« 1 2 3
Autor Zpráva
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
HTML dodatek nejde moc ovlivnit […]“
Jde, já si takhle zobrazuji tlačítko pro automatické sestavení odpovědi jen, pokud je přítomný odpovídací formulář.
mimochodec
Profil
Mně jako nejvážnější argument připadá to, co Chamurappi píše o té věrnosti projektu a o tom, jestli to bude fungovat ještě za dva roky. Jen bych neřekl dva, ale spíš minimálně pět, pokud vůbec má smysl úvaha o nějakém daném čase. Zažil jsem, když jedno diskusní fórum docela využívalo jeden imagehosting, ten najednou bez varování skončil a všechny tam umístěné obrázky (a že jich za ty roky bylo hodně) z fóra zmizely. Není to veselý pohled.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
jednak nevěřím nadčasové stabilitě a tvé oddanosti tomuto projektu (že ho třeba za dva roky nezrušíš)
To by neměl být problém. Může to běžet na img.djpw.cz.

Otázka je, zda je opravdu tak nežádoucí sem posílat obrázky. Mně třeba dotaz, kde bude odkaz na živou ukázku, s tím, co tazatel vyplodil, a k tomu obrázek toho, jak to má vypadat, přijde celkem ideální — rozhodně bych neřekl, že to sníží kvalitu dotazů.

Že by to vyvolalo záplavu mrtvých obrázkových ukázek bych se nebál. Obrázky sem beztak není výrazný problém vkládat už teď. Případně by se při vložení obrázku mohlo někde objevit upozornění, jestli by nebylo lepší vložit živou ukázku.



Reakce na Marschmallowa:
Ano, rád bych tvůj „DJPW upload“ použil na img.djpw.cz — jen si ještě nejsem jistý, jestli je už aplikace ve vhodném stavu. Mám pár připomínek:

1) Přepisovat na tvrdo koncovku souboru není úplně dobrý nápad. Myslím, že k tomu není žádný důvod. Omezil bych to na soubory s příponami png, gif, jpg, jpeg, svg a možná ještě na nové typy obrázků webp / jxr, hdp, wdp. Ale u těch je trochu problém, že nemusí všem fungovat.

2) Pojmenovávat soubory pomocí timestampu není moc dobré, pokud to má používat více lidí. Rozdělení do složek je ale chytré. Bylo by skutečně dobré zapojit tu DB. Každý nový obrázek vytvoří záznam v tabulce, kam se uloží fysická cesta k obrázku a třeba ještě datum nebo k jaké stránce se vztahuje na základě referrera. Také bych rovnou při požadavku na obrázek ukládal jeho navštívení. Obě tyto věci se můžou v budoucnu hodit k případnému mazání nepoužívaných položek. Asi by šel do jisté míry použít systém z kod.djpw.cz. Jestli chceš, tak ti přidám přístup do GITu.

3) I k obrázku nahranému přes standardní formulář by se u zobrazení adres mohlo objevovat tlačítko ke zkopírování do schránky.

4) Nakonec mi stránka připadá zbytečně komplikovaná. Myslím, že tam stačí mít nápis (že to slouží k nahrávání obrázků), políčko pro upload, informace, že jde vkládat přes Ctrl + V, a tlačítko Nahrát. Nějak tak, jak je to třeba na snag.gy — to jsem používal před img.djpw.cz, než mě začala otravovat pomalost a složitost vypreparovat URL obrázku, až jsem vytvořil to primitivní polofunkční vlastní řešení.

5) Ten JavaScript pro upload vložením screenu ze schránky funguje jen ve Webkitu. Mělo by to jít rozběhat i ve Firefoxu a novějším IE.

6) Hezké by tom bylo mít k disposici již zmíněný ořez a ideálně i pár primitivních funkcí pro zvýrazňování.

Body 1) a 2) považuji nutné k tomu, aby se dal upload souborů používat pro více lidí a doporučit pro zdejší diskutéry k užívání. Ostatní jsou spíš nice to have.
jenikkozak
Profil
Původně jsem tě, Marschmallowe, chtěl pochválit za několik dobrých nápadů. Při procházení tohoto vlákna jsem ale zjistil, že bych chválil nepravého. Stěžejní dobré myšlenky nepocházejí od tebe. Museli bychom hodně snížit laťku, aby si u nás zasloužil uznání lepič cizích kódů.
Vzhledem ke stylu tvé práce, tvému podílu na výsledném díle a tomu, jak dopadly tvé předchozí projekty, které jsi také mohutně na Diskusi inzeroval, se ani já nemohu ubránit nedůvěře. Kterou ještě posiluješ tím, že tu s velkou slávou představuješ prototyp ve velmi raném stupni vývoje.

Zdrojový kód napovídá, že kódování se moc nevěnuješ:
1) Některé nepárové značky končí mezerou a lomítkem, jiné ne. <!DOCTYPE> a možná celou <head> část asi už léta kopíruješ, aniž by ses zajímal o to, co to vlastně má dělat.
2) Zápis
<br><br><br> 
&nbsp;&nbsp;&nbsp;<strong>2.) Na této stránce vložte CTRL+V:</strong><br>
by na Diskusi neměl projít nikomu. (Že nepoužíváš <ol> by mi až tak nevadilo.)

Při krátkém použití mi vadí, že:
3) na stránce je zbytečně moc textu. Většina pro jistotu dvakrát.
4) výpis dvou způsobů nahrání obrázku na server je málo přehledný. Dobré by bylo to číslování předsadit (místo odsazení).
5) políčka s adresami nahraného obrázku nepůsobí jako formulářová políčka.
6) ve FF v takovém políčku nemohu označit pouze část řetězce, kdybych chtěl třeba zkopírovat jen adresu obrázku bez protokolu.
7) chybí mi hlavní způsob zobrazení obrázku: [url=http://foto.mujskript.cz/cely-rozmer.png][img]http://foto.mujskript.cz/nahled.png[/img][/url]. Na mobilu jsou velké obrázky v diskusi fakt k naštvání.
8) ten seznam zápisů je málo přehledný. Třeba by nebylo špatně použít nějaké výstižné ilustrace.
9) to s tím čtverečkem je dost obtížně pochopitelné. Nešlo by to vymyslet líp?
10) „Úspěšně byl nahrán 1 z 1 obrázků, děkujeme!“ Kdo děkuje? Za co? Který obrázek byl vlastně nahrán? (Náhled by neškodil.) A proč mě mateš tím, že byl nahrán jeden z jednoho, když jich stejně víc než jeden poslat nemůžu?

11) Návod k obsluze bych asi vyhodil. Ten blok textu totiž vlastně žádný návod neobsahuje a lidé nebudou muset dumat nad rozdílem formátů a přípon (nabízíš nahrání formátů jpeg a jpg, což je totéž), natož přemýšlet, proč by proboha mělo na velikosti přípon záležet.

Ke kontaktu nemám připomínek. Z tvého pohledu je to asi nejdůležitější část projektu, že? Trochu to tak působí.

Samotné nahrávání obrázků na web mi nečiní problém, takže k tomu tvůj systém nepotřebuji. Spíše by se mi líbil nástroj, který by všechny nahrané snímky zálohoval a na Diskusi nabízel pouze jejich náhledy s odkazem k originálnímu obrázku.
Marschmallow
Profil
Fisir:
Jde
Něco si o tom zjistím, alespoň rozšířím své znalosti.

Str4wberry:
k tomu obrázek toho, jak to má vypadat, přijde celkem ideální
Plně souhlasím.

Ano, rád bych tvůj ‚DJPW upload‘ použil na img.djpw.cz
S tím nemám problém - pokud bude zachován copyright můj a Tvůj. Díky za podněty (body 1. - 6.) a určitě na nich nějak zapracujeme společně, když se projekt bude přesouvat k Tobě.

Jestli chceš, tak ti přidám přístup do GITu.
To bych byl rád - jméno Marschmallow a e-mail můj osobní (máš ho v mailu) ;)

jenikkozak:
Museli bychom hodně snížit laťku, aby si u nás zasloužil uznání lepič cizích kódů.
A dost, tohle mě fakt dostalo. Jak si můžeš dovolit tohle o někom říci? Já s Tebou takhle také nejednám, tak mě neurážej. Cizí kódy nelepím. To, že jsem mailem poprosil Str4wberryho, jestli by mi poskytl jeden PHP skript z img.djpw.cz a on ochotně souhlasil, neznamená, že bys mi musel hodně snížit laťku, abych si u Tebe zasloužil uznání lepič cizích kódů. O to vážně nestojím. Více už s Tebou komunikovat nebudu...

Marschmallow:
Přidal jsem ještě automatické označení linků na obrázek pro kliknutí do inputu. Na Fisirovo přání jsem upravil přilinkovaný upload do stylů DJPW tak, aby sem více zapadl.

Díky všem za reakce
RockFire
Profil
Marschmallow:
S tím nemám problém - pokud bude zachován copyright můj a Tvůj.
No, pokud jsem to dobře pochopil, byl to tvůj původní záměr, se kterým „nemáš problém“...

Cizí kódy nelepím.
Nezlob se na mě, ale lepíš. HTML + CSS je pravděpodobně tvé a není nějak na úrovni (viz. [#4]), JS tvůj není (Copyright (c) 2014 Jon Rohan, James M. Greene) a PHP nevím, ale předpokládám, že jo, když i evidentně špatně převádíš typy souborů (obrázků).

V podstatě jsem tím chtěl říct tohle: Je fajn, že se snažíš nějak podpořit DJPW a jsem rád, že ti Str4wberry dává prostor, ale většina tvé práce pochází ze zdejších rad a cizích řešení (což není nutně špatně). Čím víc se ale projekt zlepšuje, tím víc získávám dojem, že netvoříš něco pro DJPW, ale pro sebe. Hlavně tě zajímají tvoje kontakty, copyright apod. Kromě toho by sis měl uvědomit, že DJPW má nějakou úroveň, a to, že si někteří myslí, že tvoje práce jí nedosahuje, neznamená, že tě uráží.
Marschmallow
Profil
RockFire:
JS tvůj není
To vadí? Měl jsem ten copyright raději odstranit, považovat to za své a porušovat tím autorský zákon?

PHP nevím, ale předpokládám, že jo
PHP skript pro nahrávání obrázků ze souboru je plně můj. PHP skript "Paste image" je od Str4wberryho (poslal mi ho) a já ho mírně upravil - ukládání do složky, pojmenování souborů...

Čím víc se ale projekt zlepšuje, tím víc získávám dojem, že netvoříš něco pro DJPW, ale pro sebe.
Nemusí to být nutně jen pro DJPW, ale byl to záměr. Přilinkování uploadu je ve stylech DJPW, projekt by se měl přesouvat na DJPW doménu, takže spojitost to má.

že si někteří myslí, že tvoje práce jí nedosahuje, neznamená, že tě uráží
Mě uráží jen tahle věta, kterou napsal jenikkozak v [#4]: Museli bychom hodně snížit laťku, aby si u nás zasloužil uznání lepič cizích kódů. A myslím si, že tuhle větu psát neměl...
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
myslím si, že tuhle větu psát neměl
Omlouvám se, ale myslím, že jestli nedokážeš zjistit, zda je na stránce přítomný formulář pro psaní odpovědi a nedokážeš vymyslet jiný způsob, jak formulář pro upload do stránky dostat kromě použití embedu, tak nevím, jak jsi mohl tuto službu vytvořit jinak, než lepením cizích kódů.

Abych tu ale jen tak nekritizoval, představoval jsem si to nějak takto:
<script type="text/javascript" href="http://bordel.fisir.tk/djpw/imgupload/addon.js"></script>
(Disclaimer: Má to nějaké mušky (neumí ořez a rozmazání), maximální velikost je 250 px (zmenší se), typy jen JPG a PNG do 1 MB, obrázky budu postupně mazat (slouží jen jako ukázka).)
Str4wberry
Profil
Ehm, co je špatného na lepení cizích kódů? Ono se dá programovat nějak jinak, než že člověk slepuje kódy z dokumentací, návodů, rad z diskusí a ze svých starých kódů, které dříve slepil z dokumentací, návodů nebo rad z diskusí?


Reakce na RockFire:
tím víc získávám dojem, že netvoříš něco pro DJPW, ale pro sebe
Vždyť to je dobře. Dělat něco pro sebe je ta nejlepší záruka, že to člověk bude vylepšovat/udržovat. A nakonec z toho budou mít prospěch i další.


Reakce na Fisira:
1) Funkce vložit dělá něco trochu jiného. Cílem bylo nahrávání PrintScreenu nebo i výřezu obrázku z grafického editoru přímo přes Ctrl + V.
2) Nahrávání nějak nefunguje, když vložím logo této diskuse (mělo by splňovat podmínky), napíše mi to, že vložený obsah není obrázek, při volbě vybrat z disku potom:

RockFire
Profil
Marschmallow:
To vadí? Měl jsem ten copyright raději odstranit, považovat to za své a porušovat tím autorský zákon?
Vůbec ne, pokud si můj příspěvek přečteš celý, tak ti to musí být jasné, nicméně tím narážím na zmíněné lepení.

Nemusí to být nutně jen pro DJPW
A teď cituji z [#1]: „DJPW upload jsem vytvářel pouze pro tuto Diskusi JPW.

Jestli ti můžu poradit, než něco začneš programovat a vyvolávat o tom diskusi, sedni si, vezmi si tužku a papír a udělej si nějaký souhrn, ujasni co a jak a pak až začni řešit, jak to uděláš, jestli dostaneš doménu atd.

Str4wberry:
Ehm, co je špatného na lepení cizích kódů?
Nic a nikdo to taky netvrdí.
Fisir
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ad 1) Nechápu. Dám PrintScreen, klepnu někam do „boxu“ pro nahrávání a dám Ctrl + V. Vložený obrázek se ukáže a já pak klepnu na Nahrát a do textarey se mi vloží BB tag s adresou obrázku.
Ad 2) Jaký prohlížeč? Pokud v Internet Exploreru klepnu na logo pravým tlačítkem myši a dám Kopírovat, skutečně se mi zkopíruje jen jeho adresa. To není obrázek. Pokud ten obrázek uložím a nahraji, normálně to funguje (IE 10 a vyšší):



Každopádně, je to jenom taková více-méně živá ukázka toho, jak jsem si to představoval.
Marschmallow
Profil
Fisir:
1.) Proč tak složitě? PrintScreen, otevřít www stránku, stisknout CTRL+V (případně oříznout obrázek) a vygenerují se BB kódy
2.) Moc hezké :D
Str4wberry
Profil
Reakce na RockFire:
Nic a nikdo to taky netvrdí.
No, nějak mi přišlo z tohoto „Museli bychom hodně snížit laťku, aby si u nás zasloužil uznání lepič cizích kódů.“, že lepič kódů je něco negativního.

Reakce na Fisira:
Zkoušel jsem to v Chrome, kde nefunguje ani jedna funkce. Potom ve Firefoxu, kde jde jen upload ze schránky. Zkoušet to ještě v IE už mě předtím nenapadlo, ale tam to, pravda, funguje.
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Ad 1) No vždyť tak to funguje, jen neotevíráš stránku, ale klikneš na tlačítko pod formulářem. Tohle ti ten kód ještě navíc rovnou vloží do textarey.

Reaguji na Str4wberryho:
Kompatibilitu jsem nijak neřešil, nebylo to zamýšlené jako hotové funkční řešení. Navíc jsem nepředpokládal, že by IE byl s podporou moderních standardů napřed. Nahrávání přes Ctrl + V v Chromu už funguje.
jenikkozak
Profil
Str4wberry:
Dělat něco pro sebe je ta nejlepší záruka, že to člověk bude vylepšovat/udržovat.
Nepochybuji, že u tebe tomu tak je. Ale obecnou platnost tvé tvrzení zcela jistě nemá. Lidé se velice liší v tom, jak je lze motivovat.
Tak například mé věty o tom, že Marschmallow má na díle jen zanedbatelný podíl by někoho vybudili k tomu, aby se více snažil a dokázal, že nemám pravdu. On však zareagoval úplně jinak. Tak ho to „dožralo“, že si ani neuvědomil, že kdybych ho byl chtěl urazit, stačilo by mi k tomu pár minut; já jsem však jemu a jeho webu věnoval víc času než všem ostatním na této diskuse dohromady za poslední dva měsíce.
K čemu mě svou reakcí: „Více už s Tebou komunikovat nebudu,“ chtěl motivovat? Mám se mu plazit u nohou? Mám tancovat kozáčka? Místo toho mě pobavil, opravdu pobavil. (Parafráze dialogu z Asterixe a Obelixe.)
Str4wberry
Profil
Já to spíš myslel tak, že dělat něco pro někoho jiného je hrozně obtížné, jelikož člověk nezná potřeby jiných, tak jako oni. Takže to klidně může skončit tak, že si sice myslí, že dělá něco pro druhé, ale nakonec je to naopak proti nim. Takže když to s dobrým úmyslem dodělá, bude to (třeba) ostatním k ničemu a tvůrci také k ničemu (protože to dělal pro ostatní).

Když to člověk dělá pro sebe, tak po dokončení bude spokojen, protože minimálně si sám pro sebe vytvořil užitečný nástroj, který může používat. A když se to bude líbit ještě někomu, tím lépe.
« 1 2 3

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0