Autor Zpráva
webamater
Profil
Prosím o názory na tenhle web/blog www.budzenou.cz. Chtěli bychom z toho udělat magazín a nevíme jak. Jakou šablonu použít? Nebo to nechat takhle? Díky.
eager_beaver
Profil
Když jsem to otevřel, první dojem byl spíš "buď nudný", takže bych určitě doporučil:

☺ Křiklavější barvy (růžová, červená, fialová atp.), ne příliš, ale rozhodně ne tak, jak to je. Chápu, že stránka je víc pro "opravdové ženy", než mladé děvčata, ale určitě by to mělo být více pro něžné pohlaví.
☺ Možná bych jednotlivé sekce mírně barevně odlišil některými prvky jejich obsahu (Inspirace - žlutá, Vztahy a sex - červená, Příroda - zelená, Zdraví - modrá atd.)
Logo a zajímavější "slogan"
☺ Co takhle uživatelské rozhraní? To by to určitě rozhýbalo.
☺ Soutěže nebo akce, ať už pro uživatele, nebo všechny návštěvníky?
☺ Do pravého sidebaru bych vložil nějaké žebříčky a seznamy (nejčtenější články; poslední příspěvky návštěvníků - teď si všímám, že je to kdesi v patičce; atp.), ten aktuální přeplněný reklamou se mně, mírně řečeno, nelíbí.

Možná by se toho dalo najít víc.
Prostě se víc odvažte ☺
webamater
Profil
Díky za všechny podnětné postřehy! Předám to autorce.
Tori
Profil
webamater:
Proč když jsem na nových článcích, tak se položka Nové články v menu zobrazí barevnou kurzívou, zatímco u jiných kategorií menu se tak neděje?
Barvy mi zrovna nevadí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na webamatera:
1) Název mi přijde nešikovně zvolený. Internetové magazíny pro ženy čtou z velké části muži (občas i víc než ženy) a všudypřítomná výzva „buď ženou“ pak vypadá jako cílená převážně na transvestity :-)
2) Proč jsou u receptů na úvodní stránce fotky surovin a ne fotky výsledku? Vyvolává to dojem, že je recept odněkud převzatý, že si autor nedal práci ani s tím, aby podle něj pokrm připravil.
3) Na úvodní stránce je málo článků. Pomyslel jsem si „aha, je to nové, mají zatím jen tři články“, což je asi chyba.
4) Nadpisy článků nemají šťávu, jsou to jen suché a místy i otravně opakované fráze.
5) V článcích jsou nepodtržené odkazy. Nenapadlo mě, že to jsou odkazy, než jsem na ně omylem najel myší.
6) Zneužíváš písmo na obrázky. Na svém mobilu vidím kostičky, protože nepodporuje webfonty…
7) Některé velké černé nápisy jsou odkazy, některé ne – to opět poznám, až když najedu myší.


Reaguji na eagera_beavera:
☺ Co takhle uživatelské rozhraní? To by to určitě rozhýbalo.
Uživatelské rozhraní je pojem popisující vesměs všechno, co na webové stránce existuje. Nevím, co si pod tím představuješ…
eager_beaver
Profil
Chamurappi:
Pokud bych se měl zkusit vcítit do pravidelného návštěvníka weblogu, asi bych to viděl na základní možnosti:
• nastavení profilu (údaje, oblíbené ~, foto)
• přátelé
• mezi-uživatelská pošta
• moje oblíbené články, články mnou komentované...
• teď mě napadlo, že by mohly samy uživatelky vytvářet svoje články, s tím souvisí hodně z uživatelského rozhraní
• karma, hodnocení, "ženskost" uživatelky, jakkoliv to chcete nazvat
atp.
Petr ZZZ
Profil
eager_beaver:
„Uživatelské rozhraní“ je suma všeho, co jakkoli slouží tomu, aby „uživatel“ příslušný produkt jakkoli používal, pod což v případě internetové stránky spadá i pouhé čtení či prohlížení. Nemáš na mysli spíš interaktivní možnosti?
proseo
Profil
Černý název Buď ŽENOU! a motto na tmavém podkladu není skoro vidět. Určitě tedy udělat více kontrastní bílou.
eager_beaver
Profil
Petr ZZZ:
Pravda, měl jsem na mysli interaktivitu, děkuji za opravu.
jenikkozak
Profil
1) Záhlaví vnímám jako nejslabší část celého webu. Nepůsobí na mě jako dokončená práce, spíše jako jakési schéma.
2) Zmenšil bych text nadpisů, ať se nemusejí zbytečně zalamovat na tři řádky. Oddělte články raději nějakou grafikou než obrovskými znaky.
3) Nepoužívejte podtržení na text, který není odkazem. Sjednoťte vzhled odkazů. Na počítači je lze ještě snesitelným způsobem rozpoznat pomocí přejíždění myší, jak uvádí Chamurappi. Ovšem na mobilu se taková stránka ovládá velmi nepohodlně.
4) Nadpisy uvnitř článku se na menších displejích nezmenšují. Na mobilu jsou proto podnadpisy větší než hlavní titulky článků.
5) Na úvodní stránce bych zkrátil zobrazovanou část článků. Získal bych tím více prokliků, a proto bych mohl snížit počet reklamních ploch. Zvlášť na mobil jich je nějak moc. Odstranil bych také odkazy na sdílení a možnost psaní komentáře. Zřejmě není příliš žádoucí, aby lidé příspěvek hodnotili, když jej vlastně ani celý nepřečetli.
6) Ono lze beztrestně skrýt vyhledávací políčko do nenápadného obrázku lupy, který ani nijak neinformuje uživatele, že vyvolává nějakou akci? Domnívám se, že existuje nezanedbatelná část uživatelů, která v případě potřeby hledá políčko (ideálně s odesílacím tlačítkem) a jeho skrytí jim zhorší dojem z používání webu. Hlavně si myslím, že jde o zbytečnou komplikaci. Pokud se bojíte, že na tom místě bude políčko překážet, umístěte ho jinam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0