Autor Zpráva
Amunak
Profil
Po velmi dlouhé době se mi povedlo předělat web prouza-zahrady. Došlo ke kompletnímu překopání obrázků, textů i adres (včetně přejmenování TLD). Budu rád za další podněty, jak to vylepšit.

Zatím vím o pár věcech, co bych chtěl opravit, a to konkrétně upravit description tak, aby nebyl na všech stránkách stejný, a upravit pozadí hlavního bloku s textem tak, aby alespoň nějak fungovalo ikdyž se nenaště ten obrázek co tam je použitý. Jinak bych taky rád možná ještě někam napsal, že tu javascriptovou galerii jde ovládat klávesnicí (a celkově jí možná ještě nějak vylepšil), ale netuším, jestli se k tomu dostanu.

Ono je tam celkově spousta drobností, které by šlo doladit aby to bylo dokonalé, ale i tak si myslím, že oproti původní verzi (která se od té skoro úplně první z roku 2007 skoro nezměnila) je to ale docela pokrok.

Prapůvodní verze existovala už v roce 2004 na nějakém freehostingu, ale to byla taková jakási zrůdnost vytvořená ve FrontPage :-)
Str4wberry
Profil
Proč chybí mobilní verse? Myslím, že by moc práce nedala.
Amunak
Profil
Str4wberry:
Co přesně myslíš mobilní verzí? Nemám teda možnost otestovat to na nějakém prastarém nicmoc telefonu s operou mini, ale tak jak je to udělané by to mělo být velmi dobře použitelné na dnešních běžných smartphonech.
pharaon.jh
Profil
u záložky média, máš rozjetý zápatí, obsah trochu přesahuje přes něj, pak to máš rozjetý, možná jsi něco zapomněl ukončit nějaký div
anonymníí
Profil *
Amunak:
Třeba responsivní verzi webu. U tohoto by to měla být otázka hodiny.


ad Média: #article {overflow: hidden} by měl pomoci.
Corwin
Profil
ahoj,
oproti předchozí verzi je to samozřejmě velký krok kupředu. web je příjemný, jednoduchý, snadno se na něm orientuji. nyní k připomínkám:

1. na homepage mi chybí patička
2. fotogalerie : po rozkliku fotky je to řešené opravdu nešikovně... fullscreen, není to pěkné, nepřehledné, honem nevím, jeslti se mi neotevřel obrázek samotný. zvolil bych např. lightbox a třeba mu upravil styly aby to více zapadalo.
3. patička na podstranách mi tam moc nesedí. máš řádkové menu, zvolil bych i řádkovou patičku. banner na corel - proč? ten tam nemusí přece vůbec být. druhý banner by určitě šel vymyslet líp. nechápu v patičce ten tu url co je vlastně jenom homepage.
4. chtělo by to kontaktní / poptávkový formulář.
Str4wberry
Profil
Reakce na Amunaka:
Co přesně myslíš mobilní verzí?

To, aby se mi to v mobilním Exploreru 11 nezobrazovalo takhle:

Amunak
Profil
pharaon.jh:
Díky, patičce chyběl clear.

Corwin:
1. To je záměrně, cílem je upoutat pěkným obrázkem a dostat zákazníka bez dalšího otálení co nejrychleji na nějakou podstránku.
2. Protože fotky jsou na výšku a chceme, aby byly vidět pokud možno nezmenšené, je místo kompletně využité (ze statistik z předchozího webu víme, že fotky jsou nejprohlíženější část webu, tak je chceme ukázat ve slušné kvalitě). Možná tam spíš přidám třeba dolů doprostřed číslo obrázku, snad to trochu víc objasní jak to funguje. Taky bych chtěl přidat pro to podporu historie/tlačítka zpět, což by mělo trochu pomoct.
3. bannery v patičce byly požadavek klienta, jinak je tam prostě zkrácený kontakt, jakási „vizitka“.
4. kontaktní formulář by asi nebyl na škodu, ale rvát ho do strnky kontakt bych už nechtěl. Navíc je to zbytečná práce na to, že každý může psát z pohodlí svého mailového klienta. A nechceme povolit anonymní odesílání mailů, takže z toho pohledu by to bylo spíš na škodu.

Str4wberry:
Pravda, budu muset ten obrázek nějak roztáhnout. Ono samozřejmě tenhle problém může teoreticky nastat i na desktopu kdyby někdo měl hodně velký monitor, hmm. Přemýšlím, jak se tohle obvykle řeší...

Alespoň jsem tomu nastavil background-size na cover; nevím, jestli se to tím spraví i v mobilním exploreru, snad ano.
Corwin
Profil
Amunak:

pokud tu prezentaci odsazíš od všech krajů třeba o 20px s nějakým poloprůhledným pozadím, kde bude vidět, že je pod tím ještě stránka, splní to jak účel který popisuješ a stejně tak bude jasné, že je to jenom prezentačka zobrazená přes stránku.

kontaktní formulář bych rozhodně přidal. je hotový hned a pohodlí návštěvníka je na prvním místě. někdo prostě raději odesílá dotazy z webu - pro něj tam bude form, kdo raději z vlastního emailového klienta, ten tam bude mít pořád kontatkní mail. navíc pokud by to klient chtěl rozšířit na nějakou jednoduchou poptávku, tak v takovém případě tam form už prostě být musí. a aspoň to bude nachystané. (mimochodem - zakázka se prodlouží a bude z ní víc peněž, formuláře se hodně nadceňují - za málo práce hodně koláčů) :-)
Str4wberry
Profil
Reakce na Amunaka:
Asi si nerozumíme. Bylo by dobré, kdy by web byl responsivní.

V tomto případě tedy přidat <meta> tag viewport, nenastavovat pevnou šířku (ale maximální) a přeskládat menu pod sebe.

Pro představu jsem vytvořil ukázku hlavní strany. Není to ideální, například odkazy v menu se prstem špatně trefují (chtělo by to větší padding). Ale pro představu by to mohlo stačit.

Zobrazení na mobilu mi přijde podstatně lepší – mohu si hned číst bez nutnosti zoomovat:

lionel messi
Profil
Amunak:
Pekná práca.

1. Obrázok na úvodnej stránke svoj účel nepochybne splní, ale po kliknutí na podstránku nasleduje mierne prekvapenie z dobrého, ale predsa len menej záživného pozadia.
2. Fotogaléria na spôsob filmového pásu sa mi na rozdiel od Corwina celkom pozdáva.
3. V menu by som aktívnu položku a hover odíšil iba farbou textu/pozadia, nie zmenou pozície písma.
4. Mierne by som zvýšil horný margin hlavných nadpisov.
5. Niektoré obrázky v sekcii Projekty by si zaslúžili Lightbox alebo podobné riešenie, ktoré by umožňovalo zobraziť ich zväčšené (napríklad Varianty jedné zahrady).
6. Riadkovanie textu nie je zlé, ale ešte o čosi viac by mi sedela hodnota 1.35 namiesto súčasnej 1.25 (otestované vo vývojárskych nástrojoch).
Amunak
Profil
Rok se s rokem sešel, a já konečně (tedy, již před nějakou dobou) doupravil web tak aby byl responzivní. Trvalo mi to, ale je to hotové, díky Str4wberry za postrčení. Budu rád když se ještě objeví nějaké připomínky (ok, o lhal jsem galerie úplně responzivní není a šla by ještě vylepšit, ale všechno ostatní fakt funguje! - no, nebo mělo by :).

lionel messi:
Díky za pochvalu a poznámky.

S prvním bodem souhlasím, nevěděl jsem jak to vyřešit. Budu uvažovat o zavedení nějakých tematických, nenápadných obrázků pro vyplnění pozadí.

Menu jsem předělal (na flexbox kvůli responzivitě). Text je sice pořád posunutý, ale už myslím ne tolik. Co přesně na tom vadí, jen to že to není zarovnané? Když to neposunu, kvůli optickému "spojení" se stránkou to působí že to není vycentrované na té bílé ploše.

Co se týče bodu 5, tak obrázky by sice podle mě taky mohly být větší, ale pan architekt nechce veřejně zobrazovat plánky ve vyšší kvalitě ze strachu o vykrádání jeho (unikátní) ikonografie.


Se zobrazením galerie teď zpětně taky úplně nejsem spokojený, ale svůj účel to plní, nevím, jestli se mi to chce předělávat.
lionel messi
Profil
Amunak:

Když to neposunu, kvůli optickému "spojení" se stránkou to působí že to není vycentrované na té bílé ploše.

Keď sa na posun pozerám s odstupom času, súhlasím. Pokojne by som ho už nechal tak. V tom čase na mňa pôsobil trochu čudne, no musím priznať, že dodáva menu istú osobitosť a v súčasnej podobe nepôsobí vôbec rušivo.
Kcko
Profil
Amunak:
ale svůj účel to plní, nevím, jestli se mi to chce předělávat.

Budu rád za další podněty, jak to vylepšit.


Smazat a podívat se po moderních webech současné éry. Tohle je X let zpátky, vizuálně se mi tam nelíbí vůbec nic.
quatzael
Profil
Amunak:
Základní údaje týkající se kontaktu (tel. a email) by měly být určitě vždycky na očích, ať jsi na kterýkoli podstránce, tím spíše hned na úvodní. Takže je klidně můžeš umístit někam nahoru doprava.. Ostatně místa tam máš dost:o)

Jinak bych na úvodní stránce udělal dole footer, aspoň takovej jako máš na dalších podstránkách, takhle se ten spodek stránky utápí kdesi ve vodě..
Nutí mě to chtít scrollovat dolů, ale nic tam už není.


A samozřejmě, že by to šlo určitě celkově hodně graficky vylepšit:o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0