Autor Zpráva
miconet
Profil
Zdravím vás,

prosím o kritiku webu: mico

Ještě není kompletní, ale chtěl bych slyšet vaše první dojmy, abych ho mohl ještě doupravit. Šlo mi hlavně o jednoduchost a přehlednost.


Díky za komentáře.
Corwin
Profil
ahoj, tedy mé první dojmy :

1. dle webu soudím, že jsi spíš kodér a programátor, tedy "web design" bych do loga fakt nedával. u stránek pojmenovaných "web design" očekávám grafiku na úplně jiné úrovni.
2. dot net neumí hezké url? i když by tam ta přípona .aspx měla zůstat, zkusil bych to aspoň mít všechno malýma písmenkama. velká do url nepatří.
3. hezčí font pro nadpisy (mrkni na google fonts)
4. kontakt form by měl vyhodit všechny hlášky zaráz,nikoli postupně.
5. odbornometr... tohle působí opravdu silně neprofesionálně... jako možného zákazníka mě nějaké "mírně" "středně" pokročilé stránky fakt nezajímají. spíš vypiš v bodech, co všechno umíš. to zaujme víc. (eshop: ano/ne. web s administrací: ano/ne. atd atd)
6. web by se mohl aspoň zužovat když hýbu s šířkou okna.
7. kód se na první pohled tváří čistý a hezky napsaný.
miconet
Profil
ahoj, díky za info.

1, máš pravdu, předělám
2, umí, dodělám
3, děkuju za tip
4, validace od HTML byla spíš zvědavost:) dám tam prvek z asp.net
5, asi máš pravdu, změním to
6, jo. K tomu jsem ještě nedošel
7, díky
janky
Profil
Corwin:
Bubák
Profil
1. Není vždy nutné kvůli nadpisům používat nějaké extra písma, ale ty pro nadpisy nedeklaruješ žádný font, takže každý prohlížeč použije výchozí písmo. Pak to dopadne tak, že některé prohlížeče ti zobrazí nadpisy patkovým písmem a jiné prohlížeče bezpatkovým písmem.
2. grey nefunguje v některých starších prohlížečích , správně je gray, pokud chceš mít barvu slovně.
3. Já osobně bych doporučil pro text tmavší barvu, než grey.
4. Hover položek menu je zrádný, odkaz má mnohem menší plochu, než je plocha, na které dochází k hoveru. Jinak řečeno, odkazem není celé tlačítko, přestože se kurzor (díky CSS) změní na ručičku, ale jen text odkazu. Za tohle bych střílel. Je hezké, že používáš CSS gradienty, ale vhodnější je namísto <li> nastylizovat odkaz, základem je deklarovat odkaz jako blokový, což ti uniklo možná proto, že ses soustředil na frikulínské vychytávky z CSS 3, ale 15 let staré věci ti unikají.
lionel messi
Profil
miconet:

1. Nemám veľké grafické cítenie, ale dizajnovo sa mi web veľmi nepáči, ako prvé by som zrejme vyhodil „ukážku“ ASP kódu z patičky, ruší ma.
2. Ponúkaš programovanie a webdizajn, v tejto súvislosti by som radšej nezmieňoval hlášku: „celý web ještě není dokončen... podpora pro IE bude brzy dokončena“.
3. Zväčšil by som riadkovanie.
4. Všetky stránky webu majú rovnaký titulok.
5. „Jak jsem psal zde…“ nie je najvhodnejšia forma odkazovania, dobre o tom píše Yuhů.
6. Omáčka okolo HTML5 by bola možno fajn, keby bola jeho podpora v súčasných prehliadačoch na vyššej úrovni.
7. Preklep na stránke O mně: „Poté jse chtěl víc…“
8. Web by som oživil faviconkou.
9. Nesprávne uvedený copyright v patičke, správne: www.liteera.cz/slovnik/copyright
10. V rámci kontaktného formuláru pole s obsahom správy presahuje pravý okraj.
miconet
Profil
Děkuju za připomínky, vážím si jich. Po pauze jsem si neuvědomil, že jsem zapomněl na některé základní věci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0