Autor Zpráva
MrGandy
Profil
Dobrý večer,
prosím o hodnocení, respektive názor, jak na vás stránka působí, co byste tam případně navíc uvítali či vylepšili.
www.filmovekralovstvi.cz

Děkuji
lionel messi
Profil
MrGandy:

1. Stránka sa pomerne dlho načítava.

2. Anglické Home v českom menu pôsobí ako päsť na oko.

3. Pod pätičkou vidím priveľa voľného miesta.

4. Dlaždice s filmami/článkami sú pre mňa ako zrakovo hendikepovaného užívateľa mimoriadne neprehľadné (mám na mysli tento mišmaš).

5. Trošku ma prekvapila absencia faviconky.

6. Text znesie väčšie písmo a najmä riadkovanie, nízke riadky totiž príšerne unavujú oko.

7. V súvislosti s hodnotením filmov mi chýba akákoľvek zmienka o zdroji (ČSFD).

8. V kóde ma pobavilo:

<!--[if !(IE 7) | !(IE 8)  ]><!-->
<html lang="cs-CZ" style="margin:0px !important;"><!-- omlouvam se, superprasacke, ale nechci hrabat do wp stylu -->
<!--<![endif]-->
<html lang="cs">

Nehovorím, že nikdy nepoužijem svinské riešenie, ale obvykle sa zaň neospravedlňujem v komentári. :-)
MrGandy
Profil
Dobře, děkuji za rozebrání... A jak na vás stránka působí, jako pro návštěvníka?

Zároveň se zeptám, všiml jsem si, že vy jste tu často diskutující... Reagoval jste i u tvorby vzhledu. Optám se jen ze zvědavosti. Máte nějaké portfolio, případně můžete ukázat nějakou stránku, kde své zkušenosti aplikujete, kterou tvoříte?
Taurus
Profil
MrGandy:
Zaujme vás, líbí se vám využití dlaždic, apod...?

Dlaždice jsou nepřehledné a využité dost nesprávně. Nelze mít přece text přes fotku, kde je hodně textu. Nedá se to číst.

Nevím, proč je tam duplikované menu, zatímco když se dostanu na seriál, tak mám prázdnou stránku s jedním tlačítkem pro výběr série. To jsou dva extrémy, oba rušivé a uživatelsky nepohodlné. Podobně mě štve otevírání nového tabu u filmu.

Šedé menu pod hlavičkou má po krajích useklou grafiku, podobné nedodělky jsou např. v hlavičce v seznamu epizod – někde okraj, pak najednou tlačítko bez okraje. Je to takové nekonzistentní.

Úsměvné mi přijdou věty o zbavení se odpovědnosti a podobně jako lionela messiho mě štve, jak se tu sosá z ČSFD.
lionel messi
Profil
MrGandy:
Máte nějaké portfolio, případně můžete ukázat nějakou stránku, kde své zkušenosti aplikujete, kterou tvoříte?

Skúsenosti s grafikou mám minimálne a za veľa nestoja (v súčasnosti sa venujem najmä programovaniu v PHP a MySQL). O nejakom portfóliu preto nemôže byť ani reči. Môj prvý a zatiaľ jediný pokus o grafiku môžete vidieť na adrese sportoveanalyzy.moxo.cz. Web sa však už 2 roky nevyvíja a jeho oživenie ani momentálne neplánujem. Pôvodne vyzeral ešte oveľa hrôzostrašnejšie, najväčšie nedostatky mi pomohli odstrániť práve tunajší diskutéri.

Sám viem, že potrebné cítenie na tvorbu dizajnu rozhodne nemám, pri hodnotení reagujem skôr pocitovo.
Krakatoa
Profil
MrGandy:
Žijova, můžu vědět, kde jsi vzal práva na tolik filmů a seriálů? Nebo spoléháš na to, že se tě ČPÚ nevšimne?
MrGandy
Profil
Krakatoa:
Ahoj, já ale nikam filmy, ani seriály nenahrávám. Pouze sdílím odkaz. Ono je snad trestné sdílet odkaz? Co vím, tak sdílení odkazu trestné není, řešilo se to mnohokrát, řešilo se to soudně a pokud já ten film, či seriál nikam nenahraju a nemůžu za jeho přímé sdílení, nejedná se o porušování žádného zákona. Protože přece není zákon, který by zakazoval okopírování odkazu... Tady mě překvapuje, že lidé, kteří pracují v počítačovém průmyslu, případně se zde aktivně podílí na diskuzích, což jsi ty, tak jsou úplně mimo mísu. Neměl by sis nejdřív problematiku nastudovat než něco napíšeš? Ale chápu tvojí nevědomost, protože tuto falešnou představu, že sdílení odkazu je zločin má mnoho lidí a ty mezi ně bohužel patříš.
lionel messi
Profil
MrGandy:
Pouze sdílím odkaz. Ono je snad trestné sdílet odkaz?

Zdieľanie odkazov vedúcich na nelegálny obsah možno považovať za jeho šírenie a to už trestné je.
Chamurappi
Profil
Reaguji na MrGandyho:
Protože přece není zákon, který by zakazoval okopírování odkazu...
Stejně jako není zákon, který by zakázal opatlat zámky bytů v paneláku lepidlem… ale pokud pár dní po tom opatlání následuje vykradení bytů, jejichž majitelé lepidlo nesundali, tak má samozřejmě problém i ten, kdo lepidlo nanášel.

Odkaz sám o sobě, vytržený z kontextu, nemůže být nelegální, protože odkazující nemusí vědět, na co odkazuje. Ale ty očividně víš, na co odkazuješ, a jsi si vědom i toho, že osoba, která film na server fyzicky nahrála, tak učinila velmi pravděpodobně bez dohody s vlastníkem práv. Takže jsi spolupachatel. Viz Diskuse JPW: Kritika - Filmy online - web.enm*x.cz.

Tady mě překvapuje, že lidé, kteří pracují v počítačovém průmyslu, případně se zde aktivně podílí na diskuzích, což jsi ty, tak jsou úplně mimo mísu.
Na to stačí zdravý selský rozum: Kdybys ty vytvořil nějaké autorské dílo a to se začalo šířit internetem, způsobil by ti újmu pouze ten, kdo ho někam nahrál? Zatímco ten, kdo na něj úmyslně pouze odkazuje, by ti připadal neškodný? To přeci nedává smysl.

tuto falešnou představu, že sdílení odkazu je zločin má mnoho lidí
Dají se stejnou argumentací obcházet i ostatní zákony? Pokud je odkaz (nebo <iframe>) za všech okolností legální, smíš stejným způsobem šířit i dětské porno?
Krakatoa
Profil
MrGandy:
Z mého laického pohledu (nejsem právník).

Ahoj, já ale nikam filmy, ani seriály nenahrávám. Pouze sdílím odkaz. Ono je snad trestné sdílet odkaz? Co vím, tak sdílení odkazu trestné není, řešilo se to mnohokrát, řešilo se to soudně a pokud já ten film, či seriál nikam nenahraju a nemůžu za jeho přímé sdílení, nejedná se o porušování žádného zákona. Protože přece není zákon, který by zakazoval okopírování odkazu...
To, jestli někam nahráváš nebo nenahráváš filmy a seriály, netuším a tedy jsem to ani nekomentoval. Komentoval jsem pouze web, na kterém lze přehrát hromadu filmů a seriálů a je to děláno vědomě a účelově. Nejde o pouhé sdílení odkazu, to je o kapánek nižší level a navíc ten též nemůžeš podle zákona sdílet. Věc má dvě roviny, trestněprávní a občanskoprávní. Čistě teoreticky bys mohl být popotahován i v té první rovině, za neohlášení trestné činnosti někoho jiného nebo v napomáhání trestné činnosti a nebo možná i za samotné porušení autorského zákona. Kvůli té první rovině jsem ale nepsal, psal jsem kvůli té druhé. Pokud je web a takto se na něm dájí přehrát filmy a seriály, tak ten web potřebuje mít právo dílo užít tímto způsobem, protože když jej nemá, tak porušuje § 18 Autorského zákona:
Právo na sdělování díla veřejnosti - (1) Sdělováním díla veřejnosti se rozumí zpřístupňování díla v nehmotné podobě, živě nebo ze záznamu, po drátě nebo bezdrátově.
... a to bez ohledu na to, jestli je zdrojové video někde jinde a kdo jej tam nahrál a beru též v potaz odstavec 3 tohoto paragrafu, který se ale vztahuje například na majitele hostingu, kde je video nebo samotný web. Jde o samotnou podstatu činnosti a ta je v tvém případě za hranou. Navíc to tak nějak celé budí dojem snadného sousta pro právníky hájící ochranu zejména autorských práv.
Za hranou by to nebylo, kdyby ty stránky filmů a seriálů a odkaz na stream vkládal na web někdo jiný než majitel webu. V tom případě má tuším majitel jen povinnost smazat ten obsah pokud se ozve majitel práv.

Tady mě překvapuje, že lidé, kteří pracují v počítačovém průmyslu, případně se zde aktivně podílí na diskuzích, což jsi ty, tak jsou úplně mimo mísu. Neměl by sis nejdřív problematiku nastudovat než něco napíšeš? Ale chápu tvojí nevědomost, protože tuto falešnou představu, že sdílení odkazu je zločin má mnoho lidí a ty mezi ně bohužel patříš.
Autorský zákon jsem četl několikrát, i výklady autorského zákona, dokonce jsem řešil individiálně problematiku autorského zákona s ředitelkou ČPÚ Markétou Prchalovou přes mail (netuším jestli je i nyní ředitelkou). No já hlavně patřím mezi lidi, kteří se chytají za hlavu když vidí někoho, kdo cpe zbytečně svou hlavu do tlamy krokodýlovi a naivně si myslí, že nikdy nesklapne.
_es
Profil
MrGandy:
Je naivné si myslieť, že ak si tam dal „Administrátor a provozovatel této stránky se tímto zříká jakékoliv odpovědnosti za...“ že to má nejaký vplyv na tvoju zodpovednosť.

Odpovědnost za komentáře či příspěvky, které obsahuje zakázaný obsah, nese pouze uživatel (přispívatel).
To je kto, ten úžívateľ-prispievateľ? To si predsa ty. Veď tá stránka nie je trebárs vo forme diskusného fóra, kde by mohli diskutujúci vkladať odkazy.

Si ľahké sústo pre rôzne „ochranné“ spolky a iné organizácie a môže to mať pre teba veľmi nepríjemné následky.
MrGandy
Profil
Dobře, nikoliv jeden nepoučený, ale více :)...

Dobře, tak takto. Česká pirátská strana provozuje vlastní takovou stránku a to www.sledujuserialy.cz/, jedna z nejnavštěvovanějších stránek v ČR. Jestli je zde politická strana, která provozuje přesně takový web, budu stát za ní s tím, že je vše právně v pořádku, protože oni na toto téma diskutovali už hodně a vše, co tu píšete jsou chybné myšlenky k této problematice. Ano, dříve se takové stránky zavírali, každopádně se ukázalo, že právě zavírání podobných stránek nebylo v mezích zákona a prováděli jej instituce, které zákon obhajovali. Dokud se do toho nevložila pirátská strana, tak to šlo, ale jakmile se do toho vložil někdo poučený, tak ejhle, už se stránky nezavírají, protože se za ně postavila pirátská strana a zároveň si takové stránky udělala.

Cituji z jejich prohlášení:
"Pirátská strana dlouhodobě bojuje proti rozšiřování copyrightu do oblastí kam nepatří. Za jednu z těchto oblastí považujeme sdílení odkazů.
Odkaz není zločin! Odkazování na webovou adresu a embedování do stránky není sdělováním díla ve smyslu kopírovacího zákona, stejně jako není
sdělováním díla veřejnosti konstatování, že dnes večer dávají v kině Aero od 20:30 film Lidice nebo televizní program, který si lidé běžně
kupují v trafice. Proto zaštiťujeme projekt, jehož původní provozovatele začala šikanovat Protipirátská unie."


Předseda Pirátů Ivan Bartoš říká: „Zásadně odmítáme, aby se policie řídila propagandou Protipirátské unie a pronásledovala každého, kdo si
na svůj web nebo facebook umístí odkazy na video. Vyzýváme Protipirátskou unii, aby přestala šikanovat nezletilé a uplatnila své nesmyslné
nároky vůči Pirátské straně.Ano, je to opravdu tak a nemusíte mi tu vysvětlovat danou problematiku, když jí mám prolustrovanou křížem krážem. Až protipirátská únie dokáže, že je sdílení odkazu zločin a půjde s tím přímo proti pirátské straně k soudu a vyhraje, tak ano, dám vám za pravdu.
Fisir
Profil
Reaguji na MrGrandyho:
Zdejší diskutéři to s tebou myslí dobře. Protipirátská unie pravděpodobně nepůjde po Pirátské straně, ale proč by nemohla potrápit jednoho malého nepoučitelného odkazovače...
Taurus
Profil
MrGandy
Víš co, když jsi tak poučený, tak mysli v souvslostech. Kdyby se natočil film a všichni by se na něj podívali jen online, kdo by zaplatil jeho výrobu?

Nikdo tě nepopotahuje za šíření jednoho odkazu, moc dobře to víš, ale za hromadné a vědomé šíření mnoha odkazů. Když se ti tak hodí údajné posvěcení Pirátskou stranou, popřemýšlej nad morálním hlediskem.
MrGandy
Profil
Oni také trápí... Primárně ale lidi, kteří nahrávají filmy, či seriál ke stáhnutí. Dříve bylo běžné, že soud vyměřil některým uploaderům milionové pokuty....
K problematice nahrávání cituji Nejvyšší soud:
"Soudy nemohou stanovit škodu způsobenou internetovými piráty prostým vynásobením počtu stažení nelegální kopie cenou originálního díla na CD nebo DVD. Tento způsob výpočtu, který vede k astronomickým částkám, je podle Nejvyššího soudu (NS) nepřijatelný. Neodráží reálné ztráty nositelů práv."

Četl jsem mnoho případů uploderů, se kterými proběhl soud, byla vyčíslena pokuta (jako poslední holčina za 200 filmů cca. 7 000 Kč) a následně, po soudu posílá ČPÚ dopis s tím, že mají uhradit stovky tisíc. V tomto případě to tuším bylo 900 000, když s tím byl problém, tak jen 90 000. Takto proběhly snad všechny případy. Soud potvrdil pokutu, nikoliv tak značnou a následně ČPÚ žádala stovky tisíc, miliony. Při problému snížili. Takových případů jsou spousty a nikdy ČPÚ k soudu nešla. Je to jen jejich balamucení.

My ale nikam nic nenahráváme, čili toto je mimo nás. Sdílíme odkaz. Pokud proběhne nějaké atakování, tak se obrátíme právníka, který se v oboru pohybuje- v tomto případě např. JUDr. MgA. Michal Šalomoun, Ph.D.

Pokud bychom porušovaly nějaký zákon, tak by si už určitě někdo všiml nejnavštěvovanější stránky v ČR, tedy sledujufilmy.cz, která má denně desítky tisíc návštěv. Prozatím nevidím, že by se zavírala, naopak, vidím spoustu reklam.

Stránky dělám, protože jsem v jednom kuse v kině. Na x seriálů koukám, ty stahuji, pro vlastní potřebu. Na filmy online nekoukám, to se přiznám, mám rád kvalitní video a tak se nezdráhám koupit si blu ray, či si půjčit film v půjčovně. Píšeš Taurusi o morální hledisku. To je trochu mimo. Dovolím si tvrdit, že 80% lidí, kteří sledují filmy si je stahují (to není nezákonné) a tvůrcům to nijak nepřispěje. Stejně funguje přehrátí videa v okně. Kdo si chce film koupit, může si ho koupit, já mu nevnucuju, aby si ho u mě přehrál nebo ještě hůř, aby si ho stáhl a nic nedal tvůrcům. V tomto případě je to ale ošemetné, protože teď mi dokaž, kolik lidí, kteří si to u mě pustí by si to koupili? Oni ví, že se to tam dá přehrát... Nemám rád např. pirátské šíření u her. Tady to chápu úplně. Mám PS 4 konzoli, hry kupuji a ještě s radostí, že díky lidem, jako já bude mít vývojář na další zdokonalení. Ale statistiky jsou takové, že na počítač snad 50% lidí hru stáhne. Tady to ale plně chápu.

V případě filmů nikoliv. Zisky z filmu mají tvůrci především z kin. Zisky z prodeje postupně rapidně klesají... Ale taková je doba a tvůrci jsou k tomu otevření a plně to chápou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na MrGandyho:
Česká pirátská strana provozuje vlastní takovou stránku a to www.sledujuserialy.cz/, jedna z nejnavštěvovanějších stránek v ČR.
Vypadá docela mrtvě, u Simpsons už se vysílá 27. řada a oni jsou u dílu 26x07… a podle TOPlistu mají návštěvnost nižší než tato diskuse. Hned se pozná, že není volební rok :-)

a vše, co tu píšete jsou chybné myšlenky k této problematice
Tak použij nějaké opravdové argumenty k rozložení našich chybných myšlenek. Nesnaž se zdůrazňovat, jak moc jsi téma zkoumal, nepokoušej se nás ponižovat, zkus nám vysvětlit, v čem se mýlíme, tedy kde je chyba v našich úvahách. Ty jsi snad nikdy nic nedebugoval?

Až protipirátská únie dokáže, že je sdílení odkazu zločin a půjde s tím přímo proti pirátské straně k soudu a vyhraje, tak ano, dám vám za pravdu.
Nám je celkem jedno, jestli nám někdy dáš za pravdu. My tě jen upozorňujeme, že u toho soudu můžeš stanout ty. Držitelé práv nemají předepsané pořadí, v jakém musí s narušiteli bojovat. Navíc soudit se s politickou stranou před volbami není taktické (tím by jí pomohli) a měsíc po volbách už přestala přidávat obsah.
Mimochodem, vytěžování databáze (ve tvém případě ČSFD) je také protizákonné.

Pokud bychom porušovaly nějaký zákon, tak by si už určitě někdo všiml nejnavštěvovanější stránky v ČR, tedy sledujufilmy.cz, která má denně desítky tisíc návštěv.
To je očividně britská stránka. V roce 2013 ji někdo zastavil, možná tenkrát nebyla britská. Jak víš, jakou má ten web návštěvnost? A pouhé desítky tisíc návštěv denně kvalifikují stránku na nejnavštěvovanější?

Nemám rád např. pirátské šíření u her.
Ale vědomě odkazovat na ilegální kopii hry je legální? Znáš nějaký web, který něco takového dlouhodobě a otevřeně provozuje?
Pokud je jakýkoliv odkaz na cokoliv vždy legální, tak to nemá dopad jen na autorská práva filmů, ale na úplně všechna data, jejichž šíření zákony regulují – je to tak?

Dříve bylo běžné, že soud vyměřil některým uploaderům milionové pokuty...
Nesouvisející, říkáš, že nejsi uploader.

Zisky z filmu mají tvůrci především z kin. Zisky z prodeje postupně rapidně klesají...
Z jakých dat vycházíš? Co jsem teď zběžně našel: V roce 2000 údajně tvořilo kino jen 26 % a v roce 2005 hlavním zdrojem příjmů prý byla televize. Skutečně s rostoucí kvalitou domácích obrazovek roste chuť chodit do kina? (Také nesouvisející.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0