Autor Zpráva
KOM
Profil *
Ahoj všem, prosím o okouknutí mého osobního webu, kde prezentuji své fotografie. Je to první můj pokus o dynamický web. Fotky se načítají z DB a selektují se podle u nich zadaných filtrů.
Problém o kterém vím a který mě hodně štve, je sdílení fotek na FB. Bohužel zatím nevím jak na to. Vím, že se to dělá přes OG meta tagy, bohužel neumím dynamicky generovat obsah těchto tagů. Poradí mi někdo jak na to?
User
Profil *
Nádherné fotografie!
lionel messi
Profil
KOM:

Musím súhlasiť s Userom, rozhodne máš čo ponúknuť. Na prvý pokus to ani z hľadiska tvorby webov nie je vôbec zlé.

V porovnaní s niektorými osobnými stránkami iných amatérskych fotografov však mám pocit, že tejto prezentácii nejaká maličkosť chýba. Bežne totiž pri vstupe na web fotografa tvojho kalibru takmer ihneď podľahnem wow efektu. Tu trvá jeho dostavenie sa o čosi dlhšie. Možno je to tým, že na hlavnej stránke zaberajú fotografie pomerne málo priestoru.

Oceňujem vynikajúcu faviconku s myšlienkou a pôsobivé logo. Takisto musím pochváliť solídne zvolené riadkovanie textu.

Oranžový text odkazu Více o autorovi má na zelenom pozadí trochu nízky kontrast, to isté v menšej miere platí o šedom písme na bielom pozadí (nemusí to byť čistá čierna, ale rozhodne by som zvážil mierne stmavenie).

Taktiež chválim zvýraznenie aktuálnej položky v menu, mnoho začiatočníkov na neho zabudne. Trochu ma však zaskočila jeho menej dôsledná realizácia. Po kliku na položku Fotografie je položka zvýraznená, po otvorení niektorej z galérií už nie, hoci sa nachádzam v rovnakej sekcii.

Divná čeština v galérii Voda „Tento filtr, Vám vybral všechny fotky nějakou související s vodou.“ Celý tento text mi navyše príde úplne zbytočný.

Väčšina prvkov na webe má hranaté okraje, niektoré ich však majú zaguľatené a ikonky sociálnych sietí sú dokonca okrúhle. Je lepšie zvoliť si jeden štýl okrajov (v prípade fotografického webu sú asi najlogickejšou voľbou hranaté okraje) a dôsledne sa ho držať.

Na webe prakticky nepoužívaš gradienty (čo je fajn). Prečo ich však dávaš na tlačidlá (napr. v knihe návštev)?

Celkový dojem: Nadpriemerný, na prvotinu viac než slušné.
jujklu
Profil
Hezký web i obrázky. Důležité je vytrvat. Jsem si jistý, že si své návštěvníky najde.
snazimse
Profil
KOM:
Vím, že se to dělá přes OG meta tagy, bohužel neumím dynamicky generovat obsah těchto tagů.

Příklad obrázku:

<meta property="og:image"  content="http://www.kom72.cz/fotky/alpy/alpy-004.jpg" />

content musíte generovat dynamicky,jak říkáte, pokud to neumíte musíte si někoho najít, kdo Vám to udělá. Máte tam nějaký RS, tak tvůrce, pokud to nejste vy :) Předpokládám, že ne, protože jinak by jste to musel vědět.
KOM
Profil *
ano web neni postaven na žádném RS, je to ciste moje prace. Problem ,je, ze v php zacinam a nejsem schopen v hlavicce generovat cesty k obrazkum, nadpisu ci popisu obrazku ze stranky, ktera nema svuj <head> Stranky jsou skladane tak, ze mam stranku s head a casti kodku pro obsah stranek, pak dalsi stranku s patickou a mezi to se prave do obsahu stranek automaticky sklada obsah, ktery mam v jednotlivych strankach
KOM
Profil *
lionel messi:

Pokusil jsem se trochu sjednotit design webu. Zvýraznil jsem barvu pisma celeho webu, ikonu u <h1> nadpisu jsem vymenil za stylove stejnou, jako jsou na strance autor. Podbarvil jsem menu barvou jako je v logu, sjednotil veskere odkazy na webu (az na ten v zelenem divu u paticky, ale i tomu jsem priradil vyraznejsi barvu).
Zvyrazneni aktualni polozky v menu jsem rozchodil na hlavnich strankach, na podstrance, ktera je prave jen ve fotogalerii (ruzne filtry fotogalerie) mi to nefunguje a nevim jak na to :-(
Formulare na webu prave redesignuji, pokusim se je udelat stridmejsi a tak, aby ladily s celym webem.

Budu rad, za vaše dalsi pripadne poznatky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0