Autor Zpráva
Mitchell
Profil
Předkládám k posouzení "verzi 2" našeho webu a budu rád, když se vyjádříte k jeho novému provedení.

http://rcteam.wz.cz
.
Petra
Profil
Opravdu je nutné, aby se uživateli načítalo zhruba půl mega (!!!) hidden obrázků, než mu bude zobrazeno tlačítko "vstoupit" a konečně tak umožněna návštěva stránky?
Spikee
Profil
Ja mám DSL (3 Mb/s) a zobrazovalo sa mi to poriadne dlho. S tým fakt treba niečo robiť
Spikee
Profil
Celkovo ale ten web vyzerá lepšie ako predchádzajúca verzia.
Jake
Profil
Na první pohled web vypadá celkem pěkně, ale určitě bych tam dal nějaké lepší písmo (bezpatkové- třeba Geneva, Arial nebo Helvetica). Tak si myslím, že kód ankety (klidně bez databáze) není moc těžký- a vypadal by lépe než ten od Blueboardu. A to co říká Petra je pravda- pro někoho s pomalejším připojením to musí být hrůza.
Mitchell
Profil
To načítání obrázků na stránce index.php jsem vyhodil.
.
Jake
Profil
No proto, skryté načítání obrázků ještě před vstupem na hlavní stránky bylo hrozné (hlavně v takovém množství).
kelvin
Profil
Jee. ja uz jsem si myslel, ze kovovej tocici zavinac nikdy neuvidim ;).
IMHO je lepsi dat tam mailovou adresu v textove forme. Spousta lidi pouziva ruzne freemaily s www pristupem, a vykopirovavani mailu pres klik na rotujici zavinac je procedura, kterou z duse nesnasim.
Piter
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6)

1. Filtry fungují jem v MSIE, v Mozille je ohavné bílé místo.
2. Kombinace "orange" a bílá je IMHO hodně kontrastní. Místo "orange" bych vybral něco světlejšího - věc vkusu, nenutím.
3. Evidentně děsná je kombinace barev textu: černá, fialová, zelená, modrá, červená. Bohatě by stačil text, zdůrazněný text barvou pozadí (nyní "orange") a odkaz. Navíc není zachována konzistence barev odkazu - v navigačním panelu černá podtržená s hover efektem a v textu modrá podtržená bez efektu. Navíc pokaždé jiným fontem. Je to matoucí.
4. Pohyblivé obrázky pošlete do mateřské školky, tam si vyhrají.
5. Novinek je zbytečně mnoho. Nechal bych jich kolem 20 - 30 a zbytek zalomil na další stránky. Pomocí PHP to není problém.
Jinak na pohled docela dobré.
Kód:
6. Stránka by měla začínat definicí použité technologie DOCTYPE.
7. Doporučuji sjednotit psaní tagů na malá písmena.
8. Doporučuji důsledně psát úvozovky (značky palce) atributům (chybě: id=header, BORDER=0; správně: id="date").
9. Doporučuji důsledně používat CSS. Když už máte id "date", tak proč definovat font tagem, když to jde v CSS.
10. Zbytečně nepoužívat absolutní pozicování. Když už je to v rohu (logo), tak se relativní pozicování přímo nabízí a na okraje máme margin nebo padding.
11. Tagy nekřížit a ukončovat! Co třeba ukončit HEAD? Spousta chaotických divů.
12. Tag center je zavržený archaismus.
13. Vyvarovat se iframe. Když už tam ty ankety můsí být (nevím proč), tak je umístit do tradičního divu.
14. Půlka kódu je jako poznámka a zbyčně zvětšuje kód.
15. target="_parent" ?
16. HTML uprostřed dokumentu ?!? Totéž /HTML ?!?

Cesta dobrá, ale chtělo by to vyčistit kód a mírnit se v barvách.
Polaroid
Profil
Jelikož pan Piter se již zaměřil na kód, tak já zhodnotím tuto vcelku povedenou stánku zhlediska grafiky.

1. Jak již bylo řečeno, barevná kombinace oranžová(mimochodem pěkná to barva)-bílá je vysoce kontrastní, skoro bych řekl, že to bije do očí!

2. Stejně tak barvy odkazů, tučných textů a kurzív nejsou příliš pěkné, doporučil bych oranžovou, červenou, žlutou, nebo neutrální šedou.

3. Použití písma Comic Sans považuji za lakmusový papírek amatérství.

Jinak se mi tento web líbí, to lze poznat již z toho, že jsem sem vůbec něco napsal.
Mitchell
Profil
Pánové, díky za Vaše připomínky.
Snažím se (dle svých schopností) postupně zaintegrovat připomínky k čistotě kódu i k formální úpravě. Budu pokračovat i dál, ale na web jsem pověsil 3 návrhy s barevným řešením hlavní stránky (tedy 2 další kromě mojí oprášené "orange"...).
Budete-li mít ještě chuť, tak tam na to mrkněte.
.
habendorf
Profil
na web jsem pověsil 3 návrhy s barevným řešením hlavní stránky
Mě se nejvíc líbí verze "FR", ale pořád by to chtělo udělat něco s tím bílým středem, moc to svítí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0