Autor Zpráva
Vojtek3
Profil
Zdravím, rád bych Vás poprosil o kritiku tohoto webu. Ať už Vás napadne cokoli, budu rád, když mi to napíšete.
S čím moc nejsem spokojený je modal okno při kliknutí na nějakou nabídku. Napadá Vás, jak to upravit, aby to vypadalo lépe?

Předem díky za postřehy! Na vše budu reagovat a případně průběžně upravovat.
Keeehi
Profil
Mobil
- malilinkaté logo, to by normálně až tak nevadilo, na mobilu zas tak moc místa není, ale všechno ostatní je obří a jediná malinkatá věc je to logo.
- rozhašená hlavička - všechno je jinak veliké (hlavně různě široké), některé prvky nejsou správně vertikálně vycentrované
- vyhledávání - souvisí s předchozím, nejdříve jsou nějaké štítky (patří asi ke kategoriím níže), pak tlačítko lupy, které ale nevyhledává (=> on je to jen obrázek tvářící se jako tlačítko), vyhledávací políčko, u kterého nevím kde začíná a kde končí jelikož je stejné jako pozadí a konečně vyhledávací tlačítko.
- kategorie - další menu ??? vždyť už jsem jedno potkal, to zavírací burger-like menu úplně nahoře
- otevřená kategorie - tak aby těch menu nebylo málo, objeví se ještě třetí
- vzdálený obsah - no, musel jsem opravdu dost scrollovat, abych ten horní balast přeskočil a dostal se konečně k tomu co mě zajímá -> obsah
- řazení - nefunguje! respektive když si ho rozkliknu, tak mám chviličku na výběr protože mě prohlížeč přesune na novou stránku. Evidentně tam bude nějaký hover což se na mobilů vytváří těžko. (Já to trikem dokážu, ale věřím že naprostá většina ostatních lidí ne. A i kdyby tak je to vopruz)
- uložit - tlačítko uložit kupón je velmi blízko a divně u křížku pro zavření okna
- Podívejte se na další () slevové kupóny ...
- magické scrollování vpravo - souvisí s předchozím, text je tak dlouhý, že léze mimo tlačítko, rozšiřuje stránku a já najednou můžu scrollovat doprava
- registrace - "Registrace" léze pod "Přihlásit se" a na levém okraji boxu se objevuje záhadný modrý pruh
- sdílení - netuším jak kamarádovi poslat odkaz na jeden konkrétní slevový kupón

Celkově je to dost nekonzistentní v mezerách. Někde jsou moc malé a prvky jsou nalepené k jiným, jinde zase nejsou symetrické a mezera co je vlevo je trochu jiná než nahoře a na dvou obsahově a vizuálně podobných stránkách jsou mezery u stejných prvků jiné.
kironet96
Profil
http://remtsoy.com/tf_templates/couponia/demo_v3_3/index-coupon-layout-1.html
Vojtek3
Profil
@Keeehi: Moc děkuji za tak obsáhlý výčet připomínek. Většinu věcí jsem dnes vyřešil, zítra ještě dořeším pár drobností a ke každému bodu se podrobněji vyjádřím.

@kironet96: Ano, html šablona je koupená. Nebo co jsi tím chtěl říci?

Pokud by vás cokoli dalšího napadlo (může jít i o funkčnost, nejen vzhled), budu rád, když dáte vědět.
Vojtek3
Profil
Keeehi, díky za připomínky, jsem rád za pohled na mobilní verzi, kterou jsem doposud moc neřešil. Většinu věcí jsem během dneška napravil, takže k jednotlivým bodům:

- malilinkaté logo, to by normálně až tak nevadilo, na mobilu zas tak moc místa není, ale všechno ostatní je obří a jediná malinkatá věc je to logo.
Nerad bych, aby na mobilu zabíralo logo větší plochu než je nutné. Podstatnější je pro návštěvníka obsah a zvětšení by znamenalo, že header bude téměř na celou viditelnou stránku na mobilu. Udělal jsem trochu úpravy ve velikosti obrázků, které to celé hodně zvětšovaly, tak snad už oproti ostatnímu obsahu není logo tak malé.

- rozhašená hlavička - všechno je jinak veliké (hlavně různě široké), některé prvky nejsou správně vertikálně vycentrované
Mně se header takhle docela líbí. Nebo by se ti zdálo lepší, kdyby bylo vyhledávání odsazeno z obou stran jako menu nad ním?

- vyhledávání - souvisí s předchozím, nejdříve jsou nějaké štítky (patří asi ke kategoriím níže), pak tlačítko lupy, které ale nevyhledává (=> on je to jen obrázek tvářící se jako tlačítko), vyhledávací políčko, u kterého nevím kde začíná a kde končí jelikož je stejné jako pozadí a konečně vyhledávací tlačítko.
Štítek jsem na mobilu skryl, ten tam vůbec být neměl, ale jinak se mi to zdá v pořádku. Ta lupa je vlastně jen ikona, kterou na webech vídám běžně (tlačítko na potvrzení vlevo moc nebývá :-)) a pokud teď bude skrytý řádek se štítkem, tak by mělo být tlačítko pro vyhledávání docela dobře vidět. Co říkáš?

- kategorie - další menu ??? vždyť už jsem jedno potkal, to zavírací burger-like menu úplně nahoře
Původní samostatné menu s kategoriemi jsem na mobilní verzi vypnul a mělo by se zobrazovat jako jedna položka v horním, jak říkáš, burger-like menu.

- otevřená kategorie - tak aby těch menu nebylo málo, objeví se ještě třetí
Upraveno na rozklikávací nabídku.

- vzdálený obsah - no, musel jsem opravdu dost scrollovat, abych ten horní balast přeskočil a dostal se konečně k tomu co mě zajímá -> obsah
Snad už je to lepší (viz. úpravy, které jsem popsal v souvisejících bodech).

- řazení - nefunguje! respektive když si ho rozkliknu, tak mám chviličku na výběr protože mě prohlížeč přesune na novou stránku. Evidentně tam bude nějaký hover což se na mobilů vytváří těžko. (Já to trikem dokážu, ale věřím že naprostá většina ostatních lidí ne. A i kdyby tak je to vopruz)
TODO: Máš pravdu, je tam hover, ale na prvku pro hover není žádný href, nicméně je fakt, že hover prvek a položky nabídky jsou dost blízko u sebe, a tak člověk na mobilu snadno rovnou klikne na první možnost v řazení. Promyslím, jak to vyřešit, možná klasickým dropboxem? (jen na mobilu)

- uložit - tlačítko uložit kupón je velmi blízko a divně u křížku pro zavření okna
Promyslím, co s tím, možná tlačítko na mobilu přesunu úplně jinam.

- Podívejte se na další () slevové kupóny ...
Měl tam být celkový počet, ale vzhledem k bodu níže tam ponechám jen krátký text.

- magické scrollování vpravo - souvisí s předchozím, text je tak dlouhý, že léze mimo tlačítko, rozšiřuje stránku a já najednou můžu scrollovat doprava
Délku textu v tlačítku jsem snížil, takže by to mělo být v pořádku.

- registrace - "Registrace" léze pod "Přihlásit se" a na levém okraji boxu se objevuje záhadný modrý pruh
U mě se nějaký problém s překrytím neprojevil. Můžu se zeptat, co přesně myslíš?
Modrý pruh je část ikony, na mobilu jsem ji vypnul.

- sdílení - netuším jak kamarádovi poslat odkaz na jeden konkrétní slevový kupón
Dobrá připomínka, při každém otevření modal okna by se měla změnit URL a na dané URL se automaticky modal okno s daným kupónem otevře..


Pokud by tě (nebo kohokoli dalšího) něco napadlo jak k současným úprávám, tak celkově, dejte prosím vědět. Díky.
Keeehi
Profil
No, určitě to je lepší.

Tak dnes obrazově.






Technické detaily: Mám Nexus 5. Rozlišení na šířku má 1080px ale díky trojnásobnému zvětšení je to jak 360px na počítači.

Ta lupa je vlastně jen ikona, kterou na webech vídám běžně (tlačítko na potvrzení vlevo moc nebývá :-))
To já ji také vídám, ale dost často ale vyhledávání odesílá. Je pravda že většinou bývá napravo. Pokud je jako estetický doplněk, tak ji zase vídám uvnitř inputu. A jelikož jsem na ni klikl, tak evidentně to někoho napadnout mohlo. Doporučil bych tedy otestovat (až bude návštěvnost), kolik lidí na to reálně klikne a pak si teprve všimne tlačítka hledat. Mělo by stačit tomu elementu přidat onclick a následně si ajaxem tuto událost posílat. Zároveň si zaznamenávat i vyhledávání. No a pak najít u každého unikátního člověka na mobilu jeho první hledání a zjistit, zda mi od něho přišel i ten ajaxový požadavek. Doufám, že je jasné, proč to musí být každý člověk započítán jen jednou a nemůžeš vzít jednoduše celkový počet hledání vs celkový počet ajaxových notifikací.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0