Autor Zpráva
Libor Vaněk
Profil *
Jak se Vám líbí hodnoceni.com? Myslíte, že tyto stránky mají šanci na úspěch?
llook
Profil
Možná kdyby byl veřejný přístup k hodnocením a nebyla vyžadována registrace. Taky by nebylo od věci RSS.
Ale ani tak nevidím žádné výhody třeba proti této diskuzi.
Kráťa
Profil
Ta registrace mi přijde úplně pitomá, to bych vyhodil, ať je to přístupné všem, nebo to může dopadnout tak, že se tam zaregistruje 20 lidí a ti si budou hodnotit mezi sebou :-).
No otázka je, jestli třeba něco takového, aby to byla uzavřená společnost nemá autor webu v úmyslu.
Osobně si myslím, že registrace by měla být dobrovolná a přinášet registrovaným určité výhody, ne aby to neregistrovaným znepřístupnilo web.
SuE
Profil
soushlas s kraťou. Na web, který chce registraci pro pouhý vstup vůbec nelezu. Tak zvědavá zas nejsu, abych kdesi cosi kvůli tomu psala :-)
Libor Vaněk
Profil *
Dobře, můžu zvýšit práva nereg. uživatele, ale hodnotit stránky mu stejně nedovolím...(přece se nestydíte za své názory?)
Co konkrétně bych měl změnit?
Kráťa
Profil
Libor Vaněk
Hele ty sám tady vkládáš příspěvky a registrovaný nejsi, přičemž po ostatních to chceš. Tady se přeci také podepisuješ. Udělej to tak, že bez podpisu se neodešle příspěvek a je to.
Jde o to, jestli to hodnocení pro tebe budou dělat nějací webuznalci (kolik jich seženeš? Nikdo ti nebude dělat zadarmiko nějaké odborné recenze), nebo chceš znát názory lidí.
llook
Profil
ad registrace)
Řekl bych, že nutná registrace spoustu lidí odradí. Podívejte se na tomhle fóru, kolik příspěvků je od neregistrovaných uživatelů (a ve valné většině jsou podepsané). Registrace by měla uživateli přinášet jen takovou přidanou hodnotu, jakou mu bez registrace není možné poskytnout. Získat tím může například to, že se nikdo nemůže za něj vydávat, že může ve svém profilu trochu nastínit ostatním, co je zač apod.

ad RSS)
Třeba já bych ten web možná i sledoval, pokud bych se o nových webech ke kritice dovídal z RSS. Rozhodně bych nebyl ten uživatel, který by se čas od času díval, jestli není něco nového.
Piter
Profil *
sjakotyc@technologist.com

Souhlasím, registrovat se nebudu mimo jiné proto, že si nebudu pamatovat další heslo. Bývá zvykem vypisovat IP adresu, ze které příspěvek přišel (PHP to umí).
Libor Vaněk
Profil *
A jak mám třeba zajistit, aby někdo nehodnotil víckrát? (tj. hodnocení potom nebylo velice neobjektivní)
Registrace tomu nemusí 100% zabránit, ale alespoň částečná ochrana to je. (uživatel musí mít unikátní e-mail atd.)

A navíc v registraci chci minimum údajů (povinné údaje: login, jméno, heslo, e-mail).

Přes víkend provedu některý úpravy, ale nevím, jestli vám to bude stačit...:-(
mgiel
Profil
Chtěl jsem jít hodnotit ,ale byla tam registrace tak jsem se na to vykašlal .Kontroluj IP a každý může hodnotit jenom jednou ....problem nastava u veřejných ip.
Libor Vaněk
Profil *
Nejenom u veřejných...
IP je moc nedůvěryhodná. (a cookies se dá taky obejít.)
Libor Vaněk
Profil
Kráťa
Registrovaný jsem nebyl, protože jsem tady byl poprvní;-) A tady to neni tak důležitý ... je mě jedno, jestli mě jeden člověk poradí 10x :-)
Libor Vaněk
Profil
Tady mám citát z jedné úspěšné stránky:
Registrace není jen námi vymyšlená buzerace, chráníme tím alespoň základní úroveň příspěvků na PhotoPostu. Mnoho času vám nezabere, neplatíte ani korunu a je velmi snadná. Pokud se přihlásíte, už můžete procházet jakoukoliv sekcí v plném rozsahu.

Líbí se mě a souhlasím s ním.
llook
Profil
Fungovat to může, pokud se najde dostatek lidí ochotných k registraci. Vždy to nějaké množství lidí odradí, je otázka, kolik lidí to neodradí.
Kráťa
Profil
Libor Vaněk
A jak mám třeba zajistit, aby někdo nehodnotil víckrát?
o čtvrt hodiny později je mě jedno, jestli mě jeden člověk poradí 10x :-) lol.
Nezapomeň, že i na tvých stránkách může být někdo poprvé. Od 5. 12. tam máš 8 registrovabých uživatelů, asi to má nějaký důvod. Lidé, kteří by se třeba i vraceli jsou odrazeni i od dalších návštěv, jelikož bez registrace nesmí nic.
Podle mého názoru se každý chce trochu "rozkoukat" , co a jak, potom na základě rozhodnutí, že na ty stránky bude chodit, třeba i registrovat.
Registrace není špatná věc, ale ten způsob jo. Aniž by mohl návštěvník něco dělat, musí napsat své jméno a e-mail. Jak může někdo vědět, za minutu návštěvy, jestli mu potom třeba nebude chodit na e-mail nabídka skvělého on line kasina, či jestli se na ty stránky ještě někdy vrátí, jestli ho vůbec zaujmou?
Čili nech lidi rozkoukat a pak ať se zaregistrují sami ze svého rozhodnutí, ne obráceně, zaregistrovat a pak se rozhodovat.
No ale možná to má být nějaký web uzavřené společnosti, se vstupem pouze pro členy, to jsi nenapsal, jestli je to pro všechny, či pro pár lidí.
Libor Vaněk
Profil
Kráťa
Dobře, jak už jsem jednou řekl, nereg. uživatelé budou mít přístup k podrobnému hodnocení stránek, ale budou si je moct jenom číst a ne hodnotit. (tj. samozřejmě nebudou moct ani přidávat nový stránky)
Kráťa
Profil
Libor Vaněk Registraci si na stránkách vyřeš jak chceš, ale nechtěj prosím ohodnotit stránky v této diskuzi, když se kvůli tomu musí člověk zaregistrovat. To ti tady asi nikdo dělat nebude. Jak vidíš, celá tato diskuze vůbec nehodnotí tvé stránky, pouzer se točí okolo té registrace, ale to je svým způsobem také hodnocení.
Libor Vaněk
Profil
Kráťa
Třeba design nebo přehlednost (atd.) se dá ohodnotit i bez registrace;-)
Točí se pouze kolem registrace. Bohužel... Ale nebyl to můj záměr a ani jsem s tím nepočítal.
MVK
Profil *
MVK (alias Piter), sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6, MSIE 6.0):

Registrovat se nebudu, jak jsem již podotkl. Je to zbytečné otravování a raději se budu věnovat fungujícím diskusím bez registrace jako je tato. Beztak mám na to čas jednou za pár dní. Podobné diskuse by měly mít moderátora, který nevhodné příspěvky smaže a zveřejnění IP není nijak mocná zbraň, ale může napovědět.

Budiž, letmo shlédnu stránky bez registrace:
1. Titulní obrázek má 52 kB - to je strašně moc, vzhledem k jeho nulové informační hodnotě! Navíc je to spíše obrázek z reklamy na zubní pastu nebo rodinné pojištění. A růžovo - fialová barva? No comment.
2. Matně si vzpomínám, že XHTML 1.1 má mít "Content-type: application/xhtml+xml", což MSIE nezvládá. Proto je také XHTML 1.1 stránek jako šafránu. Viz http://interval.cz/clanek.asp?article=3710
3. Existuje i "id", nejen "class".
4. Počítadla zajímají pouze autora/majitele stránek, tak proč je ukazovat veřejnosti?
5. Trošku přeDIVováno.
6. IMHO byrevně mizerně sladěné. Reklama přilepená k hornímu okraji je velmi tmavá oproti zbytku stránky a neladí. To je jen názor.
7. overflow: hidden není u menu rozumné - zvětšil jsem font a registrace spadla do hidden
8. XHTML trvá na strukturálnosti dokumentu - nadpis je nadpisem, protože je důležitý. Zde je stejná důležitost přikládána nadpisu stránky i nápisu "Registrovaní uživatelé". Stránka má mít vždy jednu informaci nejdůležitější: h1, podnadpisů h2 může být více atd. Vždy však má mít stránka právě jeden nadpis h1, pokud tam nějaký nadpis je.
9. Proč není náhled "aktuálně hodnocené stránky" odkazem?

Závěr:
Graficky by to bylo dobré bez těch obrázků. Počítadlo předělat na neviditelné.
Kód vcelku dobrý, špatné použití nadpisů, zbytečně mnoho DIV, nepočítá se zvětšením textu.
Registrace je otravná.
Spikee
Profil
Libor Vaněk
Pozri sa na štatistiku.
Návštev 268 a registrovaných 9.
Libor Vaněk
Profil
Na mé stránce se nejenom diskutuje, ale stránky se také hodnotí bodově (1-10). Hlavně kvůli tomu je tam registrace.
Navíc jsem registraci omezil jan na opravdu nutné údaje...

Nějaké vylepšení prove du zítra (už jse hodně opakuji, ale napíšu to sem ještě jednou: nereg. uživatelé budou mít přístup k podrobnému hodnocení stránek...)
Libor Vaněk
Profil
Tak už se můžete podívat na detaily o stránce, hodnocení stránky - číselné i slovní.
A diskusi o registraci končím, nikam to stejně nevede.
Anonymní
Profil *
Libor Vaněk Jenže ti co se ti na stránky chtěli mrknout maji asi podobný názor jako mgiel a už mrkají jinde.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0