Autor Zpráva
pharaon.jh
Profil
napište názory na tuto stránku, tato stránka je na nový doméně, která byla dříve - www.pharaon.wz.cz, teď už je tato - www.pharaon.cz. Pokud máte nějaký rady ohledně grafiky jak jí zlepšit, tak mi napište kde si můžu stáhnout nějakej program v kterým by se to udělalo
quatzael
Profil
pharaon.jh:
Je to hrozný. Ale ta anketa mě pobavila:o) (myslím tu položku: líbí děsně moc)

Nechápu, proč se Ti hlavní stránka přesměrovává na nějaký soft novinky..

ohledně grafiky jak jí zlepšit, tak mi napište kde si můžu stáhnout nějakej program v kterým by se to udělalo
Zkus Inkscape


quatzael:
Ale ta anketa mě pobavila:o) (myslím tu položku: líbí děsně moc)
Aha.. To tam opravdu hlasovalo 70% lidí takhle? Nebylo to z recese?

Já když jsem se na to poprvé díval, tak podle tý šedý barvy toho baru, který sahá až doprava, jsem to nějak vnímal jako 0%..
pharaon.jh
Profil
nevím co je špatnýho na anketě, tahle anketa je zkopírovaná a vynulovaná která byla asi tak před 7 lety, a já jsem jí akorát upravil graficky v tom editoru co mají na blueboard


to inkscape je úplně stejný jako gimp nebo corel, takže to dávám pryč
quatzael
Profil
pharaon.jh:
Je srandovní. Špatnýho na ní není nic, kromě toho, že její vypovídající hodnota je trochu nižší..
pharaon.jh
Profil
dal jsem jí na chvilku pryč, stejně tam všichni dáváte tu třetí možnost, pak jí tam dám zpátky
juriad
Profil
Asi takto:
1) zahoď pravý sloupec, není v něm nic užitečného, ono toho není moc užitečného ani v tom levém... Ponech jen věci, které přímo souvisí se softballem.
Vyhoď tedy: počasí, vzkazy, návštěvy, anketu, e-mail. A ty ostatní obrázky možná také, nikdo neví, co znamenají a proč tam jsou.
2) zmenši písmo na nějakou uvěřitelnou velikost - začni tím, že veškeré nastavení velikosti zrušíš. Nemyslím si, že někde potřebuješ velké písmo.
3) odstraň „obnovit“, „nahoru“, „mapa webu“ - nikdo to nepoužívá; „napsali o nás“ přesuň do menu.
4) admina a aktualizováno přesuň malým písmem do patičky - běžného návštěvníka nezajímáš, sorry.
5) necentruj text, který není nadpis, a u nadpisu si to raději také rozmysli.

Po tomto zeštíhlení ti zbyde jen jeden sloupec - levý, obsah tedy bude mít mnohem víc prostoru, nebude tam vypadat tak utopeně. Pak můžeš zvážit nějaké rozbalovací menu, máš tam těch položek moc a blbě se v tom hledá. Nebo dokonce přesunout menu do levého sloupce a to co tam teď je dát až pod to menu.
pharaon.jh
Profil
rady od juriada jsou mi k ničemu, protože se budou stránky měnit vzhledově i graficky, takže asi takhle
Taurus
Profil
Proč necháváš hodnotit něco, k čemu hodnocení nechceš, protože stránky budeš měnit? Plýtváš naším časem.

Stránky vypadají jak pro slabozraké, dáváš to sem hodnotit poněkolikátý, ale vypadá to dost slabě. Spíš doporučuju grafika.

pharaon.jh:
vzhledově i graficky
:-)
Tomáš123
Profil
pharaon.jh:
rady od juriada jsou mi k ničemu, protože se budou stránky měnit vzhledově i graficky, takže asi takhle
[#6] juriad ti napísal presne to, čo mal. Na čo to sem vôbec dávaš, keď na konci aj tak napíšeš, že sa web bude meniť a nemá význam hodnotiť ho?

A len tak mimochodom, už si si skúšal stránku priblížiť? Hádaj, čo sa stane?
pharaon.jh
Profil
dávám to sem jen tak, protože mi ještě nikdo neodpověděl na můj předchozí příspěvek ohledně redakčního systému kterej zvolit, tak jsem to zkusil dneska jestli mi někdo napíšete
Taurus
Profil
A máš akvárko? Páč takový myšlenkový pochod je k nezaplacení...
Bubák
Profil
Taurus:
Takové věci sem nepiš, musím kvůli tobě čistit monitor.


pharaon.jh:
tak jsem to zkusil dneska jestli mi někdo napíšete
Tak ti píšu.
Petr ZZZ
Profil
Nějak jsem si nemoh vzpomenout, tak jsem vypátral, pomocí internetového vypátrávače, jak to s tím akvárkem bylo... :)
lionel messi
Profil
pharaon.jh:
rady od juriada jsou mi k ničemu
To by som netvrdil, ja so všetkými jeho pripomienkami súhlasím, pred časom aj mne pomohol vychytať chyby, kt. na mojom prvom webe najviac bili do očí.

1. Hlavička nie je klikacia (mala by fungovať ako odkaz na hl. stránku), navyše mi príde rozostretá.
2. Stredný stĺpec sa mi na monitore zobrazuje ako úzka „nudlička“, zle sa pritom čítajú texty. Ak stránku nazoomujem, je vďaka tomu bohužiaľ takmer nepoužiteľná.
3. Hoci mám istý zrakový hendikep, písmo v texte mi príde až príliš veľké.
4. Trošku ma zaujal hover efekt položiek v menu, ale očakával by som, že aktívne položky v menu budú zvýraznené, je to akýsi štandard dobre použiteľných webov.
5. <meta content="text/html; charset=windows-1250" http-equiv="content-type"> stačí takto: <meta charset="windows-1250">
6. <li><a href='/soft/menu/turnaje'><span>Turnaje</span></a></li> — tu trošku nerozumiem použitiu elementu <span>, nič podľa mňa neprinesie, je to balast v kóde.
7. Keď na stránke Ke stažení zadám zlé heslo/odošlem prázdne políčko, nedozviem sa, čo sa stalo, že som ho zadal zle.
7.1. Naozaj si myslíš, že použiť na prihlasovací formulár method="get" a tým predávať heslo ako parameter v URL je dobrý nápad? Použí <form method="post">. Skús si pozrieť napr. tento článok.

Texty som nečítal, pretože sa mi s webom vďaka úzkemu strednému stĺpcu s hlavným obsahom zle pracuje (a to platí asi aj pre väčšinu návštevníkov webu), ten balast, kt. vytkol juriad bije do očí viac než obsah.
Fisir
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Ad 7.1) Ono je to jedno, jen ty informace zaslané metodou POST tě přímo nepraští do očí. Ale je pravda, že pokud bys měl nějaké superdlouhé heslo, tak by mohlo přesáhnout limit délky.
Bubák
Profil
Fisir:
jen ty informace zaslané metodou POST tě přímo nepraští do očí.
Důvodů je mnohem více. URL jsou v historii prohlížeče, nebo, ještě zajímavější je, když někdo přijde na můj web z adresy http://example.com/soft/menu/ke_stazeni?heslo=123456.
jenikkozak
Profil
Fisir:
Ale je pravda, že pokud bys měl nějaké superdlouhé heslo, tak by mohlo přesáhnout limit délky.
Asi máš ve svém okolí hodně lidí, kteří používají hesla dlouhá stovky znaků. Já naštěstí neznám žádného. (Nepovažoval bych ho za úplně zdravého.)
Posílání hesel přes URL má spoustu nevýhod. Uvést zrovna omezení délky je takové… originální.

pharaon.jh:
rady od juriada jsou mi k ničemu
Nechal se napálit. Haha. Když někdo založí vlákno v kategorii Názor na stránku s žádostí o napsání názorů, dá se předpokládat, že názory nechce. Ostatním to bylo hned jasné.
Je od tebe hezké, jak jsi jeho snahu ocenil, když ti posledně věnoval tolik času. Příště sem už odkaz na svůj web nedávej.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0