Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
prosím o kritiku tohoto webu a ideálně i samotné platformy pro vytváření prezentací, tam toho bude asi více k vychytání :)

Díky
lionel messi
Profil
Sylar:
Zopár subjektívnych postrehov, kolegovia možno budú mať iný názor.

1. Animovaný slider lieta na môj vkus až príliš rýchlo, preradil by som z Concordu na Boeing. :-)

2. Červená farba #FF3B3B (horný div) ťahá oči aj Blížencovi, netuším, čo by porobila s Býkom.

3. Riadkovanie je celkom fajn, zvážil by som však jeho zvýšenie na 1.85 alebo až 1.9.

4. Mierne by som zväčšil písmo.

5. Umiestniť raz text vľavo a obrázok vpravo a vzápätí naopak je síce zaujímavé, ale pre mňa chaotické.

6. Ak nemám smartphone a zodpovedajúcim spôsobom odkliknem hlášku ponúkajúcu mobilnú aplikáciu, mierne ma irituje, keď po prechode na ďalšiu stránku opäť vyskočí ako čertík z krabičky. Prečo si stránka nepamätá, ak niekto ponuku odmietne?

7. Niečo je hranaté, niečo je guľaté a všetko spolu je… akési divné. Ak je web hranatý, pôsobí pár prvkov s radiusmi ako päsť na oko a naopak.

8. Zaškrtávacie políčko v profile o odoberaní newsletteru by mohlo mať nastavený <label>. Po použití obdobne ošetreného registračného checkboxu o súhlase s obch. podmienkami to tak trochu očakávam.

9. Pri tvorbe prezentácie mi administračný panel do značnej miery prekrýva jej obsah.

10. Po pridaní apostrofu do textu prezentácie mi celá prezentácia zmizla (resp. presmeruje na hl. stránku), ale v zozname ju vidím.
Sylar
Profil
lionel messi:
díky za všechny postřehy.
1) mám to chápat tak, že nestíháš číst jednotlivé prvky slidu nebo je stíháš jen tak tak?
2) ohledně barev, řádkování a velikosti písma uvidíme co napíšou i další, přeci jen tady to bude asi člověk od člověka - barva je trochu záměrně více výrazná, ale pokud je až oběžující, tak je to špatně
6) zobrazování hlášky by již mělo být opraveno, zřejmě se nám špatně ukládaly cookies, proto se hláška zobrazovala stále dokola, to samozřejmě neměla
7) většinu kulatin jsme odstranili, většina tam byla v rámci experimentu a máš pravdu, že to působí divně
8) opraveno
9) oba dva administrační panely lze skrýt, pak by neměly do prezentace zasahovat (téměř) vůbec - později by se i skrytí/zobrazení těchto panelů mělo ukládat dle uživatelova nastavení
10) díky za bug, mělo by být opraveno
lionel messi
Profil
Sylar:
1) mám to chápat tak, že nestíháš číst jednotlivé prvky slidu nebo je stíháš jen tak tak?

Úvodný bod nestíham, inak je doba zobrazovania prvkov nastavená solídne. Narážal som však najmä na rýchlosť, akou prvky prilietajú/odlietajú, nie dĺžku medzipristátia. :-) Ale rovnako ako v bodoch 2–5 by som počkal na ďalšie názory, viac hláv obvykle znamená viac rozumu.

Ešte dodám jeden námet:

Fixovanú pozíciu pri scrollovaní by malo mať menu, nie kontaktný údaj a odkaz na prihlásenie.

Celkovo web hodnotím pozitívne.
Taurus
Profil
Poměrně pěkná práce (jen vypadá moc čablonovitě).

V kontaktu je ale špatně vidět inputy. Lidi s tím budou mít problém. Červená je moc agresivní. Dlouhé řádky se špatně čtou. Obrázky v www.eportfolio.cz/co-je-eportfolio jsou takové nějaké škaredé. Vlastně i jinde. Ta žlutá mi tam nějak nepasuje. Centrované texty v www.eportfolio.cz/kolik-stoji-eportfolio nevypadají dobře, ležatá osmička je špatně centrovaná na výšku a tabulka by mohla být líp zpracovaná, je taková odbytá.
anonymníí
Profil *
Sylar:
Já ti pošlu jen ti screeny.

http://tinypic.com/r/23jg6tf/8 - ty dva menší nahoře jsou hover, ten velký dole je homepage.
Sylar
Profil
Taurus:
- "... moc šablonovitě" ... jak tomu mám rozumět?
- Červená je agresivní pouze kvůli té horní liště, která je stále viditelná na monitoru nebo bolí oči i z ostatních červených prvků?
- screeny asi upravíme ihned jak na to bude trochu času - ikdyž mě osobně ta žlutá nepřipadá nijak nevhodná, spíše se mi nelíbí jejich celkové provedení

anonymníí:
ano, toto už nám bylo reportováno. Používáš také safari 8?
Taurus
Profil
Sylar:
Šablonovitostí jsem myslel něco jako že to vypadá jak stažená šablona, které nikdo nedal něco specifického pro daný projekt. Příliš obecných objektů a málo kreativity. To je ale spíš názor grafika, běžný člověk nad tím možná mávne rukou.

Červená je pro mě ostrá všude. S tou žlutou jsem to naspal špatně, promiň. Vidím to podobně, tedy že provedení není moc pěkné.
Sylar
Profil
Taurus:
Upřímně ... jedná se o zakoupený design, takže tvůj odhad je správný :) Nicméně design se nám líbil, právě díky jednoduchosti, proto jsme jej použili. Osobně jsem ale typ člověka, který u svých webů vidí chyby a nedokonalosti 365 dní v roce, takže menší či větší změny budou :)
Taurus
Profil
To je dobře, dodají tomu výjimečnost, lidi si tak projekt líp zapamatují. Ono to funguje trochu i podvědomě.
Sylar
Profil
Zkusili jsme upravit tu červenou barvu na trochu tmavší. Můžete zkusit?
Taurus
Profil
Lepší. Co případně #c00?
Sylar
Profil
ta se mi zdá už poměrně dost tmavá ... asi necháme zatím tuto, uvidíme co na to návštěvníci
Petr_D
Profil
Na ePortfolio.cz používáme, z důvodů poskytování lepších služeb, coubory(?) cookie - chci vědět více - OK
Sylar
Profil
Petr_D:
díky, opraveno

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0