Autor Zpráva
TomášH
Profil *
Ahoj,
prosím o zhodnocení mého webu www.aceklima.cz. Mám programování jen jako hobby, tak jsem zvědavej co vy na to...:)
Díky, Tomáš
lionel messi
Profil
TomášH:
Zopár postrehov, píšem v poradí, v akom mi napadli (nie podľa závažnosti):

1. V patičke je nesprávne uvedený copyright, správne: liteera.cz/slovnik/copyright.
2. Zelené pozadie v selecte (v časti „Potřebujete poradit?“) by som vymenil za klasický vzhľad „čierne na bielom“.
3. V tej istej časti stránky sa do odpovede na otázku, akú klimatizáciu zvoliť, vlúdil text bbb.
4. Nikdy nepodčiarkuj text, ktorý nie je odkazom.
5. Pri zväčšení stránky sa mi zobrazí horiznotálny posuvník, dizajn nie je responzívny (možno je to zámer).
6. Osobne ma vytáča uvádzanie cien bez DPH, je pomerne častý jav, ale bolo by vhodnejšie ceny uviesť aj s nepriamou daňou.
7. Mierne by som zvýšil riadkovanie, hlavne menšieho textu, to isté platí aj pre jeho veľkosť (opäť sa týka predovšetkým najmenšej veľkosti písma).
8. Trochu ma prekvapuje, že kým v logu dominuje modrá farba, na stránke pracuješ predovšetkým so zelenou.

Celkovo na mňa web nepôsobí zle.
mimochodec
Profil
TomášH:
Jestli jsi jen laik, jak naznačuješ, tak to není špatné. Kdyby to měla být profi práce, vytkl bych ti:

- zmatenou navigaci. Většina položek horního menu jsou jen kotvy, na které se scrolluje. První položka, ejhle, otvírá novou stránku. Jsou tam stránky, na které se dostávám někde z hloubi jiné stránky, kde se obsah dočítal ajaxem. Je to nepřehledné.
- s ajaxem souvisí i to, že na většinu konkrétního obsahu nelze rozumně odkázat. Když si na klimatizace_do_bytu_domu rozkliknu Parapetní klimatizace a pak v "Haier parapetní jednotka" vyberu Inventer 2,5 kWh a budu k němu mít dotaz nebo mě to prostě jen zaujme a budu se k tomu chtít později vrátit, jak si odkaz na to uložím? Nijak.
- když si u tohoto modelu rozkliknu fotku, sekundu si počkám... a koukám na stejně velkou fotku, jako byl náhled. Tohle spolehlivě potěší.
- přehuštěný a ne úplně jasný popis u výrobků:

Cena sestavy (1+1)
Vybrat
23 000,00 kč bez DPH

Sleva 15% při objednávce s montáží
19 550,00 kč bez DPH

To znamená co? Že si to můžu koupit samo o sobě za cenu X a nebo že si k tomu navíc objednám montáž (a co doprava?) a dostanu to skoro o pětinu levnější? Do marketingu ti mluvit nebudu, ale působí to tak nějak podivně.
TomášH
Profil *
lionel messi:
Díky za nápady, něco ještě promyslim, 3 4 opravim hned.
6 je hodně složitý téma, který jsem ještě definitivně neuzavřel. Jde o to že já jako plátce dph uvádim cenu bez dph z toho důvodu, že jsou 2 sazby. Zjednodušeně - 15% pro byty a 21% pro kanceláře. Velice špatně by se to na webu rozlišovalo. Zároveň ale kolega není plátce dph, a pokud bych tam dával jeho ceny byly by to ceny konečné a zase jiné. :) Je to proto, že pro koncového zákazníka se vyplatí nebýt plátce dph a pro firmy být plátce :D, je v tom hroznej bordel...


mimochodec:
-Já měl původně navigaci komplet scrollovací, ale jak začalo přibejvat textu už toho bylo hodně, takže tohle musim ještě nějak doladit
-s ajaxem se právě učilḿ, předpokládám že ale nějak jde dynamicky měnit url podle kliknutí?
-ceník průběžně doplňuju, čekám na větší fotky od dodavatele, tohle nepotěsí no...:)
-my vlastně prakticky vůbec nechceme jednotky prodávat, jde nám hlavně o prodej včetně montáže. Musíš vzít v úvahu, že cena za montáž je zjednodušeně 1/2 ceny jednotky (jednotka 20K + montáž 10K), takže se nám sleva bezpečně vrátí. Navíc můžeme nabízet i servis atd. My nenabízíme jednotky z Lidlu :), na montáž potřebuješ certifikaci atd., proto si to sám nemůžeš zprovoznit a tomu odpovídá i cena montáže. Myslíš že je to pro laika tak jak je to uvedený na webu nedůvěryhodný?
anonymníí
Profil *
TomášH:
Vyjádřím se jen k ceně montáže, resp. jednotky s/bez montáže.

Cena uvedená na webu se tváří tak, že se jedná o cenu včetně montáže. Nikde není uvedeno, a to ani potom v objednávce, kolik montáž stojí, resp. na kolik mě tedy finální výrobek včetně montáže vyjde.

Po dlouhém hledání jsem tu informaci našel dole na stránce, ale měla by být uvedena/odkázána když ne u produktu, tak určitě u toho poptávkového formuláře.

Takže: pro laika nepůsobí divně nebo nedůvěryhodně to, že při zakoupení služeb stojí smotný produkt méně. Spíše je alarmující, že se tváří, že sleva je včetně montáže a že ani v momentě obejdnávky (ano, nezávazné), nevím, kolik to stojí a pak ze mě bude nespokojený zákazník. Nebo hůře, nespokojený potenciální zákazník - nespokojený a vy bez zakázky.
Corwin
Profil
ahoj,

1. poladil bych typografii. nelíbí se mi condensed písmo v odstavcích, špatně se to čte. příliš velký font-size na příliš malou line-height. ten timesoidní font pro nadpisy se také moc nepovedl... nadpisy bych dal bezpatkovým písmem, nějakým jiným.
2. zelená má spoustu hezkých odstínů, zkusil bych ji změnit. tady ta skoro výchozí "green" mi tam moc nesedí.
3. boxíky s produkty jsou opravdu strašně moc nepřehledné. co zkusit dát tam méně informací a vyrobit tomu ještě i detail stránku?
4. celkově jsou ty obsahy takové strašně namačkané na sebe všechny.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0