Autor Zpráva
flyhappyna
Profil *
Dobry den,
chtel bych poprosit o zkritizovani webu www.happyfly.cz
Setrit me nemusite :D vubec nikdy jsem nevytvarel stranky, ani nikdy se neucil nejaky programovani, tak to tedka stiham za behu. Takze pokud napisete nejakou vadu a hodite nejakej odkaz na stranku kde si prectu postup na napravu, budu rad ;)
mimochodec
Profil
- otravné okno hned po otevření webu = mínus mnoho bodů.
- máš něco proti diakritice? Já mám něco proti jejímu nepoužívání.
- "February 20, 2015 // 0 Comments" máš něco proti češtině?
- "Forum – poradna" - phpBB nelíbí
- "Lety by měli být k zakoupení od zítřka, ceny by měli začínat..." - měly.
lionel messi
Profil
flyhappyna:
1. Hlavná stránka nemá nastavený titulok, ostatné stránky len polovičato (napr. „Magazín |“.
2. Používaš pätkové písmo, na monitore sú však vo všeobecnosti lepšie čitateľné bezpätkové (Verdana, Arial, Trebuchet MS, Tahoma, určite nájdeš aj nejaký slušivý Google font). Kombinácia kurzívy a Timesu je pre mňa už vyložene nešťastná. Keď už trváš na pätkovom písme, skús nahradiť Times Georgiou (subjektívne sa mi číta aspoň o trochu lepšie).
3. V pätičke je nesprávne uvedený copyright, správne viď liteera.cz/slovnik/copyright.
4. Toplistové počítadlo by som úplne odstránil, prípadne ponechal len miniatúrnu ikonku, bežného návštevníka tieto veci veľmi nezaujímajú.
5. Fixovaná pozícia ikoniek sociálnych sietí pri rolovaní stránky sa mi nepáči. Siete majú na stránke dostatočne dôstojné a viditeľné miesto.
6. Prečo je menu bez diakritiky? Nedokážete azda napísať veľké písmená s dĺžňom či mäkčeňom? :-)
7. Nikdy nepodčiarkuj text, ktorý nie je odkazom.
8. Mínusom je chýbajúci responzívny dizajn.
9. Anglický popisok vyhľadávacieho formulára by som preložil. Takisto tykanie „Vyhledej si“ môže znieť trochu neúctivo.
10. Z fóra sa nedá normálne dostať na ostatné stránky webu. Vrelo odporúčam zmenu súčasného stavu a fórum organicky zakomponovať do stránok. Takto to totiž vyzerá ako dva úplne rozdielne weby.
11. V magazíne chyba v nadpise: „Že by s Ryanairem z Prahy do Brém? Nechme se překvapit (Tak linka potvrzena ;)“ (píše sa dohromady, oddelene znamená „aby“).
12. Smajlík v nadpise? Ďakujem, neprosím. :-)
13. Prekáža mi značná absencia materinského jazyka na viacerých miestach (viď mimochodec).

Web ako celok ma bohužiaľ nezaujal. Keď budem hľadať letenky alebo si budem chcieť rezervovať hotel, použijem priamo niektorú zo služieb, ktorú odkazuješ. Články v magazíne ma taktiež neoslovili (ani úrovňou prejavu). Vzhľad až na použité písmo nie je najhorší, ale ani nevyniká a stránky pôsobia na mňa trochu nedokončene.
flyhappyna
Profil *
Super diky za odezvu, napr. anglicky datum urcite pujde pryc, teda jestli najdu jak. Anglicky napis ve vyhledavacim radku urcite taky budu muset nejak opravit. Jinak menu s carkama a hackama nevim jestli jde, uplne na zacatku kdyz jsem zkousel tak menu nepodporovalo diakritiku. Jinak proti diakritice nic nemam, to spis muj tablet ma. Styl vyjadrovani volim spis pratelskej nez strojovej, predsi jen je to web o letenkach za kterym stoji jedna osoba kterou vetsina zna. Jinak diky za postrehy ;)
flyhappyna
Profil *
Jinak pokud by nekdo mohl poradit jak integrovat to phpBB do stranek, byl bych hodne rad.
Marschmallow
Profil
flyhappyna:
jak integrovat to phpBB do stranek

Ono ani moc nejde o tu implementaci. Předpokládám, že chceš mít stejný design jak na webu, tak i na tom phpBB fóru? Pokud ano, tak by neměl být problém si cokoliv upravit. Stačí si otevřít zdrojové kódy toho fóra, najít složku výchozího tématu v templates/prosilver. Myslím, že je to šablona prosilver, ale případně mě opravte.

V té složce máš potom jednotlivé části stránky a taky CSS soubory. Ty soubory si můžeš podle libosti upravit. Např. změnit barvu záhlaví, změnit logo, styl podtržení odkazů, ikony, aj. Pak to zase naimportuješ na FTP do té složky a změny by se měly projevit.

Každá ta šablona logicky obsahuje části, které zobrazují různý dynamicky měněný obsah z databáze. Nějaké část si samozřejmě můžeš pozměnit, nebo dokonce úplně odstranit, ale je to na Tobě. Aby se Ti ty stránky pak nerozpadly.

Ale zpátky k webu...
Web líbí a konečně po dlouhé době se najde člověk, kterému správně funguje stránkování i s nadcházejícími stránkami. Ehm, aha, on je to Wordpress.
1.) Trošku mě ruší ty fixní sociální ikonky (RSS feed, Facebook, Twitter a Instagram). Spíš bych přidal jako fixní to menu.
2.) Přijde mi, že u článků je naprosto zbytečné, aby bylo klikací datum.
3.) Docela mě taky zarazil ten titulek.
4.) Přijde mi, že ty dva texty v kruzích v hlavičce jsou trošku rozmazané, zato logo samotné ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0