Autor Zpráva
Taxi-Gregor
Profil *
Zdravím,

chtěl bych znát Váš názor na můj první web vůbec.
Adresa webu je http://taxi-gregor.cz/
Vím že je to nic moc ale myslím že pro naší společnost to bude dostačující.
Hlavně bych chtěl znát Váš názor ohledně validace a SEO.

Věci jako taxametr a formuláře zatím nejsou funkční.

Web je stále v údržbě, takže díky za pochopení.


Jen pro srovnání, náš aktuální web http://taxi-gregor-lenesice.cz/o-nas.html
jefitto44
Profil
Nechcem byť zlý, lebo moje výtvory tiež nie sú bohviečo, ale takéto dizajny fičali v roku 2005.
Prečo si nepozrieš nejaké moderné dizajny? Napr. tu:
http://www.freshdesignweb.com/taxi-website-templates.html

Nie je nič ľahšie ako stiahnuť free šablonu a pretvoriť ju k svojmu obrazu
Taxi-Gregor
Profil *
jefitto44:
Díky za názor a za příklady šablon.
Zatím se učím a možná dojde i na nějaké úpravy šablon.
lionel messi
Profil
Taxi-Gregor:
Hlavně bych chtěl znát Váš názor ohledně validace a SEO.
Čo sa týka validity, viac než človek ti pomôže validátor. Pridám však iné postrehy:

1. Používaš patkové písmo, na obrazovke sú však o niečo lepšie čitateľné bezpatkové (napr. Verdana, Arial, Trebuchet MS, Tahoma).
2. Web by som oživil faviconkou.
3. Zväčšil by som riadkovanie (a možno i veľkosť písma, ale tú iba trochu).
4. Snaž sa vyhýbať zadávaniu veľkosti písma v pixeloch, aby išlo zväčšiť aj v Exploreri, používaj skôr relatívne jednotky.
5. Grafika webu nie je úplne najhoršia, na prvý web ujde, ale rozhodne je čo zlepšovať. Hlavné slovo v súčasnom webdizajne má flat design, niečo si o ňom prečítaj a inšpiruj sa niekoľkými webmi, ktoré ťa oslovia. Pokojne aj odkazom od jefitta44.
6. Oceňujem snahu o responzivitu, pri zväčšení, ale aj zmenšení však menu zasahuje do hlavičky.
7. Nikdy nepodčiarkuj text (ani nadpis), ktorý nie je odkazom.
8. Tieňované nadpisy sa mi nepáčia, tieň ma príliš ruší. Správne vytvorený by nemal byť veľmi nápadný (a vo flat designe veľké uplatnenie nemá).
9. Ak je web celý hranatý, zaokrúhlené inputy v kontaktnom formulári pôsobia veľmi nekonzistentne až čudne.
10. Vôbec som nepochopil, ako funguje taxameter v ľavom stĺpci.
11. Žlté „logo“ v hlavičke by malo klikať vždy na hlavnú, nie aktuálnu stránku.
12. Niektoré texty by som prepísal, vyhádzal vatu za účelom SEO (hoci to nie je najhoršie), napr.: „Jakož to rodiče chceme pro své děti to nejlepší. Bohužel jsme velmi často zaneprázdněni tak, že již nám nezbývá čas po ránu odvézt děti do škol a školek, ale potřebujeme, aby na místě byly včas.
Taxi-Gregor
Profil *
lionel messi:
Velmi děkuji za tvé postřehy a moc si jich cením.

Veškeré body beru na vědomí a budu se snažit tím řídit.

Taxametr bude fungovat na bázi, zadat výchozí místo, zadat cílové místo a po odeslání se zobrazí orientační cena za celou vzdálenost. Momentálně funkční na úvodní stránce ale zhruba jen na 50%
Corwin
Profil
1. prosím ten alert dej fakt pryč... takovéto věci přimějí člověka stránku zavřít a nikdy se na ni už nevracet. na místo toho dej raději nad hlavičku nějaký výrazný pruh s danou hlášku nebo tak něco, ale nikdy ne alert.

2. nejhorší je tam asi typografie. písmo škaredé, mícháš patkové bezpatkové písmo, celkově ty texty opravdu nevypadají hezky. dej tam 12px / 16px Arial a bude to hned lepší. pokud chceš nějaké "hezčí" nadpisy, mrkni na google fonty.

3. jenom drobná poznámka k SEO : proč se tam nikde nepíše velkým písmem, že je to žatec? (jenom nečitelně v obrázku nahoře...) i jako návštěvník jsem měl problém dohledat, o jakéže město se jedná. že je to taxi "gregor" mě nezajímá tolik jako že je to taxi "žatec" :-)

4. sociální ikonky bych dal doprava nahoru pod hlavičku.

5. hlavička klikací

zbytek už více méně okomentoval lionel, netřeba psát znovu to samé.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0