Autor Zpráva
noko
Profil
Dobrý den,
zajímá mě váš názor na toto: noko.ml/css-dum .
Je to čisté css, udělal jsem jen tak abych se procvičil. :-)
tiso
Profil
2x id="kmen" ?
noko
Profil
tiso [#2]:
Dík opraveno...
lionel messi
Profil
noko:

1. V pätičke ti blbne kódovanie: „vytvoøený“.

2. Stránku máš v quirk móde (u takéhoto projektu to ale nie je žiadna dráma).
anonymníí
Profil *
lionel messi:
2. Stránku máš v quirk móde (u takéhoto projektu to ale nie je žiadna dráma).
A jinde ano?
lionel messi
Profil
anonymníí:
lionel messi:
„2. Stránku máš v quirk móde (u takéhoto projektu to ale nie je žiadna dráma).“
A jinde ano?

Nie, pokiaľ s tým autor počíta (a to v nokovom prípade nedokážem posúdiť, keďže do hlavy mu nevidím).
anonymníí
Profil *
noko:
Jaký to má celé význam? Pozicování obdélníčků mi přijde jako naprosto zbytečné, nic, z čeho bych si sedl na zasek.

Proč používáš pro každý strom/okno/kmen jiné ID, když jsou totožné a liší se jen pozicí? To je samozřejmě dost hloupý přístup a jde to řešit celé lépe.
Sitole
Profil
noko:
Vcelku povedené, ale co takhle to udělat složitěji a z boxů 1x1px udělat třeba Prahu? To by byla teprve bomba! :-)
noko
Profil
lionel messi[#6] Počítám s tím. anonymníí [#7]. Celé je to na procvičení, takže to nemá žádný význam Sitole no to by byla, ale zabralo by to času...
Tomáš123
Profil
noko:
Ten trávnik nepokračuje do prava. :-)

Inak, ja by som niečo podobné robil celé absolútnou pozíciou. Jedine prvku nadradenému všetkým ostatným by som definoval relatívnu (nie že by to malo nejaký zásadný význam pre funkčnosť). Zas, čo sa týka webstránok, relatívnou pozíciou si veľmi nepomôžeš.

Ak by si naozaj robil obrázok pixel po pixeli, ako by si postupoval? Nemusíš nič skúšať, iba ma zaujíma, ako by si si rozdelil triedy a identifikátory, aby si mal čo najmenej zbytočných duplicít. Prosím, na chvíľu sa zamysli a napíš sem, ako by si to skúsil. Pre úplnosť, obrázok by mal statické rozmery (na tom súčasnom by šlo ten trávnik naťahovať ku kraju okna). Pri nestatickom by už rozhodnutie, ktorú pozíciu použiť zavážilo (ale ide to aj s relatívnou) - tiež sa môžeš zamyslieť nad tým, ako by si ten trávnik natiahol.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0