Autor Zpráva
noko
Profil
Dobrý den,
zajímal by mě váš názor na můj blog.
Ani nehodnoťte tolik obsah jako kód a design.
Díky...
___
edit: můžete zkoušet xxs útoky přes komentáře :-)
PecanCZ
Profil
Nechci být krutý hned na Nový Rok, ale... "design"? Kde? Myslíš to zelené pozadí a ten bílý rámeček? U toho toho k hodnocení moc není. Web je taková typická splácanina, když se člověk na Silvestra nudí. V podstatě tady není co k hodnocení. Na jednu stranu se snažíš používat vlastní html značky <clanek> nebo <podbarveny> (což není moc dobrý nápad) a na druhou stranu v kódu použiješ takový paskvil - <br><br><br><br><br>. Možná by stálo za to se první pořádně naučit kódovat a až pak se snažit poučovat ostatní.
Sitole
Profil
• Když se jedná i blog, je nutné, aby se hodnotil i obsah textu.
• Ikonka webu je zastaralá z jiné werze tehdy zeleného webu.
• Článek o CMS je sice strukturově popsaný, ale hodily by se tam například odrážky.
• Také by se hodil obarvovač kodů, aby stránky nesplývali.
• Stále opakující se <br> či vlastní značky nemají budoucnost.
• Nejdříve doporučuji projít si pár oblíbených webů a podívat se na strukturu HTML nebo CSS.
• Proč máš u komentářů napsáno "Přidat jako Noko"? Myslel jsem, že opravdu dobrý systém má administraci komentářů v administraci a né u článků.

Moje milované rýpání (neber to moc vážně, ale jsou to takové dodatky které by se hodili.
• Lépe strukturovat text článků
• Psát velká a malá písmena tam kam se mají psát
• Dát tomu webu něco navíc, co tě odliší od většiny.
• Styl písma, barev se nehodí k šabloně webu.

"Obsah na této stránce je publikován pod Creative Commons licencí Uveďte autora, neužívejte komerčně Česká republika"
Něco smysluplného by tam nebylo prosím? Hlavně si do patičky napsat práva na obsah, který vlastně ani nikdo kopírovat nechce.

Také bych se zaměřil spíše na kvalitu článků než na design. Ten můžeš doladit kdykoli. Ted by to chtělo jednu větu od našeho boha.

"V plánu je provést redesign webu. Vzhledem k tomu, že je zde důležitější spíš obsah než forma, nasazení nové podoby není takovou prioritou."
- Str4wberry 2015

Má novoroční zlost už startuje od prvního?
noko
Profil
PecanCZ [#2]:

<clanek> nebo <podbarveny> (což není moc dobrý nápad) a na druhou stranu v kódu použiješ takový paskvil - <br><br><br><br><br>
<br> tam bylo ze staré verze - opraveno
<clanek> taky opraveno


Sitole:
Ikonka webu je zastaralá z jiné werze tehdy zeleného webu.
Opraveno

Proč máš u komentářů napsáno "Přidat jako Noko"? Myslel jsem, že opravdu dobrý systém má administraci komentářů v administraci a né u článků.
Na tom pracuji, tato funkce bude v Noko CMS 4.0, toto je jen nouzové a dočasné řešení.

Psát velká a malá písmena tam kam se mají psát
Prosím příklad
Styl písma, barev se nehodí k šabloně webu.
Co myslíš? Mě se to tak líbí.

Něco smysluplného by tam nebylo prosím? Hlavně si do patičky napsat práva na obsah, který vlastně ani nikdo kopírovat nechce.
Třeba někdo bude chtít :-)
RastyAmateur
Profil
1) "PHP nebo-li PHP hypertext preprocessor je programovací jazyk určený pro tvorbu webových aplikací."
Nejen! Já jsem např. pomocí PHP dělal bota na TeamSpeak 3 server, který kontroloval, jestli nějaký nick neobsahuje existující URL adresu, sprosté slovo, apod.

2) U nadpisu webu "Noko web" - není poznat, že je to odkaz na hlavní stránku. Udělal bych tomu minimálně nějaký :hover efekt...

3) Na té hlavní stránce mi to tak nevadí, ale u článků docela ano: Udělal bych nějaký div s :hover efektem, a aby celý ten div byl odkazem, ne jen ten text. Dále bych ten text zarovnal na střed (vertikálně) - pokud to nebudeš dělat přes ten div tak bych alespoň vyndal to <br>...

4) Ještě jeden detail - v tom menu (Články a O webu) bych zvětšil text...

Jinak barevná kombinace se mi docela líbí. Možná bych to udělal trochu tmavší, ale to by už asi nebylo ono... Jen ta šedá mi tam moc nesedí. Na druhou stranu si tam nedokážu představit jinou barvu...
Fisir
Profil
Reaguji na noka:
Pevně věřím, že jsi na produkční server jen omylem nahrál nějakou ranou verzi designu.

1.) Pozadí položek v menu je příliš tmavé a (alespoň na mně) působí v kombinaci se zelenou barvou textu málo kontrastně.
2.) Times New Roman se k tvému, ehm… designu, příliš nehodí, vypadá to, jako kdyby prvky s tímto písmem nebyly nastylované.
3.) Obří boxy na hlavní stránce s odkazy na články sice upoutají pozornost, ale jsou škaredé. Jsou příliš velké na to, že je v nich jenom jeden nadpis. Když už, tak by alespoň mohly být celé klikací. A zarovnané na jednu stranu, ne rozházené různě po stránce.
4.) Text v faviconě je příliš nevýrazný.
5.) Mít pod formulářem pro komentáře ještě speciální sekci pro přidání komentáře jako autor článku je velmi zvláštní a pro návštěvníky rušivé.
specificky pro stránku Všechny články:
6.) Už jenom nadpis je divný. Když jsem na Nokově webu a kliknu na sekci Články, neočekávám, že by se tam objevily články z jiných webů.
7.) Datum vydání článku se do samotného nadpisu nehodí. Vyčlenil bych ho do samostatného elementu pod nadpis. A když už bys byl u toho, nebylo by od věci do výpisu přidat ke každému článku nějaký stručný popis, o co v něm jde.

Nyní velmi zběžně ke kódu:
1.) Sice to ničemu nevadí, ale nevím, jak se v tak nejednotně formátovaném kódu můžeš orientovat.
2.) Co konkrétně si slibuješ od meta tagu seznam-ranking-position?
3.) Na hlavní stránce ti sice favicona funguje, ale na podstránkách kvůli relativní URL ne.
4.) <br><br> se nedělá.
5.) V meta tagu og:url se má uvádět URL adresa aktuální stránky, ne hlavní stránky webu.
6.) Copyright není nadpis, takže není důvod ho do nadpisu dávat.

Teď k samotným článkům:
Podbarvený text
   1.) Všechno špatně.
   2.) Nedoporučuj vymýšlení vlastních značek. Není to spolehlivé. (Více.)
   3.) Element font je zastaralý.
   4.) Správným způsobem je použít <span> a nějakou CSS třídu, kterou pak správně nastyluješ.
Nejhorší a nejzbytečnější HTML tagy
   1.) Rýpnu si, že podle všeho zrovna tobě nepřísluší rozhodovat o zbytečnosti a kvalitě HTML elementů.
   2.) Element image sice skutečně funguje, ale nemohu najít žádnou jeho dokumentaci, takže se jeho komentáře zdržím. Naproti tomu ale naprosto nemáš pravdu, že podobná situace je s <picture>, což je nový element pro práci s responzivními obrázky.
   3.) Elementy s a del (stejně jako i a em nebo b a strong) sice stejně vypadají, ale mají jiný sémantický význam, tudíž nejsou zbytečné. Ten první označuje prostě přeškrtnutý text, ten druhý odstraněný text.
Jak vytvořit vlastní CMS I.
   1.) Celý ten článek je opravdu dost ledabyle napsaný (to jsou sice víceméně všechny, ale tady je to nejvíc vidět).
   2.) Už máme verzi PHP 7, takže bys ji mohl přidat jako alternativní možnost k požadavkům na hosting.
   3.) Rozhodně si nemysli, že tvůj CMS je nepoužíváním databáze nějak unikátní. Taky připomínám, že můžeš využívat komfort databázových dotazů a stále ti k tomu bude stačit jediný soubor uložený na disku, viz SQLite.
   4.) Není třeba dělat design dopředu. Když programuješ na takové úrovni, že o tom můžeš poučovat ostatní, tak jistě budeš využívat šablony, které prostě po dokončení práce na CMS upraví.
   5.) Seznamy je dobré dělat jako seznamy i v HTML zápisu.

Ale jinak hezké. Snaha asi byla.
Tomáš123
Profil
noko:
1. Nie je dobrou praktikou manuálne zalamovať riadky. Radšej si vytvor nový obaľovací prvok, ktorému nastavíš požadovanú šírku.
2. Nevidím dôvod absolútne poziciovať hlavičku. Zbytočne si spôsobuješ problémy v menších rozlíšeniach.
3. Zišiel by sa nejaký obmedzovač šírky. Na mojom monitore už sa mi šírka obsahovej časti nepáči a väčšina priestoru je nevyužitá.
4. Po odoslaní komentáru je vraj niekam uložený, ale nikde sa nezobrazí. Dodatočne zisťujem, že sa to týka iba kategóre „O webu“
5. Pre zdrojové kódy by sa hodilo aspoň proporcionálne písmo.
6. Nepáčia sa mi tie dva prepínače hore.

Články sú neúplné. Nemajú hlavu a pätu. Začneš v strede, často chybne prezradíš malú časť celej témy a... nejaký rozumný záver nikde.
lionel messi
Profil
noko:
Taktiež zdravím.

Dizajn je podľa môjho názoru o chlp lepší než u tvojej prvotiny, stále však je čo zlepšovať, väčšinu podstatných pripomienok už spomenuli kolegovia.

1. Zvýš riadkovanie textu pokojne aj na hodnotu okolo 1.6. Nízke riadkovanie na webe (najmä u dlhších článkov) unavuje oko.

2. V protiklade k Tomášovi123 si nemyslím, že by si tých pár znakov kódu zasluhovalo proporcionálne písmo (navyše patrím k menšine programátorov, ktorí ho vôbec nepoužívajú, keďže sa mi veľmi zle číta). Naopak obmedzovač šírky alias max-width dôrazne odporúčam.

3. Hlavička je zbytočne vysoká, môže za to aj zbytočne veľké písmo (65px).

4. K mierne vyblitej zelenej mi podobný odtieň šedej už vôbec nepasuje, so svojím otrasným grafickým cítením sa však bojím poradiť, čo by vyznelo lepšie.

5. Niekde používaš v CSS na odlíšenie elementov id, inde zase triedy. Dobrým kóderským zvykom je používať na šýtlovanie iba triedy a id si nechať v talóne na kotvy či JavaScript. Takisto farby niekde uvádzaš slovom (gray), vzápätí ale používaš hexadec. kód.

6. V textoch takmer vôbec nepoužívaš čiarky, následkom čoho sa ti vety neprehľadne zlievajú.

7. Nadpisy a podnadpisy majú nastavený menší margin než odseky. Pripúšťam, že tento nápad je zaujímavý, osobne som však v tomto prípade skôr za symetriu.
noko
Profil
Víte co, asi na ten web kašlu.
Vlákno zamykám.
Moderátor juriad: Stačí říct, že nemáš zájem o další komentáře.
Sitole
Profil
noko:
Je to celkem škoda, protože jsi psal o vcelku zajímavých věcech a design jako takový byl velice podobný mému vkusu, ale musíš si být vědom toho, že
lidé spíše kritizují a až poté minimálně chválí.

"Lidé spíše kritizují, než aby chválili. To je prostě součást lidskosti."
- Jiří Svěcený 2015

Připomínky k designu:
Ty si prostě uděláš něco svého a dáš to sem zhodnotit. Nemusíš být hned naštvaný, že se to lidem nelíbí. Ano, sice nelíbí, ale zároveň se ti snaží pomoci to vylepšit a dát tomu nějakou korektní formu pro čtenáře.

K obsahu článků:
Já jsem dříve také psal v textech spoustu chyb, ale řekl jsem si ne. Budu psát opravdu o něčem co mám sám nastudované a sám jsem si to vyzkoušel. Například CMS za pomoci textových souborů můžeš využívat tam, kde nemáš podporu databáze a to řešení patří spíše do muzea kuriozit než do provozu.

Určitě se nato nevykašli, ale přečti si pár blogů a zjistíš, že má každý svůj styl psaní, ale je odborný, strukturovaný. To je věc, kterou se potřebuješ naučit. A hlavně nepřipravovat články za pět minut, ale promýšlet je déle. Poté je třeba 2-3 dny nechat odležet a přečíst znovu. Zjistíš co se tam nehodí a co připsat. (můj návod)
lionel messi
Profil
noko:

Pôvodne som mal v pláne rešpektovať tvoje rozhodnutie a do vlákna už neprispievať, ale keď ho už oživil Sitole, pridám svoj pohľad na vec.

Občas sa mi zdá, akoby si presne nevedel, čo chceš (je to v poriadku, sám to občas neviem :-)). Možno máš trochu problém prijať kritiku, hoci je vecná, slušná a konštruktívna. Aj keby si však vytvoril veľmi kvalitný web, väčšina kolegov by v tomto vlákne nevypichla pozitíva, ale chyby. Cieľom tejto kategórie je totiž predovšetkým posunúť ľudí, ktorí o to stoja, ďalej a ukázať im, ako sa môžu zlepšiť. To sa však dá dosiahnuť len poukázaním na chyby.

Mimochodom, v PHP si sa aspoň trochu (možno aj dosť výrazne, neviem posúdiť) posunul vpred.
noko
Profil
noko:
Víte co, asi na ten web kašlu.
Vypadá to že jšem zapoměl na slůvko "zatím" :-)
Neměl jsem v plánu web uplně ukončit, pouze pozastavit protože nemám moc času.
Postupně opravím nějaké věci které jste mi tu vytkli.

Sitole:
K obsahu článků:
Já jsem dříve také psal v textech spoustu chyb, ale řekl jsem si ne. Budu psát opravdu o něčem co mám sám nastudované a sám jsem si to vyzkoušel.

Nechtěl jsem aby jste hodnotili obsah, protože ty články které tam byly jsem tam dal jako výplň a byly buď zkopírované ze staré verze, nebo jen na rychlo napsané. Proto byly tak "odfláknuté".
Nevím jestli jsi to zamýšlel ale cítím tam mírnou narážku na smazaný článek o tvorbě cms. Ten jsem odstranil kvůli tomu že byl tak "odfláknutý", pokud cítíš potřebu si ho přečíst tak Prosím :-)

lionel messi:
Mimochodom, v PHP si sa aspoň trochu (možno aj dosť výrazne, neviem posúdiť) posunul vpred.

Díky
Sitole
Profil
noko:
Právě že článek o CMS se celkem povedl. Na můj vkus jsem si početl a vše jsi krásně rozepsal, ale škoda té obecnosti. Mohl jsi zacházet více do detajlu.
To spíše ty dřívější články jsou opravdu jak říkáš odfláknuté. :)
Jan Kozák
Profil
Noko, respektuji, že asi v tuto chvíli další názory nechceš, proto se vyjádřím jen k některým komentářům, které se tu již objevily.

Sitole:
Když se jedná i blog, je nutné, aby se hodnotil i obsah textu.
Nikoliv. Zakladatel tématu dal najevo, že ho názory na publikovaný obsah příliš nezajímají.
Ty tu vystupuješ taky jako autor a předpokládám, že by se ti nelíbilo, kdybych tu začal vypisovat hrubky, kterými jsi své zdejší příspěvky vyzdobil.

Nejdříve doporučuji projít si pár oblíbených webů a podívat se na strukturu HTML nebo CSS.
Ověřil sis toto doporučení? K mým oblíbeným webům patří třeba Diskuse. Její HTML i CSS je ale trochu děsivé. :-)

Také bych se zaměřil spíše na kvalitu článků než na design. Ten můžeš doladit kdykoli. Ted by to chtělo jednu větu od našeho boha.
A nebo může dodělat obsah. Protože grafiku udělat neumíš, je málo důležitá?
Mimochodem ten tvůj bůh na rozdíl od tebe netvrdí, že vlastní tagy nemají budoucnost. Vybíráš si z jeho názorů jen ty, které se ti hodí do krámu.

> "Lidé spíše kritizují, než aby chválili. To je prostě součást lidskosti."
> - Jiří Svěcený 2015
To cituješ sám sebe? Geniální. A co si takhle třeba zjistit, co to ta „lidskost“ vlastně je? Je trochu zavádějící, že to slovo používáš jinak než všichni ostatní.

Má novoroční zlost už startuje od prvního?
Domluvme se takto: Čím krutější tu budeš, tím víc se na tvé komentáře zaměřím.

lionel messi:
1. Zvýš riadkovanie textu pokojne aj na hodnotu okolo 1.6. Nízke riadkovanie na webe (najmä u dlhších článkov) unavuje oko.
Oči „unavuje“ nepřirozené přizpůsobování se úrovni osvětlení, příliš časté ostření či dlouhodobé neostření a nedostatečná frekvence mrkání. Navzdory tomu, že se to tu poměrně často píše, nemá řádkování na oči vliv.

2. V protiklade k Tomášovi123 si nemyslím, že by si tých pár znakov kódu zasluhovalo proporcionálne písmo (navyše patrím k menšine programátorov, ktorí ho vôbec nepoužívajú, keďže sa mi veľmi zle číta).
„Proporcionální písmo“ je termín, který není vhodné používat k charakteristice neproporcionálních písem.

5. Niekde používaš v CSS na odlíšenie elementov id, inde zase triedy. Dobrým kóderským zvykom je používať na šýtlovanie iba triedy a id si nechať v talóne na kotvy či JavaScript. Takisto farby niekde uvádzaš slovom (gray), vzápätí ale používaš hexadec. kód.
Je pěkné, že identifikátory ke stylování nevyužíváš, ale považuji za matoucí a chybné někoho za využívání id v selektorech kritizovat.

Dát si sem zhodnotit web odejdu snad s výpraskem…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0