Autor Zpráva
Michales
Profil
Prosím o kritiku stránky:

Country music

lionel messi
Profil
Michales:

1. Celý web na mňa pôsobí, akoby si si nevedel vybrať jeho primárny jazyk. Píš prioritne buď po česky (a potom tam nemá čo hľadať anglické menu), alebo po anglicky (v tom prípade by mal byť český text na úvode až pod anglickým), alebo vytvor 2 oddelené jazykové verzie.

2. Necentruj text, ktorý nie je nadpisom.

3. Pri nájdení myšou na blok s najnovšími albumami mi vcelku otravne seká koliesko myši, nebolo by možné s tým niečo spraviť?

4. „Doufám, že Vám orientace na naší stránce nebude činit žádné potíže. Stránku vytvářím v PsPadu s využitím PHP a HTML jazyka - jinak to prostě ještě neumím. Tím pádem mohou vznikat jisté komplikace při zobrazování - rozházení textu a obrázků a pod. Někdy stačí změnit velikost fontu písma, či stránku otevřít v jiném prohlížeči. Je to amatérský web, ale určitě se budu snažit na něm zapracovat, abych se kvalitou přiblížil ostatním webovým stránkám.

Bežný fanúšik country netuší, čo sa skrýva za tajomnými názvami ako PsPad alebo PHP. On hľadá informácie o hudbe. Chápem, že každý niekedy začínal, omyly či neštandardné situácie vznikajú aj na renomovaných portáloch, ale uvedený text by som odstránil.

5. Triviálne nezrovnalosti medzi angličtinou a češtinou pôsobia až trošku príliš amatérsky. Porovnaj: „Vítejte na naší osobní webové stránce. Pod jednotlivými odkazy tady najdete oblast našeho zájmu, který se týká především country hudby“ verzus „Welcome to my personal website. You can find here my hobbies. My favourite hobby is country music.“.

6. Zväčšil by som písmo.

7. Pri zväčšení stránky blok s albumami prekrýva selecty na pravej strane webu.

8. Všetky prvky webu sú hranaté, tlačítko Login je však zaguľatené.

9. Pri registrácii sa mi podaril útok SQL Injection, riešením je správne escapovanie užívateľských vstupov odosielaných do databázy.

10. Po registrácii sa mi zobrazia dve navzájom protichodné hlášky: Registrace proběhla v pořádku / Registration successful

Zadané jméno nebo email je již používán někým jiným!!!


The screen name or email is already in use by someone else !!!


Tak prebehla registrácia v poriadku alebo zlyhala na duplicite údajov? Mimochodom, za vetou sa píše jeden výkričník.

11. Hlavička by mohla byť klikacia.

12. V menu by som rozhodne zvýrazňoval aktívnu položku.

13. Samotný dizajn mi príde vhodný pre web o tomto hudobnom štýle, hodnotím ho pozitívne.

14. S novými HTML 5 elemetnmi (<nav>, <header>…) opatrne, staršie verzie Internet Exploreru (8 a staršie) ho nepoznajú, čiže ho nebudú vedieť naštylovať (budú sa správať ako neznáme značky). Môžeš to síce napraviť pomocou JavaScriptu a podmieneného komentára, ale najlepšie riešenie je zabudnúť, že existujú.

Nie som si celkom istý legálnosťou tvojho počinu. Vystavuješ síce len svoje osobné zálohy získané legálnym spôsobom ani priamo nenabádaš návštevníkov, aby si ich stiahli, ale ich na stiahnutie ponúkaš. Pripomína mi to situáciu, keď obchodník vyloží na trhovisku dve prepravky papriky. V jednej je normálna paprika, v druhej „obohatená“ kokaínom. Každý zákazník môže siahnuť do ktorejkoľvek z oboch debničiek a po zaplatení je vybraná paprika jeho. Hoci neborák obchodník nenabáda návštevníkov, aby si zobrali zeleninu naplnenú koksom, stále ide o trestný čin distribúcie drog.

A ilegálne počiny by sa tu vlastne ani nemali hodnotiť.

Moderátor juriad: Nemyslím si, že to Michales myslel špatně, přešel bych to upozorněním, a ať se podle něj sám zařídí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0