Autor Zpráva
mocul
Profil *
Prosím o názor na nový design stránky http://www.tajned.cz. Děkuji.
roofer
Profil *
Už dlouho jsem neviděl něco, co by mě vrátilo do mého mládí a zájmu, ale přitom bylo z tohoto století. Opravdu podařené ze všech stran. Jak obsahově, tak graficky i přehledné. Za mě Super. Má to švih i obsah. Autorovi-autorům sekám poklonu.
lionel messi
Profil
mocul:
Matne si spomínam aj na starý dizajn, ktorý ma veľmi neoslovil, nový je z môjho pohľadu určite o niečo lepší, ale taktiež by som k nemu mal zopár subjektívnych námetov:

1. Web by som oživil faviconkou.
2. Pod pätičkou je podľa môjho názoru trochu viac voľného miesta, než by bolo vhodné.
3. Trochu mi prekáža zopár vecí v hornom slideri. Zrkadlenie textu by nebol zlý nápad, ale rozhodne by som tieň zoslabil (zvýšil jeho priehľadnosť) a nechal ho len ako dekoráciu, takto na mňa pôsobí takmer rovnako dôležitý ako samotný text, čo ma ruší.
4. Registráciu a prihlásenie by som sa pokúsil riešiť inak, nie defaultnou stránkou WordPressu. Keď sa totiž chcem zaregistrovať, mám pocit, že som sa zrazu ocitol na úplne inom webe.
5. V sekcii venovanej C# ma dosť irituje obrázok Céčka pri článku, príliš púta pozornosť, nepasuje do farebne ani celkovým prevedením (gradient) do webu.
6. Osobne by som preferoval responzívny dizajn stránky (nie je podmienkou).
7. Počeštil by som anketu (Vote).

Čo sa mi páči:
• Horné menu je originálne, jednoduché a pritom vkusné i výstižné zároveň.
• Vhodne zvolený kontrast text/pozadie — dobre čitateľné, ale neťahá oči.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mocula:
1) Hlavička mě irituje tím, že otevírá blok s metodou, který nikde nekončí (ani v patičce není „}“), a že je řetězec uzavřen mezi znaky „¨“ a ne mezi uvozovkami.
2) Kolotoč mě ruší, jednak tím, že se hýbe (chtěl jsem ho nějak vypnout, na obrázku 1 je tolik vypínačů, které doslova vybízejí ke kliknutí :-)), jednak všudypřítomnými odrazy, když pod každým nápisem visí jeho vertikálně převrácená kopie.
3) Horní menu je sice hezké, ale mezi kolotočem a hlavičkou dost nevýrazné. Kdybych si nepřečetl texty v něm, možná by mě nenapadlo, že to je menu, považoval bych to za ilustraci.
4) V hlavičce webu nikde není slovo „Tajned“ (nepočítám-li <title>). Pozornost upoutají jen nápisy „.NET and Embedded Development“ a „About“, které nevypadají jako název… web kvůli tomu působí trochu anonymně, bez identity.


Reaguji na roofera:
Opravdu podařené ze všech stran.
Dokonce autor kódu jako jeden z mála důsledně píše středníky za poslední CSS vlastností, na což si jako jeden z mála potrpíš.
mimochodec
Profil
No nevím. Já sice vidím neokoukaný docela originální design, ale pokud jde o přehlednost, je to dost slabota.
- než se rozjede slider, není poznat, že je to slider. Dokonce ani není zřejmé, že ty vypínače vpravo jsou jen ilustrace.
- menu vypadá značně nemenuovitě, hover v jiné barvě než vybraná položka je moc omalovánkovatý, těm čarám u vybrané položky chybí nějaké odsazení od textu.
- všechno je to moc slité. Žádná struktura nebo hierarchie, chaoticky poházené obrázky a kousky textu. Nepřehledné, nepohodlné.
- zbytečný slider je na každé stránce a musím kvůli němu scrollovat při každém přepnutí stránky


Ještě jsem se podíval a vidím jednak kusy stránek v angličtině - Leave a Reply a celý formulář.

Obsah stránky se nevejde vpravo od postranního menu a zobrazí se pod ním (opera 12.xx)
roofer
Profil *
Reaguji na chamurappiho:
Dokonce autor kódu jako jeden z mála důsledně píše středníky za poslední CSS vlastností, na což si jako jeden z mála potrpíš.

Při vší úctě k Tobě, co Ti na tom, kromě pár bytů navíc, tak vadí? (Nebo to, že jsem použil, jako nezaregistrovaný, jiný nick?)
Corwin
Profil
ahoj,

1. jak již bylo řečeno závorka funkce public stringa About není uzavřená ;-)
2. na webu mě ruší jedna věc : a to je nedostatečné oddělení grafických prvků (schémat, ikonek, bannerů) od textové části. působí to tak trochu chaoticky, špatně se mi na webu orientuje.
3. stejně tak články v centrální části (kategorie) : moc chaoticky rozházených obrázků a někde občas i text, od kterého ale ty obrázky příliš odvádí pozornost. zaujmout by měl v prvé řadě nadpis spolu s anotačním obrázkem, až pak nějaké sociální ikonky... ty navíc podle mě na výpis vůbec nepatři. když budu chtít článek sdílet, budu to dělat přes detail.
4. ani detail článku se mi nelíbí ze stejných důvodů. není poznat co je banner, co patří k tématu - jsou použity stejné barvy. formulář je vyloženě škaredý.

těžko se radí co přesně udělat, ale chtělo by to prostě web trošičku vymazlit. zlepšit přehlednost, dostylovat co nastylováno není (formuláře), výrazněni oddělit jednotlivé logické celky (hlavička, navigace, výpis článků...) a tak.
iceoverr
Profil *
Já osobně bych odlišil pozadí divů wrapper a inner-wrapper od zbylého pozadí stránky (body).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0