Autor Zpráva
MajoHD
Profil
Zdravím : )

Potreboval by som nejaký feedback prosím.
www.goshort.wz.sk

Edit: Na stránke si po zaregistrovaní môžete nastaviť odkazy na Vami navštevované stránky a mať ich vždy po ruke. Pozadie a veľkosť odkazu na dá nastaviť :)
RastyAmateur
Profil
Tak na první pohled - pozadí se mi velice nelíbí. Ta kostičková mřížka má nahoře, vlevo i vpravo odstup od okraje, ale dole ne. To ale nic nemění na tom, že bych ji vyndal úplně. A i když asi tuším, co by to mělo dělat, tak to je pouze domněnka. Nikde není napsané, co je to za stránku, k čemu je dobrá a jak to funguje. To si myslím, že je vcelku zásadní.
mimochodec
Profil
MajoHD:
Jestli chceš zpětnou vazbu, je dobrým zvykem vytvořit pro tyto účely testovací účet.
MajoHD
Profil
A čo ak chcem otestovať aj registráciu? Veď je tam len nickname, heslo a captcha.
RastyAmateur
Profil
MajoHD:
Takže pokud jsem to správně pochopil, zaregistruješ se, aby sis mohl nastavit pozadí a jiné věci, a jediná "výhoda" stránky je, že máš několik odkazů na jedné stránce?

Neodsuzuji! Je to výborný příklad, kterým si můžeš procvičit své znalosti v programování. Ale dle mého názoru je to k ničemu.

Jediná větší nevýhoda je, že máš max. 8 odkazů. Nemůžeš si navolit těch tlačítek třeba 20. (pokud to jde tak jsem si toho nevšiml)
mimochodec
Profil
Nefunguje to tak, jak bych čekal. Facebook z první pozice nesmažu křížkem, něco jiného tam z toho hejna nedostanu ani kliknutím, ani přetažením.
Teď jsem zjistil, že se to projeví až po "Ulož nastavenia". Je to neintuitivní. A přitom by stačilo trochu pocvičit JS.
Taky se mi úplně nezamlouvá těch 5x5 stejných ikon pod každým čtvercem.
Teď jsem dal +, vidím dva inputy, v nich nějaký text, který nelze editovat - tedy ani smazat.

Všechno to nějak funguje, nápad to není špatný, ale je to strašně neintuitivní.
MajoHD
Profil
Tak ako máš v prehliadačoch taby na novej karte, tak si môžeš nastaviť aj odkazy na stránke. Napríklad na verejných počítačoch si nenastavíš vlastné odkazy a tak ich máš hneď k dispozícii po prihlásení. Nieje jednoduchšie len kliknúť na obľúbené odkazy ako stále písať ich adresu keď chceš navštíviť stránku?


mimochodec:
vďaka za názor.
lionel messi
Profil
MajoHD:
A čo ak chcem otestovať aj registráciu?

A čo tak sa zaregistrovať sám?

Veď je tam len nickname, heslo a captcha.

Voči opisovaniu pokrkvaných písmen a číslic zo strakatého pozadia (hoci toto ešte nie je najextrémnejší prípad) mám averziu.

1. Rád by som sa opýtal, aký účel webu pripisuješ. Je to tvoja prvotina, chceš si len vyskúšať, na akej úrovni zvládaš design, kódovanie či programovanie, alebo s ním máš aj iné plány? V dobe existencie záložiek v prehliadači totiž nevidím dôvod, prečo použiť takúto službu bez ohľadu na jej úroveň.

2. Web by som oživil faviconkou.

3. Oslovenie sa oddeľuje čiarkou (Ahoj, 'jozo).

4. V protiklade k RastyAmateurovi sa mi predvolené pozadie vcelku pozdáva.

5. Väčšina prvkov má zaguľatené rohy, niektoré (logá webov, odkazy…) sú však hranaté, čo pôsobí veľmi nejednotne.

6. Nepochopil som, prečo v roku 2016 deklaruješ používanie XHTML (navyše sa jeho normami ani neriadiš, niežeby to bolo užitočné) ani dôvod, z akého používaš zastaraný meta tag keywords.

7. Prázdny atribút alt u obrázkov má umlčať validátor? Ak alt nechceš použiť, nepouži ho vôbec bez ohľadu na validitu, ak chceš, tak potom poriadny.

8. Čo sa týka použiteľnosti som sa chcel rozpísať viac, ale predbehol ma mimochodec, ktorý už všetko podstatné vystihol.

9.    nahraď za margin.

10. Registrácia je náchylná na útok XSS, login <i>Ital</i> sa na hl. stránke vypíše ako Ital (dole v časti Si prihlásený ako).
RastyAmateur
Profil
lionel messi:
1. Rád by som sa opýtal, aký účel webu pripisuješ. Je to tvoja prvotina, chceš si len vyskúšať, na akej úrovni zvládaš design, kódovanie či programovanie, alebo s ním máš aj iné plány? V dobe existencie záložiek v prehliadači totiž nevidím dôvod, prečo použiť takúto službu bez ohľadu na jej úroveň.
Odpověď nalezneš v [#7]

MajoHD:
Ještě bych udělal, že po uložení nastavení tě to přesměruje. Protože pak musím rolovat dolů a klikat na tlačítko, abych se vrátil...
MajoHD
Profil
lionel messi:

"A čo tak sa zaregistrovať sám?"

Samozrejme, že som sa zaregistroval, ale keby si sa nezaregistroval, nenapísal by si 10. bod.

"Voči opisovaniu pokrkvaných písmen a číslic zo strakatého pozadia (hoci toto ešte nie je najextrémnejší prípad) mám averziu."

Väčšiu averziu z toho majú boti, o to ide. Tvoja averzia ma mrzí.

1. Jeden príklad: Ak by si bol študent na verejnom počítači niekde na škole v knižnici, záložky by si si nenastavil. Ak áno, pri opätovnom zapnutí PC by tam neboli.
2. S favicon bol iba menší problém, opravím to.
7. Nemá umlčať validátor. Alt je len zatiaľ prázdny.
9. To je môj zlozvyk. Pracujem na ňom.

Ďakujem za postrehy a názory. Určite na tom zapracujem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0