Autor Zpráva
broli
Profil *
Prosím o zhodnocení stránky www.radanal.cz. Obzvlaste prosim o namety na vylepseni z hlediska pristupnosti.

Obsah se bude jeste prubezne doplnovat a zatim je k dispozici jen CS verze.
Timy
Profil
broli
pěkný web, líbí se mi. Takže jen pár drobností:

- proč jsou tam dvě identické menu? A na této stránce http://www.radanal.cz/cs/produkty/spotrebni-material/ se docela ztrácím a nevím, kde jsem
- ač jsem přečetl hodně textu z hlavní stránky, pořád nemám ani nejmenší zdání, o čem web je, chtělo by to stručnější a jasnější text. Ten úvodníček je v podstatě pět řádků, na kterých se uživatel nic nedozví.
- proč jsou písmena čš atd. zapisovány entitami?
broli
Profil *
Timy:

predne diky za tipy. Nyni konkretne:

1/ menu:
uplne identicke neni, v submenu se generuji odkazy na stranky stejne urovne a prime potomky aktualni stranky. Pokud se tedy nachazis na urovni hlavniho menu, je toto menu identicke, nicmene pokud by se jednalo o vetsi zanoreni ve strukture webu, bude samozrejme jine.

2/ text na strance Spotrebni material
jsem si vedom toho, ze je ten text asi az moc dlouhy. Premyslim, ze bych jej rozclenil na samostatne stranky (dle vyrobcu). mozna, ze by nebylo od veci tam dat aspon odkazy na top stranky....

3/ uvodni text
tento text je opravdu docasny, cekam na vypracovani nejakeho uvodniho proslovu ci neceho takoveho.

4/ prevod na entity je vysledkem editoru, ktery pouzivam v CMS aplikaci, pres kterou je web spravovan. Myslim, ze to nicemu neskodi :)
broli
Profil *
nikdo jiny k tomu nema co rict? :(
Klára
Profil *
Ad přístupnost - zvětšila bych kontrast mezi pozadím a barvou písmen. Musím na to mhouřit všech svých deset dioptrií. Jinak, dobré jsou ty alty u odkazů, jen kdyby byly u všech.
xhelliosx
Profil
nikdy bych neřekl, že zelená barva může tak pěkně ladit s barvou oranžouvou, tobě se to povedlo a myslím, že docela zdařile, jinak nemám co vytknout, pěkné!
broli
Profil *
Klára:
zkusil jsem tedy zvýšit kontrast aspoň vlastního textu. U dalších prvků jsem to vesměs nechal, protože je těžký najít dostatečný kontrastní poměr a bíle a zelené barvy, která by tam zapadla :(
Jsem si vědom toho, že např. na "navigační lišta" pod hlavním menu a patička stránky jsou na tom s kontrastem hodně špatně, ale to byl tak trochu účel. V obou případech jsem měl v úmysli, aby to nebylo "moc na očích", přeci jen to jsou jen doplňkové údaje. Kompenzoval jsem to výrazným (aspoň dle mého názoru) hoverem.

Co se altů týče, to je jen a jen na tom, kdo zadává text. Celý web jede přes CMS a pokud v něm někdo zadá k odkazům ALT, bude tam, pokud ne, nebude... To už já příliš neovlivním, protože obsah si spravuje majitel. Osobně zadávám ALT všude, kde není již ze samotného textu odkazu zřejmé, kam směřuje.
Anonymní
Profil *
pekny design i celkem usporadany zdrojovi kod
Plaváček
Profil
Pěkné, ale mušku jsem našel. Zvětšení písma v IE vede ke zhroucení horní navigace. Vynechal bych definování velikosti písma v em, v pevném layoutu vede jenom ke zbytečným problémům s JESPRPEM. Zkus raději použít procenta.
broli
Profil *
Plaváček:

trochu jsem to tedy upravil, ale moc s tím dělat nejde. Pokud je layout fixní, není kam to menu natahovat :(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0