, než byl na doméně cojakproc.webnode.cz.

annonymní:
já bych je přepracoval/dopnil/skoubil různé zdroje dohromady
To je samozřejmě možné. Třebas článek Portland už podruhé vypustí přehradu, protože se do ní někdo vymočil se dá zkombinovat se články o homeopatickém ředění, urinoterapii, vyměšování ptáků a určitě by se toho našlo více.
Kubo2
Profil
Bubák:
Na doméně http://cojakproc.cz/ je zcela jiný obsah, než byl na doméně cojakproc.webnode.cz.
To je zcela možné, ale ja bohužiaľ nemám šajnu, čo bolo na tej predošlej doméne :-)
Tomáš123
Profil
0007:
Tebe Tomáš sa páči že anonymni kradne texty a myslíš si,že má budúcnosť web zlátaný z materiálov porušujúcich autorské právo?Kým sa slovákom budú takéto nápady páčiť tak Slovensko nemá žiadnu budúcnosť :-)
Napísal si to tak narovinu, ale máš pravdu. Mne sa nepáči kopírovanie textov...Páči sa mi nápad, ten zvyšok iba vyšiel z kontextu. Keby bol annonymní na toľko šikovný a vedel si poradiť, s témami rôzneho zamerania, malo by to budúcnosť.
Petr ZZZ
Profil
Kubo2:
To je zcela možné, ale ja bohužiaľ nemám šajnu, čo bolo na tej predošlej doméne
Žádná předchozí doména není. Zakladatel vlákna na doménu http://cojakproc.cz nikdy neodkazoval, uváděl ji pouze v anchor textu:
[url=http://cojakproc.webnode.cz]Cojakproč.cz[/url]

Nemám tušení, co tímto vláknem vůbec sleduje, mám jen tušení, že cokoli do tohoto vlákna kdokoli napíše, je v lepším případě mrhání časem a energií a v horším případě nahrávání nějakým divným, ne-li nekalým úmyslům „tazatele“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0