Autor Zpráva
jirivanek
Profil *
Dobry den,


zajímají me nazory na web nasi spolecnosti, ktera nabizi misto alternativu ke smutecni reci a to prostrednicvim videa o zesnulem.

Adresa webu: www.smutecnirecfilmem.cz


Predem dekuji za navrhy na zlepseni
Corwin
Profil
marně hledám co bych webu vytknul :-) mně se to moc líbí. snad jen jeden tip na vylepšení : stránku bych začal nějakou ilustrací, nikoli jenom blokem textu "o nás" .

PS.: tak nakonec jsem jednu "chybu" našel : form po odeslání by fakt neměl házet JS alerty. mělo by se to nějak hezky vypsat např. pod dané nevyplněné políčko, políčko by se mohlo očervenit nebo tak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jirivanka:
1) Je ta animace načítání nutná? Když nemám zapnutý JS, tak to je to to jediné, co vidím.
2) Ve zdrojáku patičky jsem si všiml &copy; <?=date('Y', time());?> Franta &amp; Fred production.
3) „E-mail“ se píše s pomlčkou.
4) Chyby v textu: „pro méně využívané obřadení síně“, „štáb přijede na vámi zvoleného místo“.
5) Nadpis „sem prosím napište, jaké další informace chcete, aby ve vzpomínkovém filmu zazněly jako např:“ je divný. Nejsou tam ta dvě poslední slova navíc? Také se nečte moc pohodlně, když je celý psaný velkými písmeny.
6) Přijde mi zbytečné mít v placeholderech de facto kopii popisku, doplněnou o „Vyplňte“. Když není, čím napovědět, je prázdná kolonka lepší.
7) Všiml jsem si zaškrtávátka „souhlasím s obchodními podmínkami“, ale ty obchodní podmínky jsou kde?
8) „Jméno pohřebního ústavu, přes který film sjednáváte“ – film snad sjednává s vámi, ne? Nemá to být pohřební ústav, kde se bude konat rozloučení? Nebo je tato položka nepovinná? Chtělo by to vyjasnit, které položky u formulářů jsou povinné.
9) Váš kontaktní e-mail bych podtrhnul, ať je jasné, že je to odkaz.
10) Kód zbytečně obsahuje špatně podporovaný element <section>.


Reaguji na Corwina:
stránku bych začal nějakou ilustrací
Já si zrovna říkal, že jsem konečně narazil na pěknou čistou stránku, která jde přímo k věci, bez nicneříkajících cukrlátek a kolotočů a ty mu radíš, ať si to zkazí :-)
Nenapadá mě, jaká ilustrace by dostatečně vystihovala nabízenou činnost. Možná snad hlediště plné lidí, před nimi rakev, před rakví velká obrazovka nebo plátno… mno, nevím.

form po odeslání by fakt neměl házet JS alerty
Ze všech možností upozornění má alert nejvyšší účinnost. Vzhled je vedlejší.
Corwin
Profil
Chamurappi:
Já si zrovna říkal, že jsem konečně narazil na pěknou čistou stránku, která jde přímo k věci, bez nicneříkajících cukrlátek a kolotočů a ty mu radíš, ať si to zkazí :-)

ale tak něco decentního, nepřeháněť to samozřejmě :-) jeden obrázek, například z již realizované akce, nebo jenom prostě něco tematického (a důstojného) z oboru. nebo když už ne obrázek, dát ty první 2 bloky textu vedle sebe nějak.

což mě přivedlo na další připomínku, což je absence fotek. otázkou je, jestli je to takhle líp nebo ne. ale třeba 2 až 4 fotky vedle sebe někam úplně dolů (případně ta 1 nahoru). nebo tak nějak.

Ze všech možností upozornění má alert nejvyšší účinnost. Vzhled je vedlejší.
s tím se nedá než souhlasit. ovšem míra otravnosti? velice vysoká. alerty bytostně nesnáším a budu je vytýkat :-) je to můj subjektivní názor (ještě z dob kdy prohlížeče neuměly alert okno vypnout checkboxem a just to cpal na web úplně každý (poznámka: prohlížeč co jsem já používal), ale od té doby mi to nějak zůstalo.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0