Autor Zpráva
Flor
Profil *
Zdravím, uvítám názory a připomínky k http://www.flor.cz/

Jaký z toho máte dojem? Co byste zlepšili?

Předem díky za odpovědi.
Taurus
Profil
Použitelnost - navigaci - dostanu se do portfolia, ale už ne zpět. Horizontální typ webu - taky jsem to chtěl dřív použít, ale jeden z důvodů, proč jsem od toho upustil, je zase použitelnost - lidi budou hledat, kam dál. Na posuvník jsem přišel až náhodou.

Je vidět, že jsi výborný grafik a fotošopák, chtělo by to i preciznost do webdesignu - např. pokud jsou dva sloupce textu vedle sebe, tak ať řádky jsou ve stejné výšce. Nadpisy s bílým pozadím jsou umístěné moc doprava dolů apod. Hlavní menu je moc vlevo. Spirála v patičce se mi moc nelíbí, kontakt je takový slabší, nedodělaný. Pokud by to bylo propracované jako nabízené grafické práce, tak smekám dvakrát. Takto je to "jen" celkem pěkný web těžící z pěkných fotek, ale chtěl by vyšperkovat.
quatzael
Profil
Flor:
Chyba: Lekce 3: Kivky
Flor
Profil *
Díky za názory. Samotné portfolio bylo udělané dřív, jako samostatný web, takže tam moc nesedí. Taky se otevíra do nového tabu. S tím teď nic neudělám, na předělávku není čas. Asi jo, ty nadpisy jsou docela vpravo, zkusím je poladit i se sloupci. U spirály jsem dost váhal, jestli je dobrá nebo ne, nakonec jsem ji tam nechal. Patičku by to chtělo vyladit. To že je hlavní menu moc vlevo je záležitost prohlížeče, dělají to starší verze, které ne úplně zvládají Google fonts - vykreslí font moc široký nebo s větším prostrkáním písmen.

Stejně tak Kivky. To je problém Androidu, nezvládne zobrazit diakritiku ve fontu z Google fonts. A to je obojí od Googlu. Teď už by to mělo být OK, speciálně pro Android jsem nastavil jiný font pro nadpisy.
Bubák
Profil
Flor:
nezvládne zobrazit diakritiku ve fontu z Google fonts.
Chyba je na tvé straně a české národní znaky se nezobrazují korektně ani v jiných prohlížečích.
Změň
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Signika:600,400' rel='stylesheet' type='text/css'>
na 
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Signika:600,400&amp;subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>

speciálně pro Android jsem nastavil jiný font pro nadpisy
Měla by stačit mnou popsaná oprava, extra styly pro různá zařízení (nemám na mysli media queries) jsou cestou do pekla.

Proč je v nových "chromých" prohlížečích písmo s diakritikou v pořádku, nevím, jen tipuji souvislost s WOFF2, nové "chromé" prohlížeče totiž dostávají od google fonts písmo s koncovkou woff2.
http://caniuse.com/#search=woff2
Flor
Profil *
Díky moc, už to funguje, jak má
Flor
Profil *
Web jsem doladil, úvodní video několikrát předělal, teď už je to snad ok.

Ještě jeden dotaz. Je na tom webu něco, co by vás odradilo od koupě?
Kcko
Profil
Flor:
Mě trošku odrazuje obsah nabízeného produktu (nejsem grafik, jsem kodér a programátor) a základy photoshopu určitě mám, retuše fotek mě moc nezajímají a mimo to už tam pro mě moc na výběr není a přitom v PS toho lze dělat rozhodně víc. Škoda, cena je velmi pěkná, chvíli jsem uvažoval nad myšlenou objednání.

Plánujete nějaký ne zcela začátečnický kurz?
Davex
Profil
Flor:
Je na tom webu něco, co by vás odradilo od koupě?
Mě osobně asi cena. Neznám celý obsah kurzu, ale třeba v knížce Scotta Kelbyho Digitální fotografie ve Photoshopu je toho za pár stovek na první pohled víc. Možná bys měl víc popsat přidanou hodnotu kurzu.
Flor
Profil *
Jo, plánuji i nějaký pokročilejší kurzu, ale letos už to nebude :).

Tak mezi knížkou a videokurzem je přeci jen rozdíl, navíc k tomu nabízím uživatelskou podporu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: