« 1 2 3 »
Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
sitole:
Nevím, v jaké sadě nejnovějších prohlížečů jsi ten druhý posuvník testoval, nicméně třeba v Safari jsou posuvníky dva. Prohlížečů je více, než jen tebou pravděpodobně zamýšlené trio IE, FF, GCH.


Jo, a ještě jedna věc. Proč máš na webu "Sdílejte nás na svém webu"? Píše vás to více?
sitole
Profil
anonymníí:
To tedy budu muset upravit.
Jak jednou rekl slavny Vojtik "Lide veri spise velkym skupinam a ne jednotlivcum"
petr 6
Profil
anonymníí:
"Sdílejte nás na svém webu"? Píše vás to více?
Autorský plurál
Taurus
Profil
Pardon, já to včera četl tak, že tvůj web je součástí JPW, proto jsem se ptal.

Maximální počet znaků na řádek by měl být 60–80. Často se uvádí 80, dle znaků na normostranu (1800) při 30 řádcích je to 60 znaků na řádek Wordu. Pořád to máš moc široké.

sitole:
Jak jednou rekl slavny Vojtik "Lide veri spise velkym skupinam a ne jednotlivcum"

Tak to jsi to spravil jak prase branku. Chceš lží přimět lidi, aby ti věřili? Mysli...

Takto z návštěvníků děláš blbce. Sic je pravda, že v případě podnikání (často ve webových službách) může vypadat více lidí důvěryhodněji. To neznamená, že si ty druhé vymyslíš.
sitole
Profil
Taurus:
#3 Pripadne to opravim na tech 60.
Tomáš123
Profil
Pripadne to opravim na tech 60.n“
Radšej by si mal opraviť to množné číslo. Primeť ľudí veriť ti by si sa mal snažiť dosiahnuť iným spôsobom.
sitole
Profil
Upravil jsem tedy ten text, ale nejsem si jistý s tou šířkou. Jak v [#4] Taurus.. Není to moc vzhledné pro mé stránky. Musel by jsem poté upravit i menu a podobně. To by poté nebyl web, který si představuji.
Taurus
Profil
Nevidím změnu. Pořád máš skoro dvojnásobek znaků na řádek, než je zdrávo. Takto dlouhé řádky nejsou vzhledné, jak píšeš, ani pohodlné na žádném webu. Při zmenšení okna ti menu vjíždí do loga. Ty šířky ti zkrátka nějak nejdou.
sitole
Profil
A jak tedy bez použití absolute udělám pravé menu? Případně, aby se nepřekryl s ostatním. Yuhů tak má vyřešení například to malé vyhledávání napravo.
EDIT: Vytvořeno pomocí float:right
yFang
Profil
Mně přijde, že největší problém s čitelností způsobuje ten font, co tam je. Pokud si ho vypnu, tak se to celkem číst dá.
noko
Profil
sitole:
Toto by chtělo vychytat:
vejrosta.tk/bordel/pr-sc/sitole-prsc.png
to menu pod tím logem je divné já bych to řešil na mobilech takovým tím tlačítkem menu.
sitole
Profil
noko:
Web není vůbec připravený čelit mobilům (Na tabletu doufejme ano) to budu dělat po dodělání PC verze.
Jinak tohle řešení je moc mainstream a já chci používat čistě svá řešení. (Případně to upravím na střed)

yFang:
Fon byl řešen ve starém vláknu a na konec jsem se shodl, že je dobrý.. Jediné co že jej budu stahovat na vlastní server (nejspíše)

Dále jsem přidal menu do include, aby jej bylo možné globálně upravovat.
Stále uvažuji nad tou šířkou textu. Prostě těch 50-55 je moc málo na mém monitoru je to taková prťka. (TV, NTB, Normální monitor)
Taurus
Profil
Trochu tě chápu, že mainstream tě třeba nebere, ale počet znaků na řádek jsou zažité věci, jejichž změna patří ke špatným nápadům. Experimentovat bys měl jinde. Proč to nevyřešit elegantně např. dvěma sloupci textu?
sitole
Profil
Taurus:
Uvažoval jsem o přidání 2 sloupce s články a podobně. Myslíte si, že je to dobré řešení, aby tam nebyl text "sám"?

Vytvořil jsem tedy dva sloupce viz zde
Je to nastavené v procentech a nevím, jaký bude web na mobilu.
noko
Profil
sitole:
nevím, jaký bude web na mobilu.
No tak to skus, prostě zmenši okno prohlížeče!
sitole
Profil
noko:
Například tři testované mobily pouze stránky zmenšují takže moc změn tam není, ale prosím o screen ostatních. Děkuji!
Jinak jaký je tedy sloupec? Text..
noko
Profil
dobré, ale na 7 palcích přeskočí na levou stranu.
Krakatoa
Profil
sitole:
Zkus si tvé stránky hodit do toho nástroje pro vaše stránky uvedeného na tvém webu:
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/
a též:
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
napíše ti to kde je problém i jak jej řešit pokud se jedná o zobrazování na mobilech.
Taurus
Profil
Jsi na dobré cestě. Rozhodně je to uživatelsky příjemnější. Jen tak dál. Proč je celé menu třeba tučně? Je to takové moc... tučné. Tuhé. Proč je všechno stejnou barvou? Proč jsou modré odkazy červeně podtržené? A bílé v menu oranžově? To už jsou tři barvy na tak jednoduchý flat design, navíc použité tak zvláštně. Zkus si hrát dál. Nedůležité zesvětli, související sjednocuj, dostatečně odděluj informace, ... A jestli nechceš mít mainstream, tak laď detaily a ozvláštni to. Esteticky to vyšperkuj.
sitole
Profil
Taurus:
Dobře děkuji, ale nikde oranžovou použitou nemám. Jedná se o tmavou červenou, kterou použivám na hover efekty.
S tučným písmem si případně mohu pohrát. Jinak šperkovat plánuji, ale nechci to přeplácat. Jaké šperky navrhuješ přidat? :)
Taurus
Profil
Promiň, je to optický klam, kdy stejná barva na odlišném pozadí vyvolává dojem, že jde o dvě.

Doporučuju Deviantart, Pinterest, Behance, Dribble, Shutterstock, ... tam se povaluje šperků pro inspiraci až až. Vysvětlování by bylo, bojím se, na dlouho. Tebe budou asi jinak zajímat klíčová slova jako flat design, minimalistic, typography, blog apod.
Kubo2
Profil
sitole:
Web som opustil po prečítaní jedného článku, v ktorom bolo niekoľko subjektívnych, neoverených či mylných informácií a nespočetne gramatických chýb a preklepov. Ďalej som web radšej neskúmal, takže sa ani ďalej nebudem vyjadrovať.

Tomáš123:
Radšej by si mal opraviť to množné číslo. Primeť ľudí veriť ti by si sa mal snažiť dosiahnuť iným spôsobom.
A ty by si si mal opraviť svoj príspevok [#6]: primeť -> primäť, a odmazať to koncové n-ko v tamojšej citácii.
sitole
Profil
Kubo2:
Musíš tu řešit takové klepnutí vedle? (Tu ne na mém webu)
Já jsem jeho komentář pochopil a dost.. Jinak jsem zatím tvoření nových článků opustil a pracuji na stylu pro mobil, tablet.
Jan Kozák
Profil
Tento článek jsem původně psát nechtěl, ale na můj email přišlo pár proseb ohledně tvorby právě tohoto článku.
Za sebe prohlašuji, že jsem ti žádnou takovou prosbu neposílal. Vždyť jsem ani nevěděl, že provozuješ e-mailovou poradnu a píšeš články na přání!
Dále bych chtěl ke své výpovědi připojit, že jsem neviděl nikoho, jak takovou zprávu píše. A žádného podezřelého nebo neobvyklého chování jsem si ve svém okolí také nevšiml.
Mělo by se vyšetřit, který násilník tě donutil ten článek napsat, přestože ses zuby nehty bránil. Objevuje se i na Diskusi? Zabanujem ho!

2) Odkazy, některé obrázky, výpisy zdrojáků a tlačítka mají hodně podobný styl. Člověk pak neví, na co se dá klikat.

3) V článcích máš:
- faktické chyby: např. overflow s hodnotou 0 se chová stejně jako s hodnotou celer. Tu nulu sis vymyslel, overflow takové hodnoty nenabývá;
- zamíchané názvosloví: „tag“, „selektor“, „vlastnost“ a „hodnota“, „skript“… jsou v oblasti tvorby webů termíny, tedy odborné výrazy. Nemůžeš je používat, aniž bys znal jejich význam;
- stylistické kotrmelce: věty na sebe nenavazují, občas ani v rámci souvětí; do odborného textu se příliš 1. osoba jednotného čísla nehodí; obsahově jsou odstavce plytké; vinou malé slovní zásoby v nich hodně opakuješ slova;
- obrovské množství pravopisných chyb;
- naprosto neomluvitelnou míru překlepů.

Jak z toho ven?
- Odstavečky si po sobě čti třeba pětkrát. To není žádná ostuda. Naopak trapné je, že máš možnost si to kontrolovat neomezeně a přesto texty vydáš s chybami.
- Prohlížeče nabízejí kontrolu pravopisu. Využij ji. Nejpokročilejší korektury nabízí textový editor Word. Ten je na psaní článků určený. Mnoho překlepů i jiných chyb by ti opravil.
- Povídání si piš do zásoby a k jejich korektuře se vrať s odstupem jednoho dvou týdnů. Pak už si nebudeš přesně pamatovat, jak která věta zní, a budeš je číst pečlivěji.
- Řešilo se tu jakési tvé rozdvojení (nesprávně označené jako autorský plurál). Myšlenka to ale není až tak špatná. Co kdyby sis do party sehnal někoho, kdo chyby v textech nedělá v tak otřesné míře? Mohl by ti aspoň články kontrolovat.
- Slovní zásobu si rozšíříš, dokonce i získáš cit pro psaní, když budeš číst. Existuje velké množství literatury, která je určená pro kluky tvého věku.
- Když si přestaneš hrát na génia, který všechno ví, všechno umí a všechno má zažité, obsahu tvého webu to prospěje, protože budeš nucen si své myšlenky ověřovat. Stejně postupoval i Yuhů při tvorbě svého webu.
sitole
Profil
Onlouvám se že probouzím diskusi, ale přidal jsem nový obsáhlý článek. Také jsem předělal všechny texty na webu. Prosím tedy o opětovné ohodnocení. Udělal jsem i mobilní verzi, ale není úplně hotová.

www.sitole.tk/
Článek: Jak vytvořit kruhový obrázek
Fisir
Profil
Reaguji na sitole:
Přečti si ten článek nahlas. Opravdu nahlas. Pak uslyšíš, jaká tragédie to je.
lionel messi
Profil
sitole:
Onlouvám se že probouzím diskusi, ale přidal jsem nový obsáhlý článek.
Zaujímavá téma s nešťastným spracovaním na úrovni predošlých textov (v starej verzii).

Niekoľko chýb z úvodného odseku:

• „se rozběhlas
• „taková ta éra moderních webů“ — Dve zámená sú v tomto prípade príliš. Odstráň „ta“ a zváž, či chceš ponechať aj prvé zámeno, mne veta znie oveľa lepšie bez neho.
• „Žádné přeplácanosti, čistá stránky
• „které jsou do nejmenších detailů propracované“ - Prečo nie: „které jsou propracované do nejmenších detailů“?

Nedá mi neparafrázovať vetu zo záveru: Veľa ľudí nemá rado štylisticky úplne odfláknuté články a preto môžu z webu klíďo píďo odísť niekam inam.

Ako kóder (prípadne programátor) môžeš byť naozaj výborný. Prečo si to však kazíš písaním podobných textov? Samozrejme, nedaj sa odradiť kritikou, je super, že sa chceš o svoje poznatky podeliť aj s inými. Veľa nedostatkov sa však dá vychytať. Skús si každý text po sebe prečítať, pokojne i dva razy. Dôslednou kontrolou odhalíš preklepy aj štylistické chyby.
Bubák
Profil
... aby bylo oříznutí přesné a případný obličej či objekt byl přesně uprostřed, je nutné, aby již ve výchozí pozici byl objekt uprostřed.
Takže si tak jako rak musím obrázek připravit a jediný rozdíl je v tom, že v grafickém editoru místo kruhového výřezu udělám čtvercový. A to se vyplatí!!!
Ke stylistice už kritika zazněla.
Tomáš123
Profil
sitole:
Poslední dobou se rozběhlas taková ta éra moderních webů.
To áno ale so zaoblením (nie zaguľatením ako všade uvádzaš) nemajú veľa spoločného. Štatistika vycucaná z prsta.

Hodnota border-radius podporována od IE9, ale i tam v určitých případech dělala problémy.
Akoby bol IE jediný prehliadač. O tých problémoch si si to vymyslel, pretože takáto jednoduchá vlastnosť buď ide alebo nie.

Dnes je podporována téměř všude vez nejmenšího problému.
Aj IE8 sa používa a tam podporovaná nie je.

Někteří lidé prostě nemají „rádi“ kulaté věci a proto z vašeho webu mohou klíďo píďo odejít někam jinam.
To by bol naozaj posledný dôvod prečo by som z tvojho webu odišiel. Skôr kvôli tej otravnej blikajúcej reklame.* Štatistika vycucaná z prsta.

Obsah svojich stránok píšeš tak nezrozumiteľne a neúplne, že sa pre začiatočníka (pretože skúsenejší kóder o takýchto fintách vie) stáva absolútne nepoužiteľným. Na vyspelejšiu cieľovú skupinu zatiaľ nemáš.

Taktiež kód. Neoddelil si HTML a CSS. Prečo si to tak zbil dokopy? Mohol si aspoň naznačiť, ktorý kód patrí ku ktorému jazyku, prípadne odkázať na článok, kde spomenieš, ako sa dá zapisovať CSS, výhody a nevýhody jednotlivých použití.

Hlavnou schopnosťou internetu je vraj prepájanie stránok, preto aj ten názov world wide web, tebe ale táto vymoženosť chýba. Ak by som vytváral podobný článok, určite by som uviedol aj všeobecné informácie okolo. Som si istý, že po prečítaní tvojho článku žiadnemu začiatočníkovi nedôjde, že objekt môže byť zaoblený aj neúplne. Mal si pravdu, že problém je vo faktore písania. Je dobré po napísaní nového článku chvíľu počkať, nechať ho uležať, po týždni si ho prečítať a zhodnotiť. Je lepšie zverejniť jeden kvalitný článok ako tucet nekvaltiných. Zamysli sa nad tým...

* Tá reklama nie je tvoja. Objavuje sa mi na každom webe.
Bubák
Profil
Tomáš123:
takáto jednoduchá vlastnosť buď ide alebo nie
Některé prohlížeče zaoblily třebas DIV, ale ne IMG. "Kdysi" jsem i zjišťoval, které verze IMG zaoblí.
Též u odkazů prohlížeče nejsou zajedno, zda je klikatelná plocha zaoblená, nebo hranatá.
Zaoblení tabulky jde dělat metodou pokus-omyl, nebo hledáním na internetu, případně rovnou v CSS specifikaci.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0