Autor Zpráva
Pepee
Profil
Drobet jsem předělal kód a trochu si pohrál se vzhledem. Jsem zvědav na Vaše názory.

odkaz: kovarskevyhne.cz
Miloš
Profil
Na první pohled líbí.

Na druhý pohled:
1) Nevím, čím to je, ale v Opeře mají stránky větší kontrast; v IE a FF se hůř čtou.
Aha, už jsem na to přišel; to ten filtr. filter: alpha(opacity=80); funguje jen v M$IE a pokud jde o -moz-opacity, před těmito vlastnostmi varoval Pixy před dvěma lety.

2) V textech bych pro lepší čitelnost volil letter-spacing: 1px;

3) Obrázek javascriptem má jediný zádrhel: pokud má klient nastaven zákaz všech popup oken, script se sice interpretuje, ale nevykoná, jakož se nevykoná ani ten href, protože je return false. Lze to vyřešit s minimálním zásahem — volat return funkce; řešení je k nalezení u Pichlíka.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Ono Pixyho varování sám Pixy o půl roku později v klidu popřel, když začal ospravedlňovat tzv. podtržítkový hack.
Miloš
Profil
Psal ale také, že podle specifikace smí vlastnost začínat podtržítkem a nesmí spojovníkem; a důležité na tom je, co to dělá, respektive může dělat. Žádnou flame o validitě, prosím; těžko nás tu kdo rozsoudí.
Pokud jde ale o vzhled – filtry tu zamlžují text, je hůř čitelný.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pepee:
Průhlednost menu se mi moc nelíbí. Jinak pěkné.
Kód by mohl být čistší a stručnější, kdyby nebyl v XHTML.
Otevírání do nového okna ti nefunguje, protože v události onclick máš špatně zapsané volání funkce -- její argument je řetězec, měl by být v uvozovkách: OtevriNove('hobby.jpg');

Doporučuji ovšem raději užívat atribut target elementu <a>, je spolehlivější.


Reaguji na Miloše:
Co psal Pixy, na tom vůbec nezáleží.
Podle žádného CSS doporučení nesmí vlastnost začínat ani podtržítkem, ani spojovníkem.
Podle návrhu CSS 2.1 smí začínat jak podtržítkem, tak spojovníkem.

Spor o validitě, který se kolem podtržítka kdysi rozhořel, se mi zdá absurdní. Dodržení rozebírací gramatiky samotné je podmínka nutná, nikoliv postačující, k označení výsledku za validní. Navíc Staníček hodnotil podle specifikace, která ještě ani dnes není dokončena.

těžko nás tu kdo rozsoudí
Rozsouzení zpravidla nepotřebuji. My se totiž shodneme :-)
Pepee
Profil
Díky pánové. Javascript je opravenej. Průhlednost navigace jsem smáznul. Možná ještě předělám hlavičku... Ten zajížděcí text není to pravý vořechový... :o)
Pepee
Profil
Hmm nikdo jinej žádnej názor nemá? :o(
Fred
Profil
Miloš No jo no, Opera tohle ovšem taky používá, jen to málkdo ví.
Pár útržků ze stylů ve složce styles v Opeře
-o-link : attr(href);
white-space : -o-pre-wrap;
-o-link-source : current;
-o-replace : attr(src);
background-image: -o-skin("Smiley Unhappy");
width: -o-skin;
height: -o-skin;
Fred
Profil
Miloš Stejně mi to vrtá hlavou, protože Konqueror a Safari používají třeba -khtml-opacity , takže tomu o té pomlčce moc nevěřím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0