Autor Zpráva
MrGandy
Profil
Dobrý večer,
prosíme o ohodnocení vzhledu spouštěného projektu, který bude spuštěn v následujících několika dnech.

img.grapz.cz/subdom/img/images/30qmqjjbpnnj32ogek4d.png
img.grapz.cz/subdom/img/images/i6fas24tn228u6b67qvw.png
img.grapz.cz/subdom/img/images/dq8vh7okekpe1g20bot.png
img.grapz.cz/subdom/img/images/386wgu5x1i6i1jag0l.png
img.grapz.cz/subdom/img/images/ki7b4i00yl2pi474w1m.png

Moderátor Chamurappi: V titulku „Hodnocení vzhledu“ chyběl název či adresa webu či cokoliv jiného specifického.
Fisir
Profil
Reaguji na MrGandyho:
Sjednotil bych jazyky, jinak ty obrázky nevypadají špatně. Otázka je, jak bude funkční živé provedení. Dále bych tě chtěl upozornit, že pokud to není jen šablona a oním projektem je skutečně web o seriálech, přicházíš s křížkem po funuse, viz SerialZone a Edna.
MrGandy
Profil
Není to web o seriálech. Je to služba, která bude hlídat Vámi sledované seriály. V současnosti zde máme přes pul milionu lidí sledujících seriály s titulky. Přibližně 80-90% sleduje více jak 2 seriály. V takovém případě je nekomfortní překlikávat mezi několika fanweby jednotlivých seriálů a hlídat si je.
Fisir
Profil
Reaguji na MrGandyho:
Ano, přesně k tomu (ale i k mnohým dalším věcem) slouží ty dva zmíněné weby.
lionel messi
Profil
MrGandy:
Nechápem, prečo ste namiesto screenshotov nepoužili fytopuf (Lorem ipsum), uľahčilo by to prácu záujemcom o vyjadrenie sa a mohli by ste sa dozvedieť aj niekoľko ďalších zaujímavých postrehov.

Nemám práve najlepšie grafické cítenie, ale zopár postrehov pridám:
1. Niektoré prvky webu sú hranaté, ďalšie zase zaguľatené, čo pôsobí trochu nekonzistentne.
2. Ohľadne jazykov súhlasím s Fisirom.
3. Dúfam, že menu bez diakritiky je len ilustračné.
4. Použité tiene sú zaujímavé, otázkou zostáva, či sa hodia do flat dizajnu.

Celkovo však návrh hodnotím jednoznačne kladne, považujem ho za moderný a zároveň jednoduchý.
MrGandy
Profil
Fisir, Fisir:

Nikoliv. Serialzone sdružuje informace. Edna má pro každý seriál fanweb. Z pohledu diváka je nekomfortní překlikávat mezi např. 5 fanweby a hlídat si každý seriál zvlášť. Tato služba nabídne mít vše na jednom místě s odpočtem, samozřejmě i prostorem pro diskuze. V zahraničí funguje podobná služba a ačkoli dle vaše názoru by mohl divák chodit k oficiálnímu zdroji, nachazí více komfortním řešením právě v obdobné službě, která se pyšní velkým zájmem.
Fisir
Profil
Reaguji na MrGandyho:
Disclaimer: Se SerialZone nejsem spjatý nijak více, než, že tam nahrávám překlady jednoho seriálu. Vše píšu z vlastní vůle.

SerialZone sdružuje informace, ale i vámi zmíněné titulky. Vyberu si seriály a mám přehledný seznam toho, co se kdy vysílá a jestli už pro to jsou titulky, případně kdy budou.Edna má přehlednou tabulku na hlavní stránce.

Myslím, že když si budete chtít získat návštěvníky, budeš muset přinést nějakou přídavnou hodnotu, protože momentálně projekt nemá žádnou.
MrGandy
Profil
Fisir:

Sleduji, že jste znalý člověk. X let jsem překládal seriál Mentalista. Rovněž sleduji docela dosti seriálů a registruji rozrůstající CZ/SK scénu cirka od roku 2007. Služba není tvořena jako konkurenční, nýbrž alternativa s jednotným zaměřením s vidinou budoucí spolupráce s právě vámi sdílenými weby. Před tvorbou projektu proběhl průzkum, respektive oslovení několika diváků ve věkové kategorii od 17 do 50 let. Překvapující bylo, že nikdo z nich nepoužívá žádnou z vámi zmíněných služeb (respektive o ní ani neví) a námi tvořenou službu vidí jako atraktivní a přínosnou.

V plánu je po spuštění rovněž vytvoření aplikace pro chytré telefony.

Musíme si uvědomit jednu věc. Komunita je neustále rostoucí a od roku 2012 markantně. My nabízíme jednoduché přehledné řešení s jednotným zaměřením. Žádná omáčka okolo. Řekněme si na rovinu, službu na serialzone nepoužívá tolik lidí právě kvůli velké obsáhlosti stránky. Stránka slouží z větší části jako informativní médium. Budeme reagovat a přizpůsobovat se požadavkům návštěvníka. K tomu bude kompletně v CZ jazyce.

A jak jsem psal před tím. V zahraničí jsou obdobné služby velice žádané. Návštěvník sledující více seriálů si má možnost vybrat službu, kterou nachází nejkomfortnější.
Fisir
Profil
Reaguji na MrGandyho:
budoucí spolupráce s právě vámi sdílenými weby
Pokud se skutečně chcete zaměřit i na titulky, bude to těžší než se zdá, protože budete muset dopředu získávat souhlasy všech překladatelů zvlášť, jinak bude váš web zít prázdnotou. Ohledně domluvy s Ednou bych byl skeptičtější, jelikož ta je ochotná ve dvě v noci narychlo přeložit titulky, i když je už překládá kvalitní tým buď ze SerialZone, nebo z NextWeeku. Domluvit se s nimi podařilo jen CWzone (a i to občas pokulhávalo).

oslovení několika diváků ve věkové kategorii od 17 do 50 let. Překvapující bylo, že nikdo z nich nepoužívá žádnou z vámi zmíněných služeb (respektive o ní ani neví) a námi tvořenou službu vidí jako atraktivní a přínosnou.
Pár diváků od 17 do 50 let je docela široký a na svůj rozsah možná moc malý vzorek. Nedokáži si představit čtyřicátníka, jak bude sedět u (a teď je jedno, jakého) seriálového webu a zaškrtávat si své oblíbence. Naopak, znám spoustu mladších diváků, kteří si buď SerialZone nebo Ednu sami našli.

V plánu je po spuštění rovněž vytvoření aplikace pro chytré telefony.
Aplikace pro chytré telefony by konkurenční výhoda být mohla, a veliká, jelikož mobilní web má pouze Edna (ale SerialZone jej připravuje).

My nabízíme jednoduché přehledné řešení s jednotným zaměřením. Žádná omáčka okolo.
Teď jde o to, jestli to není spíš na škodu. Mnoho diváků ocení, když si mohou rozkliknout obsazení a najít si další seriály s tímto hercem, nebo zjistit, zda jim seriál stanice zrušila nebo se tento rok ještě slitovala (což třeba u CWčka selským rozumem mnohdy odvodit nelze).

službu na serialzone nepoužívá tolik lidí právě kvůli velké obsáhlosti stránky
Myslím, že zásadním problémem je, že se tam nedají seriály přehrávat. Spoustu uživatelů přišlo, začalo si stěžovat, že nevidí tlačítko play a odešlo.

Samozřejmě, že když se objeví konkurence, je to vždy přínosnější pro koncové zákazníky (tady diváky). Je ale třeba přinést uživatelům něco, co by je donutilo zvolit si zrovna tvůj web, nějaký killer-feature. Myslím ale, že jednoduchost a jednoúčelovost není zrovna nejlepší volba, protože drtivá většina lidí, kteří sledují seriály (v mém okolí, studii na to nemám) si raději zvolí web, kde má trailery na další epizody, drby o spoilerech a tipy na nové seriály. Strohý televizní program už (zdá se) nefrčí.
MrGandy
Profil
Fisir:

Řešíme tu pouze váš názor, ale budiž. Jinak, o edně víme a s překladatelským celkem cwzone spolupracuji rovněž- připravujeme kompletně nový redakční systém a funkční web, který v současnosti není. A to je s překladem 27 seriálů a filmů škoda. Můj názor vůči edně je také trochu skeptický. Tak, tento problém už neřešme a pojďme hodnotit vzhled.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0