Autor Zpráva
PavelHe
Profil *
Ahoj,
www.towns.cz - Jedná se o webovou hru, kterou právě dělám a spravuju. Už jsem sem ohledně toho jednou psal, ale mezitím se to natolik změnilo(jediné, co zůstalo, jsou částečně stejné názvy a grafika), že bych rád věděl, co si o tom myslí člověk, který od toho má odstup (Mám spousty hodnocení od hráčů, ale rád bych dostal názor z pohledu člověka, který to vidí poprvé.) Registrace není potřebná, stačí na hlavní stránce kliknout na "Začít Hrát", nebo se dá pomocí FB.
Díky moc...
CZghost
Profil
PavelHe:
Nenačte se v Internet Exploreru, což je dost závažná chyba. Momentálně používám IE 11, z důvodu rychlosti.
Krakatoa
Profil
Stromy za zdí nemůžou jít vidět zespodu.
Marschmallow
Profil
PavelHe:
Oceňuji funkcionalitu v mobilu:
Testováno na Windows Phone 8
Micruss
Profil
Jsem teď na netbooku a tlačítko Začít hrát nevidím, chtělo by to fixnout i na malý noťase... ;-)
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Windows Phone 8 u sebe nemám, ale na 8.1 je to docela tragédie. Je pravda, že všechno se zobrazí (na rozdíl od desktopového Exploreru), ale pořád někam mačkám, ale místo zavření zprávy otevírám všemožná menu, vytvářím si účet a nevím co ještě. A nemůžu se z toho dostat pryč, prostě jen otevírám další věci.
PavelHe
Profil *
CZghost, Micruss:
Díky za report bugů, pokusím se to opravit co nejdřív...

Krakatoa:
Tohle budu určitě časem řešit, je to taková nedokonalost, která je způsobená na úkor optimalizace...

Marschmallow, Fisir: [b]
Mobilní verzi jsem udělal ted nedávno a zatím jsem ji bohužel stihl otestovat pouze na Androidech (na Xperii v Chrome a Firefoxu). Pro Androidy by to mělo celkem dobře fungovat v aplikaci:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.towns.towns4

- na tu mobilní verzi a aplikaci zatím nikde na webu neupozornuju, protože ještě nejsou úplně vyladěné.
jenikkozak
Profil
1) Grafika se mi vyloženě nelíbí.
2) Server má pomalou odezvu. Kvůli každé nepatrné akci musím dlouho čekat. Bylo by mi nepříjemné, i kdyby byla odezva pouze čtvrtinová.
3) Osobně jsem měl problém tu hru pochopit bez návodu. A hrát něco takového s manuálem mě moc nebaví. Bohužel některé věci nejsou jasné ani s návodem.
4) U hry chybí cíl. Nebo jsem ho nenašel.
PavelHe
Profil *
jenikkozak:
Díky za názor,... ohledně té grafiky, mohl bych se zeptat zda se ti nelíbí grafika jako celek, nebo ti tam spíš vadí nějaká konkrétní věc? Například chyby v pořadí objektů, budovy, stomy, skály podklad,....?

Vim, že je rychlost problém. Jde o to, že se tam v poslední době hodně zvýšil počet uživatelů a hlavně velikosti jednotlivých měst a rozhodně co budu dělat nejdřív, budou optimalizace a přehlednost

4) Vlastně ona ta hra žádný konkrétní cíl nemá (teda alespoň ne v takové podobě jako jsou takové ty klasické online hry apod. ) Jde o to, že vytváříš město a cílem není ani tak level, nebo počet surek, ale to jak to město vypadá a funguje.
jenikkozak
Profil
U grafiky se mi nelíbí několik konkrétních věcí:
- Textura: pozadí je tvořeno texturou, na budovách žádná není. Oba prvky se k sobě vůbec nehodí.
- Poměr velikostí: dveře o obytných částí by měly být u všech budov víceméně stejně velké. Aby byl poměr velikostí stejný, musel by např. stavitelův dům pokrývat 4× menší plochu.
- Dobové zařazení: obydlí stavitele mapy vypadá spíše jako sklad z konce 20. století. Ovšem v té době už městské hradby a palisády nebyly úplně moderní.
- Nelogické konstrukce: sklad kamene by asi nebyl zakrytý střechou; podpěrná konstrukce u zdi (Temné hradby - ať je to, co chce) by určitě sahala nad polovinu výšky; to na té hradbě má být cimbuří? Vždyť by bylo nepoužitelné - musí být na kraji.

Jde o to, že vytváříš město a cílem není ani tak level, nebo počet surek, ale to jak to město vypadá a funguje.
- Jak vypadá? Čím vyšší level budovy, tím větší pravděpodobnost, že přestane být vidět. Je dobrý nápad, že se dají domky spojovat, ale měl bys k tomu promyslet grafiku. Když si vezmeš, kolik různých kombinací lze vytvořit, je jasné, že jednotlivé budovy nemohou malovat různí uživatelé. Ale někdo, kdo má přehled o všech stávajících návrzích. Chtělo by to, aby budovy rostly a spojovaly se automaticky.
- Jak to funguje? Po pár hodinách musí mít každý hráč surovin více, než dokáže utratit. A jiný prvek, o který by mělo smysl usilovat, ve hře asi není.
PavelHe
Profil *
jenikkozak:
Díky moc za konkrétní připomínky, já sám na tom dělám hrozně dlouho a takovéhle věci se mi bez odstupu špatně vidí, protože se na grafiku, budovy a celý systém dívám každý den.

-Grafiku(a velikost) budov asi bude opravdu chtít nějak prokopat. Je to asi nejstarší část systému a dělaná ještě pro Towns 2, které fungovaly na mřížce. Naopak spojování budov jsem dokončil asi před dvěma týdny a tak to bude chtít aktualizovat nějak komplexně. (myslím to s tím mizením budov, když jsou hodně vylepšené)
-Ty poměry jsou nesprávné záměrně, právě z toho důvodu, že jsou budovy prakticky stejně velké.
-Zařazení do doby a kontextu jsem nějak neřešil a je pravda, že to občas vypadá slátaně.
-A to, že má člověk hodně surek bude chtít nějak postupně vykalibrovat. (V tomhle ohledu vím o více problémech například, že útoky jsou hrozně nevyvážené)
1Pupik1989
Profil
Podle mě 234 požadavků a stránka o velikosti 3.7MB taky nebude zrovna ideální. Načítají se i obrázky, které nejsou viditelné.
PavelHe
Profil *
Teď by to mělo být o něco rychlejší...
-Použil jsem jinou kompresi na bloky ze skal/stromů a tím je zmenšil cca. na čtvrtinu - to byla zhruba polovina velikosti, co se načítalo.
-Sjednotil jsem černé/červené kruhy a tím redukoval počet obrázků na stránce cca o 30% (záleží na pozici na mapě)
-Některé funkce, jsem značně optimalizoval.
Rozhodně dál pracuju na tom, co zlepšit...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0