Autor Zpráva
michal8012
Profil
Ahoj všem, jsem docela začátečník samouk, a touto cestou bych vás chtěl požádat o kritiku webu www.english-day.cz. Uvítám především negativní kritiku, abych se alespoň něco naučil. Klady samozřejmě potěší. Děkuji všem.
Michal
Mistr
Profil
michal8012:
(1) Sjel jsem si ve Firefoxu 32.0.3 úplně naspod titulní stránky. Následně jsem se podíval na vrchol okna a nalezl jsem, že je zcela nečitelné. Prosvítající nápis Vítejte na stránkách English Day je zcela překryt nabídkou Česko-anglická školka Tábor
Produkty
atd.
(2) Proč je v patičce anglický text Contact Me, když je jinak celý web v češtině?
(3) Je text Připravili jsme pro vás zajímavé kurzy a aktivity. Nehledejte u nás klasické vzdělávání, učíme se hraním a poznáváním světa. ve stránce Angličtina pro děti dostatečně kontrastní?
(4) Stránka Angličtina pro děti obsahuje strašně složité ovládání (Najeďte kurzorem na příslušný obrázek a klikněte levým tlačítkem myši. Budete přesměrováni na příslušný odkaz.). Raději bych pod ty tři obrázky vložil text, který se zobrazí na daném obrázku po najetí myši. Ten text by byl stále vidět. Pokud bych na něj nebo na příslušný obrázek najel, odkryl by se text i v obrázku, a mohl bych na obrázek nebo na text pod ním kliknout.
(5) Ze stránky Kontakt jsem chtěl odeslat prázdný formulář. Namůže být výstražná hláška - Error: Jméno, příjmení: is required. Váš email : is required. Předmět : is required. Zpráva : is required. - v češtině?
(6) Ve stránce Přihláška bych zkrátil ten popisný text. Místo Přihlášky: Nacházíte se v sekci přihlášky. Níže jsou uvedeny odkazy, které vás po kliknutí na ně převedou na příslušnou elektronickou přihlášku k uvedenému produktu. byl pouze napsal například vyberte si kurz apod.
(7) Když si ve stránce Přihláška najedu na některý z kurzů, objeví se mi žlutý box s vysvětlením. Proč všechny popisky nejsou tvořeny podle stejného klíče? Na odkaz English Day vyjede vysvětlivka Přihláška, ale na Angličtina s rodilou mluvčí pro děti vyjede Přihláška ASRMPD.
(8) Ve stránce http://www.english-day.cz/Produkty/Anglictina-s-rodilou-mluvci-pro-deti/contact-form/index.php vůbec netuším, co vyplňuji (to po odeslání prázdného formuláře, kdy se již nadpis stránky opětovně nezobrazí), krom toho, že je možné odeslat prázdný formulář. Mimochodem, jaký Předmět mám zadat?
(9) Tohle vysvětlení *Aby jste se dozvěděli více o našich akcích, stačí kliknout na obrázek na poličce. Na poličce se objeví maximálně 3 akce. Pokud souběžně běží více než tři události, stačí klikat na šipky u poličky, které vás přivedou k další nabídce. ze stránky Akce je také šílenost. Kdo si to bude číst...? Krom toho obsahuje pravopisnou chybu (píšeme Abyste).
(10) Před dvojtečkou nepíšeme mezeru. Ve stránce Kontakt se vyskytuje jak stav bez mezery (Jméno, příjmení:), tak i s mezerou (například Předmět :).
michal8012
Profil
Mistr:
Super, tohle je to, co jsem potřeboval. Jsou to samé hloupé chyby, protože nedávám pozor na detaily a píšu rychleji než myslím. Také bych měl více přemýšlet jako uživatel a nebrat věci samozřejmě, protože jsem web dělal já. Díky moc
Juandev
Profil
michal8012:
No mě se to líbí! V dnešní době zahlecnosti to působí jednoduše. Určitě ale není dobré dávat pod texturní nápis zase texturu, to se v tom pak utápí a není to tak výrazné.

Jinak pokud to má skutečně upoutat, což se zdá že jo tak v té sekci "Vítejte na stránkách English Day" je rozhodně moc textu. Musí to být jednoduché sdělení, které zaujme.
michal8012
Profil
Juandev:
Uvažoval jsem o tom, že je tam moc textu, ale čekám na vyjádření kolegy, který to tam chtěl. Díky:o)
mimochodec
Profil
michal8012:
k komu, co psal Mistr, bod 8. Nějaký popis tam vidím, takže jsi do toho už asi zasáhl. Nicméně:
- checkboxy jsou nepěkně odskákané, když budou vlevo od dnů, budou pod sebou.
- dnům přiřaď labely na ty checkboxy, ať se nemusím trefovat do čtverečku. A vůbec - je dobrým zvykem dělat labely i u popisků jako "Jméno, příjmení:" atd.
- můžu vybrat Jeden den v týdnu / Více dnů, nezávisle na tom je tam pět dnů. Ten select je tam imho zbytečný
- tlačítko "Smazat" je zlo. Doporučuju ho smazat.

Celkově to nevypadá špatně, ale když vezmu v potaz to, žes to nejspíš tvořil v nějakém frameworku a nemá tudíž smysl komentovat jednotlivosti a spíš je potřeba zaměřit se na celek, vytkl bych tomu
- divná prkna na pozadí. Chápu jako že art, ale nelíbí se mně to a kromě toho je to jako pozadí moc kontrastní a mě to ruší
- divný výběr fotek v tom slideshow. Něco čb, něco barevné, stacks_image_4131.jpg hodně nekvalitní.
- pata se mně nelíbí vůbec. Moc velký padding, sloupce vidím až po rozkliknutí, "Sdílejte" málo kontrastní.
- divně se chová horní menu, pokud jde o šířku položek. Sloupec pod první položkou je zbytečně široký, naopak ve sloupci pod "Produkty" je položka načtyřikrát zalomená. Album / Fotogalerie / Angličtina s rodilou mluvčí se do obdélníčku nevešla vůbec.
- divně mícháš písma - http://www.english-day.cz/Cenik/index.html ENGLISH DAY - CELÝ DEN S RODILOU MLUVČÍ Kde? Kdy? Na jak dlouho? Cena?
- trochu divné adresy - http://www.english-day.cz/Produkty/index.html - Teď mě napadá jestli to náhodou není záměr (nějaká "super SEO" finta), každopádně bych doporučil nepoužívat v adresách velká písmena a adresy zkrátit na /produkty nebo /produkty.php. Prostě to vypadá líp.
- divná ikona. Vypadá to jako E přeškrtnuté čárkou a dole nějaké černé pixely.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0