Autor Zpráva
danny98
Profil
Ahoj všem, mohl bych poprosit o váš názor na web: radiodb.tk/index.php?lang=cz
Přístup ze starších IE je zatím řešen přes "stop.html" časem udělám "basic" verzi

Ještě jedna věc, nestíhám to sám, nevíte o někom, kdo by chtěl vypomoc se stanicemi?
smitka
Profil
1) není mi jasné pro koho je web určen (myslím, že lidé, kteří poslouchají internetové rádio poslouchají především tu svou oblíbenou stanici; pokud jim jde o konkrétní muziku, tak použijí spotify/pandoru)
2) přijde mi divné, že je na doméně radiodb a jmenuje se yourradio
3) web se mi zdá vcelku pomalý (2 vteřiny trvalo zpravování skriptu podle GT metrix)
4) nedodržuje standardy (validita - nemyslím tím drobné prohřešky, jako jsou alty, používání nesprávných atributů, ale závažnější problémy jako špatně uzavřené DIV; dále chybové kódy - chybová stránka vrací kód 200, místo 404)
5) je plný bezpečnostních chyb - vůbec není řešeno ošetření uživatelských vstupů - lze napadnout parametry v URL (XSS), vyhledávací formulář (SQLi) a předpokládám, že když použiji formulář pro vložení stanice, tak i sem mohu vložit například škodlivý javascript
Taurus
Profil
Přijdu na radioweb a nahoře mám komixy. Logo nesouvisí s doménou (jak už je napsáno). Hledám, kde najdu seznam stanic a najdu ho nečekaně pod hledáním stanice. Že je součástí menu tlačítko Jazyk a teprv po kliknutí najedu na stránku, kde nic není, jen selectbox, to jsem ještě neviděl. K čemu je mi seznam 20 nejnovějších stanic? Celé by to šlo udělat uživatelsky přátelské a intuitivní, možná klidně jen pod dvěma odkazy v menu. To, co máš teď, je bohužel prostě špatně. I graficky je to odfláklé.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dannyho98:
1) Stránka má zbytečný vodorovný posuvník.
2) Loga prohlížečů nejsou vycentrovaná a vypadají ošklivě (zjevně jsou zmenšovaná až na straně prohlížeče).
3) Ze stránky není jasné, co je odkaz. Loga prohlížečů jako odkazy nevypadají (to mám luštit, co znamenají?) a odkazy v patičce jsou nastylované tak, aby nešlo poznat, že jsou to odkazy.
4) Druhé logo mě poslalo na stránku s rozsypanou češtinou, u pátého mi při prokliku prohlížeč oznámil, že na stránce se nachází nezabezpečené prvky… to vypadá fakt věrohodně, hned by mě to přesvědčilo, abych si něco instaloval.
5) Stránka se vykresluje v quirku, protože před <!doctype> cosi vypisuje tento kód:
<!--A Design by W3layouts
Author: W3layout
Author URL: http://w3layouts.com
License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported
License URL: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
-->
<?php
require_once('class.translation.php');

if(isset($_GET['lang']))
    $translate = new Translator($_GET['lang']);
else
    $translate = new Translator('en');
$lang=$_GET['lang']  
?>


Reaguji na smitku:
2) přijde mi divné, že je na doméně radiodb a jmenuje se yourradio
… a ještě navíc je to vlastně stránka o prohlížečích :-)
danny98
Profil
Chamurappi:
Přístup ze starších IE je zatím řešen přes "stop.html" časem udělám "basic" verzi

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0