Autor Zpráva
vitrabinak
Profil *
Dobrý den,
zajímal by mě Váš názor na tento web, který právě dělám, responsivitu neřešte, protože tu mi asi nezaplatí a zpracování formulářů zatím také není.

http://www.vitrabinak.com/work/paso/index.html
mimochodec
Profil
- Je to moderní? Ano. (i když spíš doufám, že jen módní, ale to není problém toho webu.)
- Líbí se mi to? Ne.

Jsem toho názoru, že web by měl sloužit k předání informací. Informace tady tvoří tak 3 % obsahu, všechno ostatní je design. Totální převaha formy nad obsahem.

Toto všechno možno zazávorkovat a před to vytknout "poznámka někoho, kdo je mimo cílovou skupinu".

Myslím, že kdybych náhodou cílovou skupinou byl a začal zkoumat obsah webu, chtěl bych vidět fotky nejen plastových lidí, ale i interiéru. Asi i nápojový lístek. U mapy by mi chyběly ovládací prvky. Ve formuláři "Napište nám" bych chtěl líp vidět placeholder a chtěl bych, vidět i nějaký popisek toho inputu, když placeholder zmizí. U akcí bych uvítal facebookovskou ikonku pro každou akci zvlášť. A drobnost nakonec: logo je ve zmenšené verzi zubaté a škaredé.

Nechci tvrdit, že ten web je špatný. V jistých kritériích je velmi dobrý. Jen píšu, co se na něm dá dle mého názoru zlepšit.
vitrabinak
Profil *
mimochodec:
Ano, převahy designu nad obsahem jsem si vědom, nicméně je to čistě dané cílovou skupinou. Fotky jsou v podstatě ilustrační, protože mi jiné nebyly dosud dodány. Ovládací prvky k mapě přidám. Popisky inputů se mi zdají zbytečné.

Facebook ikony u akcí, to teď nevím co myslíte?

Jinak to logo by mě zajímalo v čem to dělalo, prohlížeč? Vím že při zmenšení se částečně zhorší kvalita, ale asi po vteřině se to vyhladí.

Děkuji za hodnocení.
mimochodec
Profil
vitrabinak:
Facebook ikony u akcí, to teď nevím co myslíte?

Myslím tím možnost kliknutím na ikonu u akce si rovnou otevřít facebookovou událost k té akci.

Jinak to logo by mě zajímalo v čem to dělalo, prohlížeč?
Stará opera. Už to nezmenšené logo je tak na hranici toho, kdy bych ho označil za nevyhlazené. Malé už je hodně špatně. http://nahraj.to/g/n8t
anonymníí
Profil *
vitrabinak:
Proč na logo, které potřebuješ v rozměru X (zkrátka malé), používáš obludu rozměru 960x467px? Vytvoř si dvě loga, přesně v rozměru, ve kterém je potřebuješ a pracuj s nimi. Tohle je zvohadilost.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mimochodce:
U mapy by mi chyběly ovládací prvky.
Já v ní vidím hlavně googlí tlačítko „Přihlaste se“, to je obzvláště matoucí.
Spíš bych udělal tu mapu statickou (bez načítání Google Maps API) a odkázal na skutečnou velkou mapu. Hledat si cestu a prohlížet okolí v takovém pidiokénku mi nepřijde moc příjemné.


Reaguji na vitrabinaka:
Vím že při zmenšení se částečně zhorší kvalita, ale asi po vteřině se to vyhladí.
Na to se rozhodně nedá spoléhat. Mně to třeba Explorer nevyhladí nikdy.

Popisky inputů se mi zdají zbytečné.
Tak proč jsou vůbec uvnitř placeholderů, pokud jsou zbytečné? Odkud bereš jistotu, že osoba, která má kolonky vyplněné, ví, co do nich měla vyplnit? Tenhle módní výstřelek prokazatelně odrazuje lidi od vyplňování.

1) Je to takové prázdné. Mám vyšší rozlišení než fullHD a části webu bez fotek jsou oproti těm s fotkami pusté a nudné, 3/4 obrazovky jsou pokryté tmavě šedou barvou.
2) „Přijďte za zábavou“ – proč není celý nápis stejným písmem? Pokud ti na písmech nezáleží, nemusíš vůbec natahovat externí font, napácháš tím méně škody.
3) V textu „O nás“ jsou také znaky s háčky a kroužky jiným písmem, očividně jsou větší, což je rušivé.
4) „image 3 of 6“ – přeložit.
5) Proč jsou v kódu //Examples of how to assign the Colorbox event to elements?
6) Třetí člověk zleva na úvodní fotce má skrz brýle vidět červené světýlko. Je to terminátor?
petr 6
Profil
Proč má v nadpisu "O nás" písmeno S jinou barvu než zbytek textu?

V seznamu v sekci O nás bych nemíchal 1. a 4. pád. Vybral bych si jeden (raději ten první), a toho bych se držel.

Font ti nepodporuje české znaky, viz text "Přijďte za zábavou..."

Logo v hlavičce by mělo být klikací.
vitrabinak
Profil *
To logo ve velkém rozlíšení je spíš opomenutí to musím hodit do menší velikosti.

Facebook události k akcím bych rád udělat, jenže je problém, že ne vždy je tvoří.

Inputy jsem myslel, že jsou zbytečné další popisky když u jsou uvnitř placeholderů.

Bohužel co se týče zaplnění je to těžké, protože dodání textů jaksi vázne, což je i odpověd na chyby v textech, ty jsem netvořil a popravdě ani je upravovat nemíním, protože za to nejsem placený.

Ty fonty musím vyřešit, font podporuje latin-extended, ale někde se špatně načítá.

Super děkuji za přípomínky, některé zapracuji jiné beru na zřetel nicméně spíš se mi zdají věcí názoru.
petr 6
Profil
vitrabinak:
Inputy jsem myslel, že jsou zbytečné další popisky když u jsou uvnitř placeholderů.
Placeholder má obsahovat příklad hodnoty, nikoli popisek, protože když do něj uživatel klikne nebo začne psát, tak zmizí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0