Autor Zpráva
kozusnikjan.com
Profil *
Ahoj,
včera jsem dělal novou grafiku pro svůj web kozusnikjan.com a zajímal by mě Váš názor na tuto grafiku. Je to zatím jako obrázek - http://kozusnikjan.com/files/webdesign_new.png.

Děkuji za Vaše názory
Chamurappi
Profil
Reaguji na kozusnikajana.com:
Připadá mi to ponuré. Nikoliv sympaticky temné.
O mně“ se píše s N.
Nejspodnější část s kontaktem používá příliš světlé písmo.
Tlačítka/odkazy mají na můj vkus příliš rozmanité styly, napočítal jsem tři až šest různých podob věcí, na které nejspíš půjde klikat…
quatzael
Profil
kozusnikjan.com:
No já Ti na tohle můžu říct akorát to, že já osobně tenhle typ stránek vyloženě nesnáším a jsem na to totálně alergickej.
Nahoře máš navigaci, která uživatele nehodí na podstránku kde najde požadované info, ale naopak pořádně zascrolluje dolů do hlubin stránky, kde když nenajdu co hledám, nevím jestli mám scrollovat ještě níž nebo je tam už obsah z jiné části, na kterou směřuje jiné tlačítko navigace. Abych se zorientoval, kde vlastně na stránce jsem, musím sledovat posuvník.

Stránka je tímhle stylem totálně nepřehledná. Což ještě umocňuje fakt, že používáš obrovský písmo a informací je tam (zatím - nevím co máš věechno v plánu tam dát) naprostý minimum..


Co se týče samotný grafiky, tak ta černá šeď je na mě taky moc ponurá. Jinak tlačítka celkem ok.
kozusnikjan.com
Profil *
Chamurappi:
Děkuji za reakci. Za gram. chybu se omlouvám, přehlédl jsem. Díky za tip ;)
Jinak tlačítka mi přijde, že mám (podle mě) logicky roztřízené
- bílé - odkaz na samostatnou stránku (pro zobrazení detailů atd...)
- zelené - odesílání formulářů
- klasické odkazy

quatzael:
Zkusím to nějak upravit, aby se uživatel vyznal v tom, kde je atd. Dobrý postřeh a děkuji za něj.
Písmo tedy zmenším :) a také ty mezery mezi jednotlivými sekcemi zmenším - třeba reference atd...
S tou barvou zkusím ještě něco udělat, ať se to oživí.

Děkuji za reakce :)
Tori
Profil
No, na široké obrazovce (1366×768 px) mám v zorném poli asi 2/3 – 3/4 její šířky. Díky logu jsou to 2/3 zleva, takže první dojem je: černý pruh, iniciála a obrovské bílé místo. Obsah se neobjeví ani po klikání na menu, ve zdrojáku taky neni - něco ještě předěláváte na živém webu, nebo to tak vypadá jen u mě? (Chrome)
kozusnikjan.com
Profil *
Tori:
Děkuji za reakci. Teďka zrovna webovou stránku kóduji. Grafický návrh můžete stále nalézt zde: http://kozusnikjan.com/files/webdesign_new.png
jenikkozak
Profil
1) Proč nadpisy neodpovídají položkám v menu? Proč neobsahují stejné položky a shodné řazení?
2) Jako poměrně velký problém vidím nízký kontrast. Světle šedý text na bílém pozadí je pro mnoho lidí neviditelný. Jaký má smysl utajené káčko v logu?
3) Fleky nad notýskem u obrázku v záhlaví vypadají jako špína.
4) Domluvme se, že ten obdélníček v menu je obálka. Proč ale není napsán slovy jako ostatní položky této nabídky?
5) Jaký význam má mřížka u zkušeností? Velikost písmen máš chybně. Nevím, k čemu je uživateli takový seznam. Když stejně u poloviny položek nezná význam.
6) Design považuji za neosobní (strohý, formální). Smajík v kontaktech to nespraví. Naopak tam moc nepasuje.
7) Vím, že písmeno „g“ má kličku pod linkou, přesto bych ikonky v kontaktu zarovnal na jednu linku. Vždyť ani to S u Skype nemáš stejně velké jako f u Facebooku. Chápu, proč to takto máš, ale nelíbí se mi to.
8) Proč nutíš návštěvníky dumat nad tím, jaký je rozdíl mezi projekty a referencemi?
9) Text v záhlaví „Podívejte se na:“ jen duplikuje menu a podle mě spíše komplikuje orientaci na stránce, než že by uživateli nějak pomáhal.
10) Šipečky u odkazů směřují vpravo, přestože obsah se řadí pod sebe. Proč tam ty šipky tedy jsou, když ukazují někam úplně jinam?
11) Nerozumím řeči barev na pozadí webu. U referencí je nadpis a podnadpis na bílém pozadí, obsah na šedém. U projektů je to podobně. Teda až na to, že u bílé (kterou jsem považoval za „nadpisovou“ se zobrazuje tlačítko „Více referencí →“, které se vztahuje k předchozímu oddílu. V části O tě je na bílém pozadí nejen nadpis, ale i obsah. U spolupráce je vše na šedém, u kontaktu opět na bílém.
Myslím si, že u podobného konceptu je důležité správně oddělovat jednotlivé „podstránky“. Když máš ale nadpisy všelijak a není pravidlo ani mezi barvami pozadí, návštěvník se při snaze orientovat se nemá čeho chytit.
13) kozusnikjan.com: „a také ty mezery mezi jednotlivými sekcemi zmenším - třeba reference atd...
Já bych je spíše zvětšil, aby se zvýraznil předěl mezi jednotlivými částmi.
12) kozusnikjan.com: „Jinak tlačítka mi přijde, že mám (podle mě) logicky roztřízené
Po prvním zhlédnutí webu bych se byl ochotný vsadit, že ty barevné texty u zkušeností mají být odkazy.

To se za svůj web tak stydíš, že jsi žádost o názory nepřidal pod svým uživatelským jménem?
kozusnikjan.com
Profil *
jenikkozak:
Wow, slušný výčet. Děkuji. Nechám se inspirovat. Zrovna web kóduji a tak se pokusím co nejvíce chyb, jež jste mi vytkl, vyvarovat.
Jak to myslíte tím "svým uživatelským jménem"?
kozusnikjan.com
Profil *
Jinak ještě odpovědi na dotazy jenikkozak:
1) řazení jsem zpravil. do menu jsem dal nějaké texty, jenom ať vím a nenapadlo mě to zatím nějak logicky třídit.
2) ten nízký kontrast se vyskytuje pouze u podnadpisů jednotlivých sekcí, kdy text není až tak podstatný a potom v kontaktech. S tím, že nebude úplně výrazný jsem tak trochu počítal. Trochu jsem změnil odstín, snad to bude lepší.
3) Myslím, že lidé si spíš budou myslet, že to je účel - nebudu přeci dávat na web fotku špinavého stolu :D - teda pokud nenabízím nějaké uklízečské služby... :D
4) Je udělán takto, ať to trochu oživím. Nevidím v tom problém a myslím, že je to dost jasné.
5) Zkušnesti jsem dal úplně pryč nakonec. Jinak ta mřížka signalizuje dnes vcelku populární "hash tag". Mám je takové na výpisu referencí, kde jsem je potom chtěl i mimo jiné použít jako filtry. Navíc mi to přišla jako ozvláštnění informace, jak je web poskládán... :)
6) Jak byste to oživil? Nadpisy se pokusím upravit tak, aby to nebyly jednoslovné hesla, ale nějaká věta - viz např. "Na čem dlouhodobě pracuji...". Myslím, že tohle by mohlo pomoct
7) Dobře, ikonky zarovnány
8) Tento problém odstraněn. Vyřešen nadpisy - Na čem dlouhodobě pracuji. Na čem jsem pracoval. Uvažuji, že to spojím do jedné sekce s názevm - Co dělám...
9) Text v záhlaví je odstraněn.
10) S krokem 9. tento problém odpadá
11) Barva pozadí, nadpisů... už je sjednocena. Akorát spolupráci jsem odlišil a dal tmavé pruhované pozadí. Hlavní nadpisy jsou vždy #010101; podnadpisy mají #ababab; Pozadí mám také jednotné, až na spolupráci. Myslím, že tady by nemusel být problém s matením uživatele jiným pozadím. Je to tématicky jiný prvek než třeba reference či kontakt.
12) Pravda, působilo to tak.
13) Mezery zvětšeny.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0