Autor Zpráva
ronan
Profil *
Dobrý den!
Co si, prosím, myslíte o http://www.loosers-et.wz.cz/redesign2.html? Nešetřte kritikou, ale vemte v úvahu, že nepočítám-li několik "poloprojektů", tak je to má prvotina, navíc se jedná zatím o návrh. Logo je spíše provizorní, uvědomoji si, že za moc nestojí. Další odkazy na stránce jsou nefunkční, opět jde pouze o návrh, navíc ostatní stránky budou vypadat designově stejně.

Zároveň bych si rád nechal poradit s několika věcmi:
- jaký byste doporučili font a barvu písma? Možná, že stávající kombinace není ideální.

- jak udělat, aby se stránky zobrazili správně (uprostřed okna prohlížeče) i při nižším rozlišení než je 1024x768? Pokud se

podíváte do http://www.loosers-et.wz.cz/style.css , uvidíte, že to pozicuji absolutně, což je asi chyba - CSS pozicování se teprve začínám učit.

- nenapadá vás, jak při zachování stávajícího designu stránky oživit nebo popřípadě vylepšit (jiné pozadí, nějaký vzor, například?)


Všem, kteří si dají tu práci se zodpovězením mých dotazů, předem děkuji. Kdyby se někomu nelíbilo, že se ptám, když stránky ještě nejsou hotové, omlouvám se, ale chci jen vědět, jestli jsem na správné cestě.
fogy
Profil *
zdar...hmm. je to pekne jednoduche a pre ZS postatujuce....ale si planujes zalozit nejake to portofolium na trhu tak by som tomu dalinu graficku podobu trocha tienovat a tak inaq fayn web plni ucel je prehladny...este by to trebalo snad skusit hodit do validatoru ale to uz bohuzal nestiham.... skola :-(

- nenapadá vás, jak při zachování stávajícího designu stránky oživit nebo popřípadě vylepšit (jiné pozadí, nějaký vzor, například?)

stym si musis rady sam nikto ti tu nenapise presne co tam mas dat...a uz vobec ti to nik neurobi ;-)
fogy
Profil *
Mrkal som do kodu hmm ja osobne ked sa ponahlam tiez "nacpu" co kde len nech to dobre secko vyzera a potom ked je stranka predana to pomalicky vychytam....;-) ak to robis tak isto tak ok ak nie tak snad napisu tie chyby co som postrehol ja uz fakt nestiham ;-)
ronan
Profil *
fogy: Díky za názor:).

Validátor se na to moc netváří, najde asi tři až pět chyb, u některých z nich si nevím rady, ale to by se snad nějak vychytalo.

S tím stínováním mě to také nepadlo, holt bych se měl ty gradienty naučit, no (nikomu to neříkejte :) )..

Ocením, prosím, i názory dalších lidí.
ronan
Profil *
A hlavně pomoc s tím, s čím si nevím rady.
ronan
Profil *
Omlouvám se, že si sám odpovídám na příspěvek, ale podle různých článků a po pročtení několika diskusí jsem se to pokusil celé dostat na střed (aby to tak zůstalo i při změně rozlišení atd. ).

Pokusil jsem se to udělat vytvořením nového divu, kterým jsemem pak obalil celou stránku. Div vypdal takto:

#page	     { width: 740px; margin-top: 2em; margin-bottom: 2em; margin-left: auto; margin-right: auto; padding: 1em; }


Tenhle kód mi sice zarovnal na střed hlavičku s menu, nikoliv ale obsah, který se objevil z části zakrytý právě menu. Poradí mi někdo, prosím, jak to celé dostat na střed? Začíná mi z toho pomalu, ale jistě hrabat.
Huggi
Profil
mno mozna proto ze to mas napozicovany vsude prez padding/margin..smaz vsechno tohle pozicovani..kompletne..dej to znova do divu kterymu nastav width: 740px; margin: 0 auto; } a divy naformatuj pomoci float..
viz.: http://www.jakpsatweb.cz/css/float.html
ronan
Profil *
Díky, zkusím to tak nějak zařídit, ale trošku mi uniká jak přesně to mám přes float udělat... Podle toho, co se píše v odkazu, který jsi mi poslal, se mi zdají možnosti float trochu nedostačující:(

Každopádně to zkusím a uvidíme, jak to dopadlo. Přesto, kdyby někoho náhodou napadlo ještě jiné řešení nebo by mi ho byl ochoten přesněji popsat, budu rád.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0