Autor Zpráva
GBM
Profil
Dobrý deň,

rád by som sa opytal na nazor na zabavny web: http://drist.eu/

Ma este nieco take sancu? Myslite, ze sa to plati? Ako ho hodnotite? Vychadzal som z 9gag.

Dakujem
lionel messi
Profil
GBM:
1. Používaš patkové písmo, zvážil by som na obrazovke lepšie čitateľné bezpatkové.
2. Logo v hlavičke je takmer nečitateľné (vidím iba červené D v krúžku, zvyšok až keď sa veľmi pozorne pozriem).
3. Web by som oživil faviconkou.
4. 19 minutes ago — preložil by som.
5. Zdá sa mi, že bočné menu nejako poletuje — v sekcii Kontakt sa mi zobrazí naľavo, kliknem na Vtipy a zrazu je vpravo, je to mätúce.
6. Prečo je registračný formulár na slovenskom webe kompletne po anglicky?
7. Nie som grafik, ale dizajn mi príde až veľmi strohý (pridal by som aspoň jednu farbu).

8. Prečo ponúkaš viacero jazykových mutácií, keď s výnimkou horného menu je všetko česky?


Ma este nieco take sancu?
Priznám sa, že 9gag (hoci medzi mojimi kamarátmi celkom letí) bližšie nepoznám, vyjadrím sa len k tvojmu webu. Zdá sa mi, že takýchto stránok ponúkajúcich všehochuť na pobavenie je celkom dosť a čo sa týka tvojej stránky, ak by som na ňu zavítal ako náhodný návštevník, nepríde mi ničím výnimočná, aby som si ju zapamätal a navštívil opäť, hoci pár vecí ma celkom pobavilo. Na druhej strane aj vďaka konkurencii sú už niektoré slušné vtípky obohraté (napr. z prvých 8 na hl. stránke som už minimálne 4 niekde videl). Nechcem ťa v žiadnom prípade odradiť, ak si sa v tejto oblasti našiel, kľudne sa jej venuj aj ďalej, ale skús ponúknuť istú „pridanú hodnotu“, niečo, čo ťa odlíši od ostatných podobne zameraných stránok.
GBM
Profil
Co znamena patkove pismo?

Ano je tam zahrnute viacero jazykovych mutacii.

No verim ze sa mi podari nejako odlisit, web je este len v plienkach.

Dakujem za rady
lionel messi
Profil
GBM:
Co znamena patkove pismo?
tvorim.net/typografia/70-pisma-delenie-fontov-a-ich-primerane-pouzitie — konkrétne u teba Times New Roman. Za lepšie čitateľné na obrazovke sa považujú vo všeobecnosti napr. Arial, Verdana, Tahoma či Trebuchet, ak sa chceš držať patkového fontu, mne osobne sedí viac Georgia než Times.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Používaš patkové písmo
Já mám všude bezpatkové - už včera.
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Já mám všude bezpatkové - už včera.
Zaujímavé, ja mám ešte dnes stále serif (dôkaz) a to mám v FF predvolene nastavenú všade Verdanu.
Fisir
Profil
Reaguji na GBMa:
Pokud by to mělo nějak uspět, asi bych vyrobil mobilní aplikaci. Třeba na webu 9gagu jsem ještě nebyl ani jednou, zato mobilní aplikaci otevírám pravidelně :-).

Reaguji na lionela messiho:
Já mám v Internet Exploreru 11 a Windows 8.1 bezpatkové.
jenikkozak
Profil
lionel messi:
8. Prečo ponúkaš viacero jazykových mutácií, keď s výnimkou horného menu je všetko česky?
U nás v České republice se používá trošku jiná čeština. :-)

Zda má něco takového šanci a jestli se to vyplatí, nedokážu posoudit. Já tuto oblast neznám a neúčastním se jí ani jako konzument. Dovedu si však představit, že jsou i činnosti výhodnější a se stálejším příjmem.

1) Web zřejmě spravuješ pro zisk z reklamy. Ovšem umožňuješ lidem, aby si stránku stále prodlužovali tlačítkem „Load More“ (koukám, že na Slovensku používáte nejen zvláštní češtinu, ale i ta slovenština je u vás nějaká jiná), přičemž reklama poněkud neprakticky zůstane nahoře. Mohu si sice jednotlivé příspěvky proklikat, ale proč bych to dělal, když je vidím celé na úvodní stránce?
2) Nespatřuji žádnou výhodu ve vkládání textu pomocí obrázků.
3) Adresa webu, která se automaticky vkládá do obrázku, občas není vidět, protože je umístěna na bílé barvě, a někde překrývá text.
4) Logo s tenkými linkami zmenšuješ prohlížečem. Výsledkem je, že z toho vzniká cosi, co se nedá přečíst.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0