Autor Zpráva
skaya
Profil
tak schválně jaký je názor: www.muj-domecek.cz
Jan Kozák
Profil
1) Vaše obchodní podmínky jsou nepřijatelně dlouhé na to, že jde o dokument, který si má každý zákazník přečíst před odesláním objednávky. E-shopy využívám proto, abych ušetřil čas.
2) Grafika mi přijde nedodělaná. Na formulářové prvky, tlačítka (zobrazení produktů v seznamu či v mřížce) a na bílé stránky s produkty už nezbyly peníze? Písmo neobsahuje znaky s diakritikou, a ty jsou proto zobrazeny jiným fontem. Přijde mi, že vzhled webu někdo trochu odbyl.

Tyto dva body mi pobyt na stránce natolik znepříjemňují, že bych u vás zřejmě nenakoupil. Další postřehy:
3) Blešky v logu jsou špatně čitelné. Možná za to částečně může podklad a ne úplně dobře zvolené písmo, které nepasuje k fontům použitým na webu.
4) Nedochází mi, co má znázorňovat trojúhelníček na konci menu.
5) Když místo měny u ceny uvádíte čárku a pomlčku (vy navíc místo pomlčky používáte spojovník), jednotka se už neuvádí. Lépe uděláte, když čárku se spojovníkem odstraníte a zachováte pouze značku měny. Důsledně si také hlídejte psaní mezery za interpunkční tečkou.
6) Některé části systému nejsou přeložené. Narazil jsem například na „Showing 1 to 4 of 4 (1 Pages)“ a anglické důvody reklamace.
7) Seznam přání, recenze, uživatelská hodnocení, možnost sdílení na třech stech služeb (z nichž jsem slyšel asi o deseti), štítky, čísla modelu, počet zobrazení, to vše mi u malého obchodu přijde jako zbytečná komplikace.
Neprocházel jsem váš obchod celý, ale mám pocit, že nabízíte natolik různorodé zboží, že možnost jeho porovnání nabízeným nástrojem prakticky nepřichází v úvahu. Když najdu dvě položky, u kterých by srovnání dávalo smysl, stejně se porovnávají parametry, které mě příliš nezajímají (kód modelu, hodnocení založeno na 0 recenzích, nulové rozměry) a hodnoty, které by pro rozhodování měly význam, jsou skryté v úvodu popisu. Taková zbytečná funkce pouze znepřehledňuje výpis produktů.
A tu možnost chatování někdo využívá?
8) Výpis článků v blogu je trochu nedomyšlený. Bílá tabulka (s obsahem, který uživatele stejně nejspíš nezajímá) je natolik výrazná, že odděluje nadpis od perexu. Texty v blogu jsou nalepené na okraj.
9) Bílé obrázky nepříjemně trčí z tmavého pozadí stránky.
10) Nějaký hacker vám napadl web a vložil na něj tuto slátaninu: „V této kategorii naleznete vánoční dekorace a ozdoby pro rok 2015. Prožijte krásné vánoce Klasická vánoční výzdoba se skládá z stromku, osvětlení, výzdoba na stůl a venkovní dekorace . Použijte i ozdoby, ať vám dekorace a výzdoba rozzáří nejen stromeček a domácí pohodu, ale i úsměv na tváři celé vaší rodiny. Oslavte svátky jako nikdy předtím. Zapomeňte na krásné vánoce 2013 a 2014, myslete moderně v duchu vánoc 2015. Vánoční výzdoba se opravdu letos povede - vánoční věnce, dekorace na stůl, vánoční dekorace na stůl, a vánoční výzdoba bytu. Krásné vánoce 2015 vám přeje Můj-Domneček.cz“ Jestli vám to nevadí, text vašeho přání si půjčím a budu ho letos posílat na vánočních pohledech.
11) Má smysl propagovat prázdný Twitterový účet a Youtube, kde je nedodělaná silně amatérská reklama na neexistující webovou adresu a podivný návod na nakupování? Mimochodem, proč jste z toho návodného videa vystřihnul ty tři hodiny, kde si jako zákazník pročítáte 20 normostran obchodních podmínek?

Poslední postřeh se týká nabízeného sortimentu. Nenarazil jsem na text, který by vysvětloval, podle čeho vybíráte produkty, jež nabízíte. Většina položek v katalogu se týká domácnosti a zahrady, přesto věci z tohoto okruhu, které bych aktuálně potřeboval, jsem v něm nenašel. Vedle toho ale vidím stavební materiály a trochu sportovního náčiní. Dejme tomu, že si váš obchod zapamatuji a vy zkrátíte ty podmínky na čtvrtinu. Jak poznám, že právě řeším problém, se kterým se mám obrátit na Můj domeček?


Koukám, že jste se na internetu dal na spamování. Tak už ty podmínky zkracovat nemusíte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0