Autor Zpráva
proseo
Profil
Zdravím, chtěli bychom požádat o zpětnou vazbu pro web www.uctivanyvelbloud.cz. Co říkáte na design, použitelnost atd?
mimochodec
Profil
To je hodně dobrá práce. Jen mi teď nějak v hlavním menu nějak přetéká "Kontakt" pod ostatní položky, ale před chvilkou se to nedělo, tak v tom asi ještě něco tvoříš.

Projdi si pečlivě texty, vidím tam "zakousnětě", "Přijděte", "Drůběž"...

Možná přece jen jedna poznámka. Ta část, kde jsou pod sebou bloky "Přijďte k nám ochutnat speciality naší kuchyně" a "Nebo zajděte jen tak na pivo" se mi trochu opticky slívá, myslím, že by to šlo řešit líp. Buď by to měl být jeden blok a mělo by to mít jedno spojené pozadí, nebo to jsou dva bloky a chtělo by to nějak opticky víc rozlišit.
proseo
Profil
Děkujeme za poznatky, ještě proběhne korektura textů. Menu už by také mělo být pořádku.
tiso
Profil
Logo prekrýva časť najbližších odkazov v hornom menu, takže nemajú rovnakú klikaciu plochu.
Toto asi nie je dobre: <link rel="image_src" href="$PreviewImage">, podobnú chybu tam máš viac-krát.
Tori
Profil
* V patičce: „Objednejte si jídlo předem a vemte si ho s sebou do kanceláře.“ -- nespisovné, má být „vezměte“
* O restauraci: „Uctívaný Velbloud neodmyslitelně patří mezi přední plzeňské restaurace, což potvrzuje řadou nasbíraných ocenění a umístění v gastronomických žebříčcích.“ -- na dalším řádku je taky "řadou" v 2.p., možná by tady šlo použít "...množstvím (nasbíraných - možná vynechat) ocenění...".
* tamtéž překlep: „Příjmáme i stravenky“
* tamtéž: „Restaurace se nachází v romantických původně sklepních prostorech na rušné Americké ulici.“ -- dá se použít i "prostorách" (viz poznámka tady), což je mně osobně bližší, ale spisovné je obojí.
* tamtéž: „Počátkem 19. století byly tyto zastaralé objekty nahrazovány výstavbou vysokých obytných domů. Do jejichž základů se hojně využívalo mohutných pískovcových kamenů z původních středověkých hradeb města, které musely ustoupit nové moderní výstavbě.“ -- výstavba dvakrát za sebou + vyznačený překlep. Možná by šlo: „Počátkem 19. století se začaly tyto zastaralé objekty nahrazovat vysokými obytnými domy. Do jejich základů se hojně využívalo ...“
* Všude (včetně kontaktů): správně je "e-mail", zatímco "email" je vypalovaná barva.
* Otevírací doba: rozsah dnů jakož i času píšete se spojovníkem, jednou s mezerami okolo, podruhé bez. Správně je ovšem s pomlčkou a bez mezer (zdroj, webový zápis např. entitou &ndash;).

Jinak moc pěkný web - mám chuť se tam zastavit, až pojedu za měsíc přes Plzeň. :)
eager_beaver
Profil
Já bych měl menší laickou poznámku k jídelnímu lístku.
Samozřejmě ta nabídka samotná vypadá velice lákavě, ale uvítal bych tam nějakou menší fotečku alespoň k těm hlavním jídlům.
Když už teda bez fotek, tak k fotogalerii "naše speciality" přidat ještě pár fotek a stručné popisky.
Ale jinak, jakmile pojedu do Plzně, určitě si na tuto restauraci taky vzpomenu :-)
mimochodec
Profil
Tori:
dá se použít i "prostorách" ... , ale spisovné je obojí.

Spisovné to je, ale má to trochu jiný význam. Prostor je blíže nevymezený a neohraničený, tudíž plurál jaksi nemá smysl. Prostora je naopak jasně určená. Neplatí to vždy a absolutně, ale v případě sklepů je určitě vhodnější se bavit o prostoře.
Taky jsem chtěl napsat, že mě to láká k návštěvě. Škoda, že to mám moc z ruky.

K ÚJČ chovám značnou skepsi, ale tohle mi připadá výstižné: http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=5849
proseo
Profil
[#5] Tori Děkujeme Ti Tori za odhalení konkrétích chyb. S tím e-mailem vs emailem je to věčný boj, ale čeština je živý jazyk a neustále se vyvíjí :) Berme to jako slovo převzaté z angličtiny :) Snad někdo do restaurace nebude přinášet plechovky emailu s vidinou výměny za teplý oběd.

[#6] eager_beaver na perzentaci jídelníčku ještě budeme muset zapracovat.

[#7] mimochodec Děkujeme za odkaz na článek, už i ty prostory jsme opravaili :)
eager_beaver
Profil
proseo:
Mám z těch stránek hlad ☺
proseo
Profil
tiso: V jakém prohlížeči a rozlišení se horní menu překrývá? Nemělo by se to dít nikde...
Tori
Profil
proseo:
Není zač. Ten problém s logem vidím taky - týká se obou odkazů vedle loga, Jídelní lístek + Týdenní menu. Např. najedu myší na jídelňák zleva a pokračuju doprava. Ve chvíli, kdy se dostanu těsně za poslední písmeno, se bez přechodu změní cíl odkazu na hlavní URL webu a zároveň zmizí podbarvení jídelňáku (ačkoli před chvílí se zobrazovalo ještě o asi 8px dál doprava). Chrome 38 / Linux, okno maximalizované na celou obrazovku (1366 × 768 px).
Taurus
Profil
proseo
Když už máte celkem pěkný web, o to víc vynikají drobné neuspořádanosti a nedoladěné detaily, což trochu kazí dojem.

Používáte flat design, proto je otázka, proč je ve střední části pod tlačítkem "zobrazit jídelníček" takové stínování. Navíc vpravo useklé.

Ikona "týdenní menu" a "polední menu" není vypovídající (spíš to vypadá na nějaké opakování a stopky). Rámeček pro otevírací dobu v hlavičce je zbytečně velký, horní mezera mezi rámečkem a textem je velká. Kolečko "110 míst k sezení" bych zarovnal tak, aby přečnívalo nahoru, ne dolu (chápu záměr, ale vypadalo by to líp). Pod kolečka bych dal větší mezeru, je to opticky nalepené na cihlový pruh.

Nadpisy "navštivte naši restauraci...", "ochutnejte naše velbloudí..." nezarovnávej na střed, je to nehezké (navíc jsou kolem nich prázdné díry). Stejně tak trojici nadpisů nad mapou. Zaslouží si větší odsazení od vrchu, texty pod nima mají velkou díru a pod texty je naopak malá. Nadpisy ke stravenkám a kartám jsou divně zarovnané. Studio, které to vytvářelo, dost podcenilo zarovnání, když to tak čtu po sobě. Texty pak vypadají neohrabaně.

Vykašlete se na elipsy v jídeláku (ještě někde jsem to pak viděl). To shazuje celou práci, je to hrozný kýč. Využijte přeci to, co už máte - hezké kružnice, do které se dá ikona a pod to celé textový popisek. V týdenním menu to je taky - na to máte hezké žluté tlačítko z úvodu. To bych použil i pro hover v menu. Nebo nějak obecně sjednotil tlačítka.

"© V roce 2014" je pro mě jeden z nejhůře napsaných copyrightů, co jsem viděl. Správně se píše takto: www.liteera.cz/slovnik/copyright

Texty jsem nekontroloval, ale praštilo mě: "Chcete si u nás udělat rezervaci?". Není lepší "Chcete si u nás rezervovat stůl?".

mimochodec:
K ÚJČ chovám značnou skepsi
Proč?
proseo
Profil
[#12] Taurus Děkujeme za připomínky. Ještě se na to více podíváme.

Ikonu "týdenní menu" a "polední menu" jsme dlouho řešili, má to znázorňovat časově omezenou nabídku.

To samé ikony všech jídel, myšlenka byla mít pro každé jídlo jendotnou ikonu, ještě nad tím popřemýšlíme.
Taurus
Profil
proseo:
má to znázorňovat časově omezenou nabídku

To je právě ta chyba. Chcete v lidech probudit myšlenku "časově omezená nabídka" nebo "polední menu"? Předpokládám, že to druhé, protože to první je jen vlastnost související s hlavním sdělením "polední menu" Navíc "polední menu" je zároveň i textový popisek, se kterým by to by mělo být taky propojené. Pro vás je podstatný čas a jídlo. A z toho bych vycházel.
mimochodec
Profil
Taurus:
„K ÚJČ chovám značnou skepsi“
Proč?

Protože kuchyň, ohnisk, režizér a další. Úpadek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0