« 1 2
Autor Zpráva
MartinP
Profil *
Já osobně styly dávám do hlavičky a JS do patičky. JS většinou není potřeba pro to, aby návštěvník mohl číst stránku, ale bez CSS by stránka poskakovala.
sitole
Profil
MartinP:
Rozhodl jsem se, že se vykašlu na % a prostě to dám do hlavičky..
Každopádně jsem stále nedopsal text do sekce "O webu" a tak se chci zeptat.. co jako uživateli vám na webu nejvíce vadí a případně co jako takovému chytřejšímu uživateli. :)
lionel messi
Profil
sitole:
Ono sa niečo na webe výraznejšie zmenilo oproti včerajšku? Dokonca aj riadkovanie je stále rovnako mizerné.

co jako uživateli vám na webu nejvíce vadí

Absencia akéhokoľvek zmysluplného obsahu — nemám dôvod sa na stránke zdržovať.
sitole
Profil
lionel messi:
Jak jsem psal v 1. stringu tohoto obnoveného vlákna.. Byli dřívější verze, které nebyli validní extra responzivní a navíc obsah se týkal věcí, které jsem chtěl ofiko vydávat a moc jsem jim nerozuměl. Nově se snažím udělat blog, kde nikdo nebu mít moci jakékoliv předsudky ohledně stylu, kterm píšu a navíc plánuji psát opravdu hlavně o počítačích a případně jen základy ohledně svorby stránek.
Btw: Řádkování jdu okamžitě upravit.. :)

EDIT: Řádkování jsem upravil na hodnotu 1.5 a doufám že to bude stačit, protože 1.6 bylo dle mého gusta moc. :)
lionel messi
Profil
sitole:
Rozumiem, držím palce (po spustení blogu sa rád konštruktívne vyjadrím).

Řádkování jsem upravil na hodnotu 1.5 a doufám že to bude stačit, protože 1.6 bylo dle mého gusta moc. :)

Osobne si myslím, že textom v tomto prípade svedčí vyššie číslo, ale za jednu desatinku sa svet nezrúti.
sitole
Profil
Takže jsem konečně něco sepsal a jdu si chviličku odpočinout..
Ještě jsi jdu zkonrolovat překlepy a chyby, ale doufám že tam nic moc není, protože jsem to procházel. Případně budu rád za jakékoliv úpravy a nápovědy. Hnedle jak doděláme O webu se vrhnu na sysém zapsování článků.
Michales
Profil
O mem blogu, mi nedava v urcitych pasazich smysl.
Nikoho nezajima ze si zakoupil hosting.


Pise se "kontakt" a ne kontkat
juriad
Profil
To ty chyby nevidíš? Opravdu bych ti doporučil se věnovat češtině.
Stránky vznikli za účelem si sem tam něco malinkého napsat a poznamenat pro případné další použití. Jako takové plus, aby se soubory s textem například při náhlém zničení dat z počítače zachovali, jsem si zakoupil hosting a veškeré texty publikuji sem online. Popravdě doufám, že to přinese blaho i někomu z vás a web kladně ohodnotíte. Snažím se, aby byl web ve flat designu tady, aby byl web přehledný a nebylo zde moc funkcí, které budou čtenáře odrazovat od pohodlného čtení. Stránky jsou plně responzivní, a tak tedy můžete číst jak v autě, tak například v autobuse či jinde na cestách.

O autorovi

Vlastním jménem se jmenuji Jirka, bydlím v Novém Bydžově a od roku 2012 ze zajímám o programování internetových stránek. Jestliže se jedná o stránku s články či novinkami, vytvářím si své vlastní administrační rozhraní, ale také se občas rád pohrabu v kodu a vše udělám ručně. Mezi mé koníčky patří hlavně již zmiňované programování a dále například jízda na kole, jídlo a dobré knížky. Je zajímavé, že se koukám na samé sci-fi filmy, ale knížky mám rád spíše krimi či jeho odnože. V posledních letech jsem začal uvažovat o sepsání všech mích znalostí na jedno místo, ale s formou stránek jako databáze to nevyšlo, protože si lidem moc nelíbil můj styl psaní. Proto se snažím nově udělat blog, kde si budu moci psát, jak chci, a hlavně, o čem chci.

Kontkat

Jméno: Jiří Svěcený
E-mail: sitole20@gmail.com
DJPW: sitole 
sitole
Profil
juriad, Michales:
Moc děkuji za opravení, ale krom pár čárek jsem si vše opravil v offline verzi a zatím nepublikoval. Zajímavé je, že věco, jako například "Kontkat" jsou překlepy, ale Word si jich nevšimne. Jinak jsem poupravil pár vět, které moc nedávali smysl :)
Michales
Profil
sitole:
Jinak jsem poupravil pár vět, které moc nedávali smysl


Jako takové plus, aby jsem se k textům dostal kdekoliy, zakoupil hosting a veškeré texty publikuji právě sem.
"zakoupil hosting" bych nahradil úplně něčím jiným. Třeba:

Jako takové plus, aby jsem se k textům dostal kdekoliv, vytvořil jsem právě tyto stránky a veškeré texty publikuji právě sem.

Já osobně bych to puplikoval celé úplně jinak.
Ty stránky netvoříš pro sebe.
sitole
Profil
Michales:
Ano, děkuji moc :)
Já web sice píšu prosebe, ale web by jsem četl i ze soubor .txt. Proto jsem začal web stylo vat pro veřejnost.
lionel messi
Profil
sitole:
V posledních letech jsem začal uvažovat o sepsání všech mých znalostí na jedno místo, ale s formou stránek jako databáze to nevyšlo, protože se lidem moc nelíbil můj styl psaní. Proto se snažím nově udělat blog, kde si budu moci psát, jak chci, a hlavně, o čem chci.

Vo vlastnom záujme uvedenú pasáž prepracuj. Zvýraznenú časť odstráň úplne, vyznieva ako antireklama na tvoje texty.
Fisir
Profil
Reaguji na sitole:
Ve slově „email“ ti chybí spojovník.
sitole
Profil
Fisir:
Opraveno :)
Tak doufám že O webu máme uzavřené. Dokončil jsem administraci a jdu udělat šablonu pro článek.
anonymníí
Profil *
sitole:
Musím se také vyjádřit k obsahu té jedné stránky, O webu.

1. „aby jsem“... fuj
2. „Popravdě doufám, že to přinese blaho i někomu z vás a web kladně ohodnotíte“ - blábol, koho to zajímá?
3. „Snažím se, aby byl web ve flat designu tedy, aby byl web přehledný a nebylo zde moc funkcí“ - totéž co výše. Musíš popisovat, že to je flat design, když by to každý měl poznat? Kdo nezná terminologii, nic mu to neřekne. Web se líbí nebo nelíbí, nic mezi tím není. Popisovat to mi přijde zbytečné.
4. „tak tedy můžete číst jak v autě, tak například v autobuse či jinde na cestách.“ - ta věta je divná. Čím se liší auto od autobusu, když předpokládám, že jako řidič v autě nečtu? A další cesty? Vlak se, co se čtení týče, liší od auta a autobusu? Celý ten odstavec je tam jen proto, aby tam byl. To je špatný důvod.

Vyjádřím se i ke vzhledu (záměrně nepíšu "grafice", neb ji tam nevidím):
- Barevně šedá s šedou, nic moc... zkus použít nějakou barvu
- Moc velikostí a řezů písma, "logo" (pokud se to tak dá nazvat) je snad nejmenší element na stránce. Proč?
- <meta name="seznam-ranking-position" content="query-exact: 1.0; query-broad: 1.3; (Google compatible)"> - od tohoto si slibuješ co?
- O přemnožení tříd se již někdo zmiňoval, nebudu opakovat.
- V praévm sloupci ti přebývá <b> mezi posledním odkazem a následujícím nadpisem.

Tomáš123:
12. Favicona webu sa linkuje inak.
Favicona je přilinkována správně, v rootu být nemusí. Chybou pochopitelně je pouze formát PNG, který funguje v IE až od 11. verze. V ostatních prohlížečích bude fungovat správně.
Tomáš123
Profil
anonymníí:
Favicona je přilinkována správně
V atribúte rel je iba icon. Ja som si tam predstavoval shortcut icon.

v rootu být nemusí
A kto píše, že áno?
sitole
Profil
anonymníí:
Vyjádřím se i ke vzhledu (záměrně nepíšu "grafice", neb ji tam nevidím):
- Barvu plánuju použít, ale nevím jakou, protože osobně mám tyto barvy velice rád.
- Je to prostě součást stránky. Vlastně celé menu je okoukáné z jíného webu a tam to mají stejně vyřešené. Plánuji mu trošku velikosti přidat.
- Souhlasím blbost.. :-)
- Pomocí metody Ctrl + F je jediné <b> u
<b>Jméno:</b> Jiří Svěcený<br>
<b>E-mail:</b> sitole20@gmail.com<br>
<b>DJPW:</b> Sitole
Nikde jinde jsem to nenašel. Můžeš sem dát prosím část kodu? Děkuji :-)
anonymníí
Profil *
sitole:
Vpravo přebývá <br>, ne <b>. Upsal jsem se.

Koukám, že jsi se vyjádřil je všem odrážkovým bodům, ale nikoliv k obsahové stránce. Asi nejvíce se zkus zamyslet, proč ta stránka vznikla a proč myslíš, že někoho zajímá. Použil jsem možná silnější slovo, blábol, mohl jsem vybrat jiné, ale je to tak.
sitole
Profil
anonymníí:
To plánuji přepsat, ale aktuálně stahuji OS a tak jsem se nemohl rozepsat.. Jinak <br> tedy upravím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonymníího:
- <meta name="seznam-ranking-position" content="query-exact: 1.0; query-broad: 1.3; (Google compatible)"> - od tohoto si slibuješ co?
To jsme vynalezli na posledním srazu DJPW, byla to součást letošního redesignu JPW. Má to magické účinky ;-)


Reaguji na sitole:
Snažím se, aby byl web ve flat designu
Měl by ses soustředit především na obsah. Pokud s každým redesignem všechno vymažeš, nemá cenu tě číst, i když budeš mít design placatý jako dobře uválenou palačinku.

Stránky jsou plně responzivní, a tak tedy můžete číst jak v autě, tak například v autobuse či jinde na cestách.
A co třeba v parníku? Máš je optimalizované i pro lodní dopravu?

Stylisticky jsou tvé texty děsivé. Nevím, jak dobře umíš programovat, ale mně se osvědčilo přistupovat i k psanému textu jako k počítačovému programu: rozvrhnout si, co chci říct, napsat stručnou základní kostru (osnovu) a tu postupně rozvíjet, doplňovat a ladit. Tím jde minimalizovat riziko, že v článku zůstanou nějaké blbosti z neřízeného proudu myšlenek.
sitole
Profil
Chamurappi:
Ano, to je pravda.. snažím se to přepsat, ale jak jsem psal dříve tak aktuálně nemám moc času. Neplánuji nic mazat, protože s touto verzi si chci opravdu pohrát a vše zde řádně projít, aby byl spokojený i uživatel.

Zajímavý nápad! Je pravda, že podle osnovy se píše lépe.
sitole
Profil
Text poupraven a doufám, že se jedná o konečnou verzi. :)
Administraci pro články mám ohotvou a potřebuji celkový pohled na web, aby jsem se mohl pustit do prvního článku.
lionel messi
Profil
sitole:
Text poupraven a doufám, že se jedná o konečnou verzi. :)

Jednoznačne oveľa lepšie, ale…

1. „Jednoho dne jsem si řekl, že potřebuji vytvořit archiv, který pojme veškeré informace, které dosud znám o tvorbě stránek, protože navzdory mému věku jsem začal zapomínat různé základy.“ — Môžem ťa ubezpečiť, že dôvody, prečo si začal zabúdať základy, nikoho nezaujímajú a tvoj vek taktiež nie, odstráň.

2. „Budu si sem poznamenávat zajímavé nápady či náměty, hotová řešení a v neposlední řade věci, které se bojím, že zapomenu.“ — Akosi sa opakuješ.

3. „Bydlím nedaleko od Hradce Králové“ — Lepšie vyznie iba „nedaleko Hradce Králové“. Pokiaľ máte v studnici ľudovej slovesnosti rovnako krásnu pesničku ako Neďaleko od Trenčína, považuj moju pripomienku za bezpredmetnu.

4. „Bydlím nedaleko od Hradce Králové v malém městečku, které není moc viditelné na mapách, ale dříve se zde odehrávali velké věci.“ — Nezaujímavé, odstrániť (alebo nahradiť konkrétnym mestom).

Celkových pohľadov si už dostal niekoľko, keďže sa na webe takmer nič nezmenilo, nemienim sa opakovať, veci, ktoré som spomínal, stále platia. Lepšie by sa hodnotilo aj s článkom.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0