Autor Zpráva
Peet
Profil
Přijmu názory, kritiku, pochvalu, doporučení, zkrátka vše :)

odkaz ZDE
Marschmallow
Profil
Peet:
Poskytl bys nám testovací údaje, jak uvádějí pravidla? Pravidla kategorie Názor na stránku » 3. Chcete-li hodnocení stránky přístupné jen po registraci, poskytněte testovací přihlašovací údaje, pod nimiž se lze na stránky přihlásit.
P.S.: Nastav, ať heslo nejde měnit, jsou tu i tací, kteří se baví změnou hesel...
mimochodec
Profil
Ten otravný animovaný proužek se na začátku zobrazuje proč? Až se stránka načte, má sotva 1 MB.
Peet
Profil
Omlouvám se, nějak jsem opomněl.

mail: host@clientbook.cz
pass: guest123


Jde o to, že se stránka nezobrazí dokud se celá korektně nenačte, je to z důvodu pomalejších mobilních internetů atp.
lionel messi
Profil
Vopred upozorním, že veľmi nehodnotím dizajn (grafika nie je moja silná stránka), zásadný problém s ním však nemám (okrem prúžku, kt. už zmienil mimochodec).

1. Web by som oživil faviconkou.
2. Keď zadávam neplatnú registráciu, vyhodí mi hlášku: „Jméno nesmí obsahovat znaky ani mezery, pouze písmena a čísla“ — písmeno vari nie je znak? Chcelo by to upresniť.
2.1. Na tom istom mieste: „Heslo musí mít minimálně 4 znaky !“ — pred výkričníkom sa nepíše medzera.
2.2. „Telefonní číslo smí obsahovat pouze číslice“ — dajme tomu, že som zákazníkom zo SR, chcem vyplniť svoje číslo s predvoľbou +421, ale vďaka ochrane nemôžem, odporúčam zmeniť a plusko na začiatku púšťať. Rovnako sú niektorí ľudia zvyknutí oddeľovať medzerou skupiny čísel po tri, čo tiež neprejde (povoľ aj medzery a pri serverovej kontrole jednoducho odmaž).
3. V registračnom formulári používaš placeholdery, to je síce elegantné, ale po akomkoľvek vyplnení zmizne informácia o obsahu poľa. Trebárs ja som pri skúške vyplnil všetky položky rovnako a potom sa ťažko hľadá, či IČO ide do tretej alebo piatej položky zvrchu, musím obsah inputu odmazať, čo je trošku krkolomné.
4. „...Mějte přehled o svých klientech“ v patičke mi príde nevhodné v tejto forme, ako nezainteresovanému sa mi zdá, že ide o obsah nesúvisiaci so stránkami, konkrétny nápad nemám, možno by som k sloganu doplnil logo.
5. „Přidávejte klienty, sjednávejte schůzky,
vytvářejte dotazníky, rozesílejte SMS a mnoho dalšího“ — tu sú písmená „jt“ ak nasledujú po sebe, dosť nalepené na sebe.
6. Miesto šedej farby písma (#7F7F7F) by som zvolil čiernu.
7. Dôležité: Nepodčiarkuj to, čo nie je odkazom, zvlášť kroky v dolnej časti (zaregistrujte sa, pridajte klienta…) pôsobia ako klikacie, čo trochu mätie.
mimochodec
Profil
Nápověda: Jste tu poprvé a přijde Vám to složité ?
Ano. Abych byl přesnější, neskutečně mě otravuje ten animovaný proužek a stmívání. A míň přehlednou editaci formuláře jsem snad ještě neviděl. Sorry.
lionel messi
Profil
Marschmallow:
P.S.: Nastav, ať heslo nejde měnit, jsou tu i tací, kteří se baví změnou hesel...
Vidím, že už si niekto našiel nový zdroj zábavy (ja som to však fakt nebol), heslo je zmenené, prosím o opravu.
Peet
Profil
Favicon je samozřejmostí, děkuji za upozornění při změnách jsem si nevšiml, že jsem ho přesunul a tím, že ho mám nacachovaný v prohlizeci tak jsem si nevsiml.

co se týče validity a erroru pri registraci na tom je ještě co dodělat to určitě vím. A co se týče placeholderů už jsem tu několikrát četl jak je to nepraktické, ale momentálně to tak musí zůstat než rozvrhnu jiný layout i s labelama ve formech.

S telefonními číslami to ještě bude trošku na delší běh, protože je to opravdu zatím stavěné jen pro český trh z důvodu rozesílání hromadných SMS.

s patičkou díky za info, podívám se na to a to samé s písmeny JT vedle sebe + homepage jak na to boxy :)

Děkuji za Váš čas.


Heslo zpět nastaveno, opravdu se mi teď nechtějí přidávat práva jen pro jednoho usera, tak snad to už zůstane, pokud ne tak zase napište a já to vrátím. Díky
Tomáš123
Profil
Peet:
Ak zadám neplatný e-mail, upozornenie sa vypíše tri krát. (Zrejme preto, že existujú tri varianty, prečo je heslo nesprávne.)
Peet
Profil
mimochodec:
S tím animovaným proužkem jsi zatím asi první koho takhle rozčílil :) každopádně zamyslím se nad tím a co se týče editace formulářů máš na mysli dotazníky ? jak bys to vylepšil či předělal ? nebo je někde možnost ozkoušet jinou manipulaci s podobnými formuláři ?

Předem ti děkuji ;)


Tomáš123:
Ano je tam více validátorů, ale sloučil jsem je prozatím všechny pod jedno hlášení.
_es
Profil
mimochodec:
Ten otravný animovaný proužek se na začátku zobrazuje proč?

Peet:
Jde o to, že se stránka nezobrazí dokud se celá korektně nenačte, je to z důvodu pomalejších mobilních internetů atp.
Čiže pri pomalšom pripojení bude návštevník dlho, predlho, bez toho, aby tušil ako dlho, pozerať na nejaké animované čudo, namiesto toho, aby mohol zatiaľ čitať text na čiastočne načítanej stránke. To je teda naozaj „dobrý“ nápad a „zlepšovadlo“.
mimochodec
Profil
Peet:
co se týče editace formulářů máš na mysli dotazníky ?

Jistě. Na té nepřehlednosti se dost podílí i to stmívání a to, že pro ověření vyplnění formuláře nepoužíváš JS.
Příklad: jsem na http://www.clientbook.cz/forms/questions/id/NTI2NTU0NA , přidám pole typu "vyjížděcí nabídka". Nezadám název, dám Přidat. Blik blik proužek, fade in nebo co to je za zbytečný efekt a dívám se na skoro stejnou stránku. Až na několikátý pokus vidím nahoře "Název otázky nesmí být prázdný". Proč proužek, proč fade in a přehlídnutelný text, když na mě prostě mohl vyběhnout naprosto jednoznačný a nepřehlídnutelný alert "Chybí název"? Dále: zadám název pole, úspěšně přidám prvek "Vyjíždějící nabídka". A co? A nic. Aha, vpravo je tužka pro editaci. Kliknu a co? Zase nic, editovat můžu jen název otázky. Pomíjím to, že "Vyjížděcí nabídka" je hodně zavádějící název pro "výběr jedné z položek". Ok, vrátím se zpátky. Aha, nevrátím, není tady Zpět, musím použít Zpět v prohlížeči (blik blik, fade in, navíc kvůli použití Zpět nevím, kterou otázku jsem editoval). Pak si v příslušném řádku všimnu ikony "Odpovědi k otázce". Klik, blik blik, fade. No supr, tady se to edituje. Proč se mi tohle neotevřelo hned po přidání toho selectu?

Připadá ti, že píšu nepřehledně? Jen přesně popisuju, co vidím. A to jsem popisoval přidání jednoho pole. Kdyby každý přechod ze stránky na stránku nezdržovalo blikání a kdybys použil klasické html prvky a trochu javascriptu, editace položek selectu mohla vypadat třeba takto: http://www.w3schools.com/jsref/tryit.asp?filename=tryjsref_select_add2 , samozřejmě by tam šlo přidat i odebírání itemů a změna jejich pořadí pomocí drag&drop. Mám "trochu" posu proti bootstrapu nebo co to je, ale zvaž, jestli až tak preferuješ supercool design (opravdu se ti to líbí?) před srozumitelností a praktičností. Popravdě, když tenhle design vidím, mám pocit, že mi uniká nějaká speciální pointa, proč se to používá. Odhadoval bych, že je to pokus o lepší použitelnost v telefonech, ale testovat to v tlf se mi nechce a i kdyby to pointa byla, nemyslím, že by to vyvážilo tu nepřehlednost, kterou to přináší v normálním prohlížeči. Aspoň co se mě týče.

Pár podružných detailů:
- drobečky "Můj profil > Dotazníky > Otázky dotazníku" - tady nějak chybí název toho dotazníku, který edituji.
- ikona vlevo vedle "Host Test" je poměrně hodně škaredá a text na ní naprosto nečitelný
- "Napište nám na online podporu v pravém dolním rohu a my Vám vše vysvětlíme krok po kroku." - jde o editaci dotazníků se čtyřmi typy vstupních polí, propuch. Na tom by opravdu nemělo být vůbec nic k vysvětlování.
- otevřu z hlavního menu Seznam klientů. Jak přidám dalšího? Aha, vpravo nahoře Klienti / Přidat. Mmch, jak buide vypadat ten seznam, až tam bude třeba 50 lidí? A co když jich bude 1000?
- K čemu je, že můžu k člověku nahrávat fotku? A když ji při přidání člověka nahraju, jak ji pak změním/odstraním?

Celkový dojem: že jde o jednoduchý systém tvorby dotazníků, to jsem pochopil až po čtvrthodině klikání a blikání. Připadá mi to velmi neintuitivní a namáhavé. Kdysi jsem bastlil něco nějakém survio nebo jiném surveymonkey, bylo to hned a jestli správně pamatuju, do určitých čísel to bylo i zadarmo.
martin1312
Profil
Peet:
mimochodec nie je sám :)
Vďaka pásiku a stmievaciemu efektu to celé pôsobí strašne pomaly. O tom, že ma to vytáča, sa ani nejdem zmieňovať.

Popíšem ale reakcie aplikácie, keď som sa chcel prihlásiť:
- skopíroval som si prihlasovací email, vložil do inputu, podobne aj heslo
- odošlem, a čo, vyskočí na mňa 3x tá istá hláška, že email je neplatný
- skúmam, čo je zle. Najskôr ma napadlo, že si už asi demo účet odstránil, skúšam kopírovať znova
- tentoraz okrem 3x hlášky o zlom hesle je tu ďalšia, chyba heslo. Prečo pri obnovní stránky pri chybe neostalo v inpute to, čo som pôvodne zadal?
- po skúmaním emailu vidím, že som skopíroval na konci aj medzeru, pochybujem, že to spôsobuje neplatnosť emailu, keďže napísať trim() je primitívne. Ale predsa ju vyskúšam vymazať. A čo sa nestane, ono ma to prihlási. Takže vidíš, čo spôsobila jedna medzera na konci emailu.
Toto ma dostatočne znechutilo pred ďalším testovaním, ale predsa pokračujem.

Vytvoril som dotazník. Hláška ma informuje, že teraz môžem pridať otázky. Nikde ale nevidím žiadne pole na otázky, nič nikde o otázkach nie je. Prečo ma to nehodí rovno do http://www.clientbook.cz/forms/questions/id/NTI2NTU0NQ%3D%3D (teda do okna pre pridanie otázok do dotazníka)?

Zvyšok sa mi už nechcelo popisovať, takže aspoň toľko.

Čo by som ešte odporúčal, nepoužívať placeholder. V prvom momente nedokážem rozpoznať, ktorý input je prázdny, pôsobí to neprehľadne. Napríklad http://www.clientbook.cz/meetings to je evidentné. V prvom momente vôbec netuším, do ktorého inputu môžem kliknúť.
A ešte predsa niečo, schôdzky sú povolené od 7:00 do 9:30, neskôr sa stretnúť nemôžem?

Ale pochváli ťa, že na telefóne to vyzerá celkom použiteľne, aj keď som to iba zhruba preklikal.

//EDIT: tak predsa mi to nedá, ďalšie pripomienky z mojej strany:
- editácia dotazníka by mala byť aj s otázkami a odpoveďami, všetko na jednej stránke. Takto rozsekané si to neviem predstaviť používať.
- pridávanie polí do dotazníka by mohlo byť spôsobom, ako uvádza mimochodec. Teraz je tam akurát zbytočný "náhľad".
zbytočný js alert "Adresa neexistuje, mapa nebyla načtena." pri zobrazení detailu klienta. Jednoducho nech sa iba nič nezobrazí na mape, to, že som nezadal pozíciu asi bude mať nejaký dôvod a upozorňovať na to vždy, keď si chcem pozrieť detail klienta je na nervy.
- poznámky pri klientovi (detail klienta) sa nedajú uložit, vypisuje "Nepodarilo sa uložiť, obnovte stránku". To iste aj na nástenke.
- pri pridávaní schôdzky a zadaní mena klienta, sa vypíše do červeného rámika. Indikuje to chybné zadanie, farbu by som odporúčil zmeniť.
- v hornom menu sa zobrazuje ako aktívna položka aj kalendár. Ak bolo zmyslom ho iba zvýrazniť, je to dosť nešťastné riešenie.

//EDIT2
- pozerám, že to horné menu má nejaké divné chovanie. Ono sa ani aktívna položka nijako nezvýrazňuje, ale napevno je zvýraznený profil a kalendár. Nerozumiem prečo.
Peet
Profil
Děkuji vám všem za kritiku a připomínky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0