Autor Zpráva
Xanomes
Profil
Tak jsem tu opět s žádostí o zhodnocení webu. Kompletně jsem ho předělal, protože mi nevyhovoval předchozí design. Je responzivní, takže bych poprosil i o názory mobilních uživatelů.

xanomes.wz.cz

Děkuji,
Xanomes
lionel messi
Profil
Xanomes:

Prvý dojem z nového trojjediného dizajnu: Starý sa mi páči o trochu viac.

Námety na zmenu (nielen dizajnérsku) stoja za podrobnejšie rozpísanie:

1. Položky v menu by som jednoznačne zoradil inak. O mně a Kontakt by som zrejme presunul úplne vpravo (alternatívou je O mně naopak na úplne prvom mieste, kontakt nie, ten očakávam vpravo).

2. Na jednej strane sa mi páči, že v menu používaš hover efekt a nezabúdaš ani na zvýraznenie aktuálnej položky (niektoré slušné weby ju neriešia, takže máš odo mňa veľké plus), samotné podčiarknutie je však podľa môjho názoru veľmi nešťastne prilepené na obsahu stránky. Buď by sa malo obsahu priamo dotýkať (ako u prepínania štýlov), alebo by medzera mala byť naopak výraznejšia.

3. Rámček okolo štítkov s kategóriami článkov je príliš hrubý, stenčil by som ho o 1px.

4. Chválim príjemne zvolené riadkovanie textov.

5. Si si vedomý, že týmto #reklama {display:none} porušuješ Podmienky zobrazovania reklamných plôch Webzdarma?

6. Na HTML štýl zabudni, neviem si predstaviť návštevníka, ktorý si v ňom bude prezerať stránku.

7. V oranžovom štýle mi oči viac púta oranžové pozadie než text. Netuším, ako to zmeniť, znížená saturácia bude pravdepodobne pôsobiť nevýrazným dojmom.
Xanomes
Profil
lionel messi:
1. Uznávám, upraveno.
2. Já mezeru nevidím, ale možná to bude mým rozlišením/prohlížečem. Posunul jsem položky o kus dolů, aby byla čára vždy spojená s obsahem.
3. Pravda, upraveno.
5. Tento styl je v základním nastavení vypnutý JavaScriptem, který ho zapíná pouze pro HTML styl. A když už jsme u toho, jak bys řešil zobrazení reklamy na mobilech, kde se na obrazovku nevejde? Protože na tohle ve webzdarma zřejmě nemysleli a já jen kvůli tomu v mobilech horizontální posuvník zobrazovat nehodlám.
6. Já si ho představit umím, vlastním totiž zařízení, které nepodporuje position:fixed. A věř mi, že číst stránku z takového zařízení v základním stylu je utrpení.
7. To jsem řešil už od začátku, ale nakonec jsem došel k tomu, že takhle se to číst dá a pokus o vyřešení by spíš situaci zhoršil.
Lonanek
Profil
Xanomes:
jak bys řešil zobrazení reklamy na mobilech, kde se na obrazovku nevejde? Protože na tohle ve webzdarma zřejmě nemysleli
Například zobrazením reklamy jinde na stránce. Alespoň na to u WZ mysleli.
Nebo nezobrazením jen na mobilních zařízeních.
Xanomes
Profil
Lonanek:
A jsme u toho, tím přeci poruším pravidla :) Ano, já to řeším takto.
Lonanek
Profil
Stačí si přečíst pravidla reklamy na WZ.
Nebo si zvolte přívětivější Free hosting.
Tomáš123
Profil
Lonanek:
Nebo nezobrazením jen na mobilních zařízeních.
Zmienku o tomto som v pravidlách nenašiel. Ak tam naozaj nie je, tipol by som si, že platia všeobecné pravidlá, ktoré zneviditeľnenie zakazujú. Môžeš ich skúsiť kontaktovať. Vlastne Xanomes.

Xanomes:
A věř mi, že číst stránku z takového zařízení v základním stylu je utrpení.
Áno, preto lionel messi napísal, že s takýmto štýlom bežný užívateľ stránku neprezerá.

Pokiaľ viem, ak prehliadač nepodporuje fixnú pozíciu, zobrazí prvok s pozíciou statickou. Na tvojej stránke to považujem za luxus. Obťažuje ma hlavne päta.

Stránku som prvýkrát videl z tabletu. K alertu v kontakte som sa nedostal. Takto základné informácie by si mal rozširovať vychodenejšou cestičkou.

Stránka sa mi nepáči, súhlasím, že staršia podoba bola krajšia, modernejšia. Neviem, čo by som na tomto vzhľade zmenil.
Xanomes
Profil
Tomáš123:
„A věř mi, že číst stránku z takového zařízení v základním stylu je utrpení.“
Áno, preto lionel messi napísal, že s takýmto štýlom bežný užívateľ stránku neprezerá.
Špatně jsem to asi formuloval, myslel jsem že je utrpení zobrazit to s oranžovým/sitoleho stylem. Ty totiž zakrývají část obrazovky pomocí position:fixed a když mám zařízení, které position:fixed nepodporuje, chová se to jako kdyby tam bylo position:absolute. Díky tomu je část stránky nečitelná, HTML styl je tedy taková poslední záchrana když se něco pokazí (ať již na straně špatného @media pravidla, nebo na straně zařízení).

Obťažuje ma hlavne päta.
Co tím máš na mysli? Žádnou patičku tam nemám, pokud myslíš tu dolní část s přepínáním stylů tak by tam byla tak či tak, jen s/bez výpisu stylů. (v oranžovém stylu)

Stránku som prvýkrát videl z tabletu. K alertu v kontakte som sa nedostal. Takto základné informácie by si mal rozširovať vychodenejšou cestičkou.
Uznávám, upraveno.

Stránka sa mi nepáči, súhlasím, že staršia podoba bola krajšia, modernejšia. Neviem, čo by som na tomto vzhľade zmenil.
To mne mrzí... snažil jsem se vymyslet něco svého.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0