Autor Zpráva
ObiSkyWalker
Profil
http://obiskywalker.xhosting.cz/

Chtěl bych znát Váš nazor na tyto stránky :)

Prosím berte z hlediska kódu a graifky, ne obsahu. Děkuji :)
quinux
Profil
Tak tedy poprvé v životě vídím <META name="googlebot" content="ObiSkyWalkerovi osobní stránky, ObiSkyWalker, Ondřej Geršl Tvorba webu, Úvahy, Star Wars, WarCraft, Gothic" lang="cs"> - meta googlebot sic existuje, ale jsi asi první kdo do něj nacpal keywords. ;o)
Ostatně použití meta googlebot je asi zbytečné a nebude to mít žádný vliv na umístění ve vyhledávači.

Menu by podle mne mělo být pouze na jednom řádku a né na dvou a při přejetí myší by se měl odkaz spíše zvýraznit než ztratit.

No a věta "stránky jsou optimalizovány.." je naprosto zbytečná. ;o)
ObiSkyWalker
Profil
Ten googlebot jsem na stránky dával už dávno. Že se dneska keywords už vyhledávače vesměs ingnorují také vím. Jinak dá se googlebot použít také na něco jiného, než keywords?

Co se týče toho menu, zkusím to nějak upravit, zřejmě oddělám to odlišné zabarvení.

Moc díky za rady :-)
Thelvyn
Profil *
co je to Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 800x600 a !!!!!! vyšší a prohlížeče !!!!!!???
nechpu co je to vyssi prohlizec.............
Dizzy
Profil
To menu bych také dal do jednoho řádku
1) je to nepřehledné
2) působí to amatérsky

Googlebot se, myslím, dá použít např. pro zakázání/povolení archivace stránky a zakázání/povolení sledování odkazů v Googlu.
ObiSkyWalker
Profil
Thelvyn: Budu to muset trochu upravit :)

Dizzy: Té upravím na trochu lepší úroveň :)
ObiSkyWalker
Profil
Tak jsem starou verzi předělal na novou a ještě všechno vylepšil - http://obiskywalker.xhosting.cz/ - co tomu říkáte?
ObiSkyWalker
Profil
Už jsem to sem jednou psal, ale zatím se mi nedostalo odpovědi, proto se ptám ještě jednou :-)

Co byste vytkli mému webu http://obiskywalker.xhosting.cz/ . Veškeré připomínky jsou vítané.
igamenir
Profil
Neviděl jsem tu první verzi, ale tahle vypadá dost dobře. Snad jenom:
- To logo Firefoxu mi přijde trochu podivné. Lepší by bylo něco originálního nebo alespoň méně známého.
- Drobečková navigace mi nedává smysl. Vlastně z ní vyplývá, že na stránce máš jenom Úvod, Mapu a Prohlášení, tedy vlastně nic. (protože to ostatní je z podivného důvodu podstránkou úvodu)
- Odkazů je zbytečně moc. Také by se hodil nějaký krázký popisek (3-5 slov) pro každý odkaz, nebo podrobnější rozdělení.
- Kód jsem nestudoval, ale validátor upozorňuje na nějaký přebytečný </p>

U první verze si nechtěl hodnotit obsah, takže jen okrajově:
- Web je jenom a pouze o tvé osobě, a tím se stává pro většinu lidí nezajímavý.
- Máš tam nějaké gramatické a slohové nesrovnalosti, které nebudu rozebírat, ale na které by sis měl dát pozor.
ObiSkyWalker
Profil
igamenir
Díky za hodnocení.

K logu: Bohužel grafik nejsem, takže mě nějaké zajímavé kombinace nenapadají. Logo Firefoxu mi připadlo jako dobrý nápad, i když to s tím nemá nic společného (to je právě to).

Drobečkovou navigaci ještě upravím.

S odkazy též zkusím něco provést.

U první verze jsem nechtěl hodnotit obsah, protože ještě nebyl kompletní. Nyní již kompletní je, ale ještě tam stále jsou nějaké nedodělky. Potěšilo by mě i hodnocení obsahu :-)
Marty
Profil
Meta tag GOOGLEBOT se používal pro udávání informací googlu, zda má při zobrazování výsledků vyhledávání ukazovat u webu popisek (meta - description), nebo část textu přímo ze stránky. Dnes je to naprosto zbytečný tag, který ti nijak nepomůže. O jiné funkci nevím.
ObiSkyWalker
Profil
Marty
Tento tag u nové verze není. Jestli se ti načetla verze stará, zkus stránku obnovit.
habendorf
Profil
Zvětši si písmo a sleduj hlavičku - zapoměl jsi na overflow:hidden.
ObiSkyWalker
Profil
habendorf
"overflow:hidden" tam byl, ale já ho měl daný jinde, než měl být. Už jsem to spravil.

Když na stránkách výrazně zvětším text, celý layout webu se rozhází na nepřehledný shluk textu. Nemáte někdo radu, jak se tomu dá alespoň z části vyhnout (kromě použití volného layoutu)?
Anonymní
Profil *
Vytvořil jsem nový návrh mých stránek a prozatím vypadá takhle - http://www.obiskywalker.org/novy-design-2.png

Prosím o kritiku mého nového návrhu, jsem Vám vděčný za jakoukoliv připomínku.
ObiSkyWalker
Profil
Ten anonymní jsem já. Nevím, proč mě to odhlásilo...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0