« 1 2
Autor Zpráva
Gorby
Profil *
quatzael:
To jsem vážně zvědavá, jak míníte dokázat, kolik jsem prodala zboží? :-))
Chamurappi
Reaguji na quatzaela:
Vždyť je to za 1. celý rozházený a za 2. design spíše jako z 90. let..“ … „právě ženy spíš přitáhne příjemný kvalitně zpracovaný design než tohle
Viděl jsi někdy třeba Mimibazar? Je to jeden z nejúspěšnějších webů ve své oblasti.

Tady jste se taky nikdo moc nenamáhali dokládáním důkazů: Pomoc s přípravou e-shopu a jeho zprovozněním
Já znám v případě, na který jsi odkázal, dost důkazů k tomu, abych si byl opravdu hodně jistý, ale kdyby to protistrana zahnala do krajností, musel bych ustoupit. Proto jsem se vyjádřil opatrně, aby nebylo snadné vynutit smazání mých slov. Ostatní tamní příspěvky, které možná jsou a možná nejsou napsané méně opatrně, jsem možná ani nečetl a možná bych je s blíže neurčenou mírou ochoty i smazal, kdybych je četl a kdyby v nich bylo něco teoreticky protiprávního. Ale já možná vlastně ani nevím, co v nich je, dokud se protistrana neozve, že tam něco závadného vzniklo, čímž by mě donutila k jiným formám kreativní netečnosti.

Ty tady nepodloženě vynášíš tvrdé soudy jen na podkladě pochybných domněnek.

když je něco více než pravděpodobné tak je to jasné
Jasné to zjevně není.

Tak prosím vysvětlete jak jste přišla na ten věk Vašich zákaznic.
Nějak jsem nepostřehl, proč je tato otázka vůbec důležitá. Vyjádřil jsi pochybnosti, zda se cílové skupině web líbí, dostal jsi odpověď a teď z toho děláš velké drama o bludu, jako by to byla otázka života a smrti. Proč by ti měla provozovatelka e-shopu úmyslně lhát o cílové skupině? Vždyť to nedává žádný smysl. Přijde mi to z tvé strany dost trapné, nejen proto, že jako člověk zvenku máš k posouzení cílové skupiny mnohem méně dostupných dat než majitel webu.
jenikkozak
Quatzaeli, dáváš do souvislosti věci, které k sobě takto nepatří. Radka přišla slušně požádat o názor na stránku, nechvástala se tím, jaký je webový profesionál (na rozdíl od některých autorů hodnocených webů), ani nic nenasvědčuje tomu, že by bylo jejím záměrem jen získat zpětný odkaz. Na některé příspěvky zareagovala, ale hlavně svůj web upravila, což také není u hodnocených stránek pravidlem. Myslím, že za takového uživatele můžeme být jedině rádi.

1891 fanoušků na facebookové stránce obchodu není samo o sobě nijak podezřelé číslo. My prodáváme jen jeden produkt, a fanoušků na Facebooku máme přes 8000 na necelý rok staré stránce. My jsme to na žádných stovkomatech nekoupili (ani nevím, co to má být). Ona je tato problematika trochu složitější - to, že někdo získal najednou více fanoušků, nemusí znamenat, že si nakoupil „mrtvé duše“. Může i jít o špatně zaměřenou reklamní kampaň, která je naprosto legální a v pořádku. I kdyby si někdo koupil pochybně sestavený seznam příznivců, není jisté, zda tím zamýšlel někoho klamat.
Stránka s nakoupenými fanoušky škodí hlavně sama sobě. Na Facebooku to funguje přibližně tak, že když správce stránky přidá příspěvek, systém ho zobrazí určité malé části fanoušků. Podle jejich aktivity (lajkování, komentování, sdílení) zjišťuje, nakolik je daný příspěvek zajímavý. Pokud je odezva větší, zobrazí tu fotku, video či text dalším uživatelům. V opačném případě ho nikomu nenabízí. Takže čím má správce větší podíl „falešných“ fanoušků, tím je menší šance, že se podaří oslovit skutečné zájemce. Taková stránka je pak jen na zrušení.

Ty reference také nedosahují žádných neuvěřitelných hodnot. Spokojenost zákazníků není v přímé úměrnosti s velikostí sortimentu, jak jsi naznačoval. Opět jde o vlastní zkušenost - prodáváme jeden produkt, měli jsme pár desítek tisíc zákazníků. Odhaduji, že s poděkováním nebo nějakým vyjádřením vděčnosti se vrátilo lehce pod 10 % z nich.
Jasně, že nepůjdu do obchodního domu děkovat za každý balíček, které tam sázejí jak Baťa cvičky. Když mi ale třeba z jahodárny pošlou 300 zdravých jahodníků místo 250 nebo když mi z obchodu, kde jsem si objednal notebook a ramku zavolají, jestli mohou paměť bezplatně namontovat do té mašinky, považuji za správné jim dát vědět, že jsem si jejich vstřícnosti všiml, že jakoby nebyli hodní zbytečně. Je mým zájmem, aby si takový přístup uchovali a příště mi opět vyhověli k mé spokojenosti.
Je naprosto nepravděpodobné, že by spokojený zákazník šel do kolektivu úplně cizích lidí a pěl tam chválu na určitou firmu. To je prakticky jasný spammer. Ale není nic podezřelého na tom, když někdo pochválí firmu v okruhu svých známých nebo když se k té firmě vrátí, aby jí poděkoval.

Ani v případě, že by Radka negativní recenze promazávala, nemyslím si, že by šlo o klamání. Spousta firem si na stránky dává reference svých spokojených zákazníků. Přestože postup je trochu jiný než při mazání diskuse, výsledek je vlastně tentýž - také filtrují, co se jim hodí a co ne. Nedají si tam výpovědi zákazníků, kteří nebyli spokojení. I zde trochu platí, že promazávání podobných příspěvků je nepopulární - opět by mohla škodit sama sobě.

Že Radka zná charakteristiku svých zákazníků i bez dotazníků, je naprosto přirozené. Zboží totiž nejde nabízet stejným způsobem mamince s dítětem, namakanému sportovci, rozjásanému teenagerovi a babičce před kostelem. Pokud někdo chce úspěšně prodávat, musí vědět, kdo je jeho cílová skupina.
quatzael
Chamurappi:
Viděl jsi někdy třeba Mimibazar?
Dneska poprvé:o)

Ty tady nepodloženě vynášíš tvrdé soudy jen na podkladě pochybných domněnek.
To nejsou žádný pochybný domněnky. To je akutečnost, že jsou splněny prakticky všechny znaky toho, že reference a fanoušci jsou fake.

Tak prosím vysvětlete jak jste přišla na ten věk Vašich zákaznic.“
Nějak jsem nepostřehl, proč je tato otázka vůbec důležitá.
Sorry, opravdu jsem si původně nevšiml, že mluví o cílové skupině.

jenikkozak:
My jsme to na žádných stovkomatech nekoupili (ani nevím, co to má být).
stovkomat.cz
Na tomhle portálu frčí prakticky jenom tyhle čachry s fanouškama a ještě trochu ty prsa..
Aspoň podle slov majitele: idnes.cz

Chamurappi, jenikkozak:
Podej nezpochybnitelný důkaz. Nebo se omluv.
Nezpochybnitelný důkaz Ti tady těžko můžu dávat, nemám čas hrát si na Jamese Bonda a provádět někde špionáž.

Ona sama by si měla sáhnout do svědomí a vyjasnit si jak to je. Pokud má čistý svědomí, tak nepotřebuje žádnou omluvu, protože pokud opravdu nelže, tak jí vůbec neodsuzuju. Spíš mi je jí strašně líto jakou má smůlu, že všechny ty její zákaznice (na facebooku podezřele i "zákazníci") to píšou tak, že to vypadá až moc nápadně podezřele.

Tady je několik dost jasných znaků, že je to prostě celý fake:

1. Facebook
Chtěl jsem odpoledne ověřit jak je to teda s těma fanouškama na facebooku a zjistil jsem, že najednou Radka G. všechny odkazy na facebook ze stránky stáhla. Tak jsem zkusil přímo facebook a oznámilo mi to, že je profil dočasně znepřístupněn (nebo něco takovýho)..
Až teď večer se to tam znovu všechno objevilo..

Nalevo je jak je jak to bylo v poledne, napravo odpoledne po odstranění:

jenikkozak:
Opravdu si myslíš, že člověk, který má v tomto totálně čisté svědomí, udělá něco takového? Já řeknu, že je to fake a prohlásím jí za lhářku, ona napíše, že jsem to přehnal jí takhle nazývat, a pak svých 1891 věrných fanoušků stáhne pryč ze stránek i z facebooku.. To je reakce člověka, který má čistý svědomí??
Prostě není! Radka G. zpanikařila a rychle to dala pryč, kdyby se v tom chtěl náhodou někdo šťourat, potom zjistila, že se z toho stejně nedá nic zjistit, tak to tam dala zpátky..

2. Reference
Letmo jsem prozkoumal jména přispívajících, nové příspěvky nemají jméno uvedené a starší jsou povětšinou jen s iniciálami. Přesto tam jsou mezi těmi spousty opěvujících referencí i příspěvky s celým jménem. Tak jsem si namátkou zkusil ověřit některá zajímavě znějící příjmení, jestli jsou opravdová. A nebyl vůbec problém najít dokonce několik takových fake příjmení (mezi tím málem s celým jménem).. Ověřoval jsem tady: kdejsme.cz

Tady je seznam, příspěvků od neexistujících lidí:

jenikkozak:
Opravdu si myslíš, že je to zase jenom náhoda?

Zajímalo mě proč nové příspěvky už jsou jen výhradně bez jména, když ty počáteční byly vždy tak pečlivě vyplněné (těmi nepravými jmény).
Moje podezření je samozřejmě jasný. A to, že Radku G. už přestalo bavit vymýšlet různá příjmení, tak už to prostě přestala vyplňovat.
Ale mohlo by to být taky kvůli nějaké chybě, kdy třeba upravovala tabulku v databázi a to jméno se jí tam prostě teď neukládá nebo se z ní nenačítá..

Tak jsem zkusil vložit jeden zkušební příspěvek, schválně jestli se to objeví i se jménem. Vylezlo tohle:

Takže proto je tam ta neexistence negativních referencí. Žádný tam nemůžou být, protože je Radka G. ani neschválí..:o)

jenikkozak:
Že Radka zná charakteristiku svých zákazníků i bez dotazníků, je naprosto přirozené.
Nezná. Tady tvrdí, že cílová skupina jsou ženy ve věku 25-45 a facebook (pokud ho chápu dobře) ukazuje, že fanoušci jsou ve věku 18-22.
Což je přesně ta věková skupina, která má nejblíže ke zkoušení vydělávat si peníze různým klikáním na bannery a likeováním stránek, které dostanou mailem jako zakázku..
A proč se teda ptá na názor na její stránku tady ajťáků, když má tak věrný zákaznice a fanoušky? proč se nezeptá na facebooku svých věrných fanoušků? proč na tu její anketu, kterou má na stránkách klikla jenom ona a pár návštěvníků z tohoto vlákna??

3. Heuréka
Když jsou její údajní zákazníci tak strašně spokojení s jejíma službama, že jí tak ochotně vychvalují na jejím webu, proč není jediná recenze například na Heuréce.cz?? Když je někdo tak strašně spokojený s e-shopem a chce se podělit s jinými lidmi, proč by to ani jeden zákazník nedal sem?
Přitom jiný e-shop, který je v její kategorii nejlépe hodnocen (a web má nesrovnale kvalitněji zpracovaný ) má na Heuréce 70 recenzí a všechny jsou takové jaké by člověk od spokojeného zákazníka čekal. Tedy to, že ve stručnosti napíšou, že nákup proběhl bez problému, a že jsou spokojeni..
Kdežto Radka G. má ve svých referencích ódy na krásu svých výrobků. Reálný spokojený zákazník nepíše jakou má radost z toho, že si koupil krásný stojánek a teď má vždycky lepší náladu, kdykoliv jde kolem a podívá se na něj.. Může to udělat jeden nebo dva, ale ne když to je v 95% referencích..

Chamurappi, jenikkozak:
Napsal jsem toho tady zase až moc. Jestli tohle prostě pořád nestačí a nedokážete přijmout ten fakt, že ty reference a facebook u Radky G. jsou fake, tak už opravdu nevím čím jasnějším vás mám přesvědčovat. Nechápu to od vás, předpokládám, že na internetu trochu brouzdáte a máte nějaký povědomí jak věci fungujou. Ale věřit tomuhle mi prostě připadá strašně naivní.
Samozřejmě se můžu taky mýlit, ale tohle je tak jednoznačně podezřelý, že by nám spíš Radka G. měla popovídat, jak je možný, že je to všechno tak obrovská náhoda..

Radka G. aka Gorby:
To jsem vážně zvědavá, jak míníte dokázat, kolik jsem prodala zboží? :-))
Tohle opravdu nemám potřebu dokazovat. Je mi jasný, že mizivě málo nebo nic. Moje doporučení jste už dostala.
Ve stručnosti zopakuju:
1. Dát pryč všechny ty nesmysly s těma referencema a facebookem
2. Nabízet to co lidé opravdu chtějí
3. K tomu odpovídajícím způsobem rozšířit nabídku
4. Web předělat ať je víc přehlednější, příjemnější a user-friendly
5. Začít propagovat web seriózním způsobem, který jak se sama přesvědčíte bude i daleko efektivnější.
6. Přestat si tady z lidí na diskuzi dělat srandu. jenikkozak Vám to pak baští a já tady musím zpracovávat dlouhý důkazný materiály, aby mi náhodou nedal ban za to, že se nechci omluvit..

jenikkozak:
Jistě rád připojíš odkaz na archiv, které by tvé tvrzení dokládal. V 90. letech se takovýto design běžně nepoužíval.
Že by vltava.cz??
Gorby
Profil *
quatzael:
O Vaše doporučení rozhodně nestojím.
Na Mimibazaru jsem také obchodovala pár let a mám tam přes 800 kladných hodnocení. Ale já Vám nic dokazovat nemusím. Vy mi stejně nevěříte.
Naštěstí e-shop funguje dobře, zákazníci nakupují a vrací se.
Očekávala jsem konstruktivní kritiku, která upozorní na závady na e-shopu a ne útok na svoji osobu od někoho, kdo se skrývá za anonymitou internetu.
Scenovat sem stránku, která není zcela načtená a myslet si, že jsem na ní něco mazala je vážně vtipné.
quatzael
Gorby:
Očekávala jsem konstruktivní kritiku, která upozorní na závady na e-shopu
Tu jste dostala, ale zřejmě jste si z ní moc neodnesla..

a ne útok na svoji osobu
Tady nikdo neútočí na Vaši osobu, ale na neseriózní praktiky, které používáte k propagaci webu pomocí referencí. Už jen to, že všechny reference prochází předem Vaší cenzurou, je hodně neseriózní. Máte tam ve sto procentech jen vyloženě mimořádně kladné reference. To prostě nemají ani ty nejlepší e-shopy. Jak si může být zákazník jistý, že se opravdu nenašel nikdo, kdo si chtěl na Vašem webu stěžovat, že nebyl spokojen s Vašimi službami a vy jste mu to neumožnila? Místo toho tam máte reference od neexistujících příjmení nebo od anonymů, kteří nemají uvedené jméno vůbec..

Scenovat sem stránku, která není zcela načtená a myslet si, že jsem na ní něco mazala je vážně vtipné.
No tak mě se to odpoledne prostě nenačítalo, a když jsem se šel podívat na facebookovskou stránku z odkazu, který byl načtený ještě z minula, tak mi to na facebooku napsalo něco jako, že byl profil dočasně znepřístupněn.
Teď jsem to kontroloval a v Mozille se Vám ten odkaz na facebook stále nenačítá.
Plaváček
quatzael:

Netuším, proč jsi tak útočný. Způsob, jakým paní propaguje svůj e-shop, je přeci její svobodná volba. Že jde o nesmysl, a na důvěryhodnosti to moc nepřidá, je jiná stránka věci. Nijak to ale nesouvisí s počátkem tohoto vlákna, kterým je kritika webu.

Gorby:

juriad vám dodal spoustu námětů k přemýšlení, víc asi není co dodat. Pokud mohu hovořit za sebe, mě by efektivně od nákupu odradila tato stránka: http://www.bydlenijehracka.cz/7631/kontakt/. Nemáte pocit, že tam něco životně důležitého chybí?
quatzael
Plaváček:
Nejsem nijak útočný. Jen vidím, že Radka G. investuje čas a prostředky do něčeho co je prostě minimálně neetické, místo toho, aby se snažila vytvářet skutečnou hodnotu pro zákazníka.
Úvodní stránka skoro vůbec nebudí dojem, že se jedná o e-shop. Místo, aby na první stránce nějakým upoutávajícím způsobem nabízela zboží, tak je tam kvantum nudného a totálně nevýrazného textu, to nikoho nebude bavit číst. Nevím proč to tam má.. To jí někdo poradil, že je to dobrý kvůli vyhledávačům?
Design je strašně zastaralý, nevýrazný, nepřehledný, rozhodně ani trochu nenapomáhá k usnadnění nákupu a výběru zboží.
Anketa, kterou si tam dala, aby zjistila jak jsou zákazníci spokojení s novým designem, je stavěna tak, že neumožní zákazníkovi sdělit, že se mu design vůbec nelíbí, ale jen který design je lepší.

A jediný co jí radím je, aby svou námahu přesměrovala opačným směrem. Tzn. vytvářet e-shop, který je skutečně seriózní k zákazníkům a působí důvěryhodně.

A že jsem trochu vytočenej je pravda. Co chvíli někde na netu narazím na nějakou ochcávku a už jsem na to prostě alergickej. A když tady někdo žádá názor na web stránky, který tyhle nějaký ochcávky mají, tak na to určitě upozorňuju..
Gorby
Profil *
quatzael:
Jste útočný, omluvit se neumíte a melete si pořád jen to svoje.
Očividně jste nikdy e-shop neprovozoval - řeči o Heurece to potvrzují - jinak by jste věděl,jak to chodí. Svoji strategii si rozhoduji sama a téma diskusí si také nastavím tak, abych se dozvěděla to co zajímá mně.

Všem ostatním děkuji za připomínky.
lionel messi
Gorby:
Nepochopila jsem - Prečo má stránka Jak nakupovat titulok ‚Rady pro seniory‘? Myslíš tím, že by se stránka měla jmenovat rady pro seniory?
Samozrejme, že nie. :-) Myslel som tým, že by sa podľa mňa skôr hodil titulok „Jak nakupovat“.

Gorby:
Jste útočný, omluvit se neumíte a melete si pořád jen to svoje.
Na quatzaela si na tomto fóre treba jednoducho zvyknúť. Ja som s ním mal pred pár mesiacmi podobný spor. Jeho hlavné problémy:

1. Hoci podáva kritiku priamočiaro a na nič sa nehrá, volí na môj vkus príliš útočný tón.
2. Stále si hudie svoje, neexistuje pre neho nič dôležitejšie než dizajn.

Navyše, myslím si, že v tomto prípade odsúdil bez dostatočných dôkazov. Viem totiž veľmi, čo znamená dobré renomé. Áno, praktiky, o kt. quatzael píše, k nemu tiež neprispievajú, ale v tomto prípade ide iba o jeho hypotézy. Navyše, máme sa vyjadrovať k stránke a nie k renomé firmy.
Gorby
Profil *
lionel messi:
Však jsem to tak měla. Pak jsem tam dala přívětek- rady pro seniory, ale měla jsem obavy, aby to nebrali urážlivě.
Otestovala jsem pár čupr sedmdesátnic - kamarádky mé maminky, a ty i když PC vcelku ovládají, tak s objednáním zboží si vůlbec nevěděly rady. A to mi potvrzují i telefonáty zákaznic, které raději volají, protože tomu objednávánmí nerozumí :-)
Návod prošel testem a bylo mi řečeno, že podle toho by to určitě zvládly.

lionel messi:
Je težké diskutovat s někým, kdo neslyší nic jiného něž svůj hlas. Já mám svědomí čisté, spokojené zákazníky a to je hlavní. V obchodě se pohybuji cca 25 let a jsme zvyklá na různé tipy zákazníku a snažím se s každým vycházet dobře. Raději se desetekrát omluvím, než někoho napadat a útočit na něj - tím se stejně ničeho nedocílí a poškodit si sama své obchodní jméno oparvdu nehodlám.

Plaváček:
Můžete mi prosím prozradit co tam podle Vás chybí?
Provotuji jen e-shop a toto jsou kontakty, na kterých jsem k zastižení. Adresa sídla je uvedená v obchodních podmínkách - není to výdejní místo ani prodejna.
Taurus
lionel messi:
Hoci podáva kritiku priamočiaro a na nič sa nehrá

To by měla být samozřejmost u každého, stačí to ale podat lidsky, ne tak neotesaně. Za monitorem je každý druhý hrdina, pochybuju, že by si takový tón dovolil ve skutečnosti třeba na pětapadesátiletou paní. Navíc by ani nemohl použít svou dvojtečku.

Gorby:
Adresa sídla je uvedená v obchodních podmínkách

Což je celkem zapadené... To, včetně IČ, by mohlo být právě v kontaktu.
Gorby
Profil *
Taurus:
OK díky, opravím to.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: