Autor Zpráva
juriad
Profil
Moderátor Str4wberry: Původní téma: Živé ukázky – kod.djpw.cz

Str4wberry, máš někde zdrojové kódy?
1) Nelíbí se mi hlavička, která je většině případů dvouřádková a kvůli tomu přetéká obsah pod spodní hranu prohlížeče.
2) Chci nějaké inteligentnější rozvržení panelů, které bude konfigurovatelné třeba komentářem v HTML.
3) Přidat přepínač, který aktivuje/deaktivuje živý update při změně vybraných panelů. Toto by částečně řešilo ten confirm

Rád bych si to opravil sám a v případě úspěchu poslal pull request.
Str4wberry
Profil
Poslal jsem ti pozvánku do repositáře kod.djpw.cz na Bitbucketu. Může být?
juriad
Profil
Samozřejmě, díky moc.
Str4wberry
Profil
OK, nelekni se toho kódu, není to žádný zázrak. Aby se případné změny mohly promítnout do ostré podoby, je důležité víceméně jen zachovat funkčnost starých ukázek. Tj. nastavení rozvržení se klidně může ukládat do DB k ukázce a podobně.
juriad
Profil
Začal jsem si hrát s rozložením panelů (zatím jen na statické stránce bez editorů). Inspiroval jsem se linuxovým okenním managerem XMonad. Už nyní to umí vše kromě záměny dvou panelů a fullscreen módu - to již je sice implementované, ale chybí klikátko, které bude zabudované do levé hrany editorů.
Co si o tom myslíte? Je nastavení rozložení dostatečně srozumitelné a flexibilní? Záměrně nebudu popisovat logiku - ať si na to přijde každý sám.

http://kod.artique.cz/container.html
nemeja
Profil
juriad:
Líbí se mi to, dobrá práce.
Pár připomínek:
• Při upravování velikosti bych možná i využil možnost bud posouvat celou čárou, nebo jen částí pod oknem.
• Co drag&drop pro přemístění jednotlivých oken, vždy by se prohodilo s cílovým.
• Tlačítko Více/Méně komponent mě trošičku zmátlo, protože jsem nečekal, že to bude jen měnit rozložení bloků.
Marschmallow
Profil
juriad:
Tlačítko Více/Méně komponent je tam vlastně dvakrát, stačilo by jednou a vždy by prohodil text Více/Méně jako je to u ostatních (Skrýt/Zobrazit HTML v jednom tlačítku).
juriad
Profil
Posouvání celé čáry je obecně nemožné, protože obecně může být počet komponent libovolný - to, že na počátku v konfiguraci 2x2 čáry navazují, je štastná náhoda. A řešit to jen pro tuto jedinou situaci se mi nechce - musel bych detekovat návaznost a vytvořit nový divider, který bude pohybovat oběma. Při více komponentách by to bylo peklo, protože levá/pravá strana může mít jiné limity.

OK, přidána výměna komponent. Sice ne drag&drop, ale jednoduše kliknutím na první a na druhý.
Ve finální verzi přidám title k dividerům a k proxy, které napoví, jak fungují a co se od uživatele očekává.

Více/méně kontroluje počet komponent, které se zobrazují vlevo (vertikální mód) nebo nahoře (horizontální mód).
Na desktopu mám téměř vždy v hlavní oblasti (vlevo) jen jedno okno a je to přehlednější. Při více se to chová divně jen při skrývání/zobrazovaní, ale to je opět neřešitelné protože změna počtu komponent při skrytí způsobí, že při opětovném zobrazení se to rozhodí a tedy zobrazit není inverzí ke skrýt.

Jakmile přibudou editory, bude v jejich levé horní části tlačítko k fullscreenu a skrytí - skrytí je jasné. Fullscreen způsobí, že se zobrazí jen jediná komponenta a v menu půjde vybrat jinou, která se má zobrazit. Po zrušení fullscreenu se obnoví předchozí rozložení.


OK, statický mockup další verze, bez editorů a s nimi spojené funkcionality.
http://kod.artique.cz/container.html

Fullscreen hotový.
Přidán panel možností ve stylu originálu; sjednocen design náhledu s ostatními komponentami.
Příště zkusím rozběhat editory a povolení/zákaz automatické aktualizace náhledu.
juriad
Profil
Marschmallow:
To je jedním z důvodů, proč chci v hlavičce menu.


1) Přidány editory - zatím bez funkčního náhledu. A oprava některých jejich bugů.
2) Přepsána polovina aplikace - nyní se vše inicializuje javascriptem. Je to připravené pro lokalizaci do dalších jazyků.
3) Lze vypnout sledování změn v editorech, lze vypnout automatickou aktualizaci náhledu a lze vypnout inteligentní režim editorů.
4) Přepsány styly do SCSS.

Chybí:
1) Generování náhledu
2) Napojení na PHP a na localStorage
3) Možnosti jednotlivých editorů
4) Doladit v jiných prohlížečích - vyvíjeno ve Firefoxu

Přestěhováno do indexu: http://kod.artique.cz/index.html

Teď se tomu chvíli nebudu moct věnovat - škola.
Str4wberry
Profil
Moc hezké. Jenom mě trochu trápí nefunkčnost ve starších IE, což byl jeden z důvodů, proč jsem vlastní nástroj pro živé ukázky vytvářel.

I když teď mě napadlo, že by možná pro staré prohlížeče stačilo, kdyby šlo nějak pohodlně sdílet úpravy mezi prohlížeči. Člověk by kód uložil v novém prohlížeči pod stále stejnou URL a tu by si stačilo ve starém prohlížeči načíst a obnovovat (nebo by se to mohlo dělat samo při focusu a podobně).
nemeja
Profil
Bohužel v FF35 nefunguje
nemeja
Profil
FF36 absolutně nefunkční
Jan Tvrdík
Profil
nemeja:
Vzhledem k tomu, že FF36 je nightly, tak bych to vůbec neřešil, protože to je pravděpodobně bug FF.
juriad
Profil
nemeja:
Kdybys alespoň napsal, co je v chybové konzoli...
Opravdu používáš běžně software, který má vyjít až 2015-02-24, tedy za více než 4 měsíce?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0