Autor Zpráva
Vít Lašťovka
Profil
Ahoj všichni,

jako cestovatel jsem se rozhodl si vytvořit vlastní blog o cestování http://jaknacesty.cz/, ve kterém jsem chtěl sloučit jak všeobecné tak konkrétní rady pro cestovatele a vlastní cestovatelský deník.
Nejsem vývojář a o nějakých kódech jsem se poprvé dozvěděl před víc jak půl rokem, když jsem se do tvorby pustil. Výsledek už pár měsíců běží a až na pár much jsem s tím (jako naprostý začátečník) spokojen. Chtěl bych vás ale poprosit o konstruktivní kritiku z pohledu těch co mají za sebou desítky projektů.
Vím, že se stránky pomaleji načítají a to je asi to co mi nejvíc vadí. Asi je to způsobené následujícími pluginy widgetami sliderem, youtube, vimeo a mapy. Nic z toho se mi odstraňovat nechce ale asi budu muset, když nepřijdu na to jak rychlost načítání zvýšit.
Kritizujte, chvalte a hodnoťte, sice nevyhrajete cestu kolem světa ale můžete to udělat pro dobrý pocit, že jste poskytli dobrou zpětnou vazbu.
Předem díky všem za vše
Vítek
Ivy
Profil
1. Načítá se to sto let. Normálně bych odklikla pryč, ale chtěla jsem se na to mrknout když je to v této sekci a šla jsem si mezitím uvařit kafe.
2. Když tam vlezu tak mi to připadá jako nějaký mfa (čti stránka vytvořená za účelem reklamy), těch odkazů jinam je tam prostě příliš mnoho a jsou příliš velké. Normálně by mě to opět odstřelilo jinam. Doporučila bych nahradit obrázky odkazy a přidat texty.
3. Článek "3 důvody proč cestovat když jste mladí" začíná slovy "Minulou noc jsem vedl rozhovor ....", ale autorkou je žena. Zajímalo by mě, proč o sobě píše v mužském rodě.
4. Podobně nedůvěryhodně na mě působí chybějící kontakt, web tak vypadá jako anonymní. Doporučuji doplnit jméno a mail, případně i adresu. Jméno autora je sice dohledatelné v sekci Začni zde, ale je to silně nestandardní řešení. Obvyklý uživatel internetu hledá podobné údaje právě v Kontaktu.
5. Můj osobní první dojem ze stránky: čtyři silné důvody pro hodnocení nedůvěryhodné. Kdyby úvodní příspěvek nebyl podepsaný plným jménem a kdyby jeho autor nebyl vyhledatelný na internetu jako známý cestovatel, tak bych se nezdržovala ani tímto příspěvkem, ani hlubším zkoumáním webu. Možná je první dojem také důvodem, proč příspěvek zůstal 6 dní bez odezvy, což se na této diskusi nestává příliš často. Přes tyto nedostatky pokládám stránky za cenné a přínosné, je tam spousta užitečných informací a je proto velká škoda, že působí takto - kdyby nebylo tohoto vlákna tak bych ze stránek odešla daleko dřív, než by se mi podařilo dobrat se jejich pravé podstaty. Chci tím říct, že podle mého názoru by bylo nejlepší buďto tvrdě zapracovat anebo stránky svěřit profesionálovi. Jinak nejsem vývojář stránek, toto je pouze pohled běžného uživatele internetu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0