Autor Zpráva
BunnyBugs6
Profil *
Zdravím,

byl jsem upozorněn, že stránka má několik nedostatků, chyb, či podobné věci a doporučen sem.
Takže vkládám odkaz a prosím o názory, co je špatně a co změnit, díky :)

jmrtrio.cz/fans/vyjezdy

Moderátor Petr ZZZ: V titulku „Hodnocení stránek - prosím o kritiku“ chyběl název či adresa webu.
bestik_63
Profil
Ahoj,
hoď si stránku do validátoru a vypíše ti to pár chyb (http://validator.w3.org/). Na stránce je vloženo spousta tagů "</table>", které tam nemají co dělat. Když přepíšu adresu stránky zájezdu (např. datum), tak se dostanu na stránku, která se mi nemá zobrazit (např. http://jmrtrio.cz/fans/vyjezdy/detail/?vyjezd=19-03-2015_Jihlava) Toto by mělo vyhlásit spíše chybu než prázdnou stránku s datumem v r. 1970 :-)
Předpokládám že toho tam bude více, Bouhužel nemám čas více studovat :-)
Ostatní se jistě přidají :-)
GL
mimochodec
Profil
Jak už jsem psal vedle, je to moc kontrastní. Špatně se to čte, bolí z toho oči. Když je nahoře centimetrový nápis FANDÍME KLADNU v černobílém provedení a já ho skoro přehlídnu, o něčem to vypovídá.

Určitě by tomu prospělo zrušení těch dvojitých čar, čili: Border-collapse

Co je probůh tohle?
</table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table></table><table><tr>
lionel messi
Profil
BunnyBugs6:
1. Farby sú zvolené pomerne nešťastne, ťahajú oči, kombinácia obrázkové pozadie/červená/modrá je príliš kontrastná.
2. Používaš pätkové písmo, na monitoroch sú však všeobecne čitateľnejšie bezpätkové (skús Verdanu, Arial, Tahomu či Trebuchet MS, môžeš si nájsť aj nejaký slušivý Google Font).
3. Ak máš celý web hranatý, pár zaguľatených prvkov v menu pôsobí ako päsť na oko.
4. Chýba responzívny dizajn.
5. Zaskočila ma hláška v patičke: „Optimalizováno pro Google Chrome“. Doba, keď sa niečo podobné uvádzalo na stránkach (aj to len na tých menej kvalitných), je už dávno preč. Návštevníka zaujíma, ako sa mu stránky zobrazujú v jeho prehliadači, nepôjde sťahovať nový.
6. Na stránke príliš hojne používaš VERZÁLKY.
7. Pokúsil som sa zaregistrovať, ale odradilo ma, že sa chybové hlášky vypisujú do stránky postupne (mám chybne vyplnený mail, meno a heslo, to znamená, že musím formulár upraviť 3×). Odporúčam na preštudovanie článok 20 největších chyb formulářů na webu.
8. Mohol by si skúsiť nastaviť tabuľkám border-collapse (ako už uvádza kolega mimochodec).
9. Hlavička webu by mohla byť klikacia.
10. Vyhral by som sa s tieňom nadpisu v hlavičke. Zmenšil by som vzdialenosť, ale predovšetkým ho rozptýlil, v súčasnosti je až príliš výrazný.
11. V zdrojovom kóde je značné množstvo zblúdilých ukončovacích tagov </table>, ale i </td> (hoci v menšom počte).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0