Autor Zpráva
speedees
Profil
Dobrý den,

prosím o kritiku stránek www.lordstavby.cz
Klidně můžete být i hodně konkrétní co se technických a designových věcí týče.

Jedná se o webovou prezentaci firmy nabízející dřevostavby, rekonstrukce bytů, dveře a podlahy.

Děkuji
User
Profil *
Kontaktní formulář na mobilu trochu rozsypaný jinak dobrý.
Taurus
Profil
Nelíbí se mi logo ani zarovnání menu. Stejně tak velké ikony v patičce a grafické zpracování odrážky (tmavá na tmavé a divné zarovnání). 2. obrázek ve slideru je vyloženě škaredý, což je dáno kvalitou fotografií, koláží, ořezem, kompozicí a roztaženým písmem. Odsazení bloků, textů a nadpisů je často nepěkně malé nebo velké, to je obecný nešvar tohoto webu.

Hoveru na obrázcích s textem se animuje jen přijetí, odjetí už ne – to bych doladil. Navíc ta proměna textu bílá–černá nevypadá moc esteticky. Modrá plocha zabírá velkou část fotky, vypadá to zvláštně.

Většina textů na webu má nehezký široký letter-spacing. Text na lordstavby.cz/standardy-domu se špatně čte, je v moc širokém layoutu. Text je navíc nalepený na patičku. Nadpisy H1 jsou dost nesourodé. Jednou všecko velkým, jednou menší než ostatní, často jsou nalepené moc nahoru.

V patičce nelze rozeznat text od odkazu, což je uživatelsky dost nepohodlné.

Takže bohužel nezaujalo, přijde mi, že grafiku řešil kodér, ne grafik.
lionel messi
Profil
speedees:

Okrem už uvedených chýb:

(Takmer) Nikdy necentruj text, ktorý nie je nadpisom (napríklad údaje v jednotlivých stĺpcoch pätičky), nevyzerá to dobre a niekedy aj vyslovene sťažuje orientáciu v ňom.

Zaujal ma hover efekt menu, žiaľ, nezvýrazňuješ aktuálnu položku (napr. na stránke Kontakt by sa hodilo označiť položku v menu príslušnou farbou).

Nepáči sa mi kontaktný formulár, konkrétne len tak pohodená CAPTCHA bez akéhokoľvek popisku ani pseudo3D odosielacie tlačidlo.

Hlavičku by som buď o chlp znížil, alebo ju nefixoval pri rolovaní.

Osobne mám značnú averziu voči rôznym fixovaným lištičkám s textom Zašlete nám email, keď hľadám kontakt, idem do zodpovedajúcej sekcie, ak nie, netreba ma k zaslaniu správy nabádať.

Keď som si už zmienený box zo zvedavosti rozklikol, prekvapilo ma, že hoci je web hranatý, samotné políčka majú zaguľatené rohy. Pôsobí to trochu ako päsť na oko. Rozhodni sa pre jeden štýl rohov (hrany verzus zaguľatenie) a toho sa dôsledne drž na celom webe.

Čo sa týka slideru, okrem koláže (druhý obrázok), ktorej sa už venoval Taurus, mi vadí aj prvý obrázok, prepaly v okne bijú do očí a celkový dojem vyznieva amatérsky, scéna s podobne veľkým dynamickým rozsahom sa fotí inak (mimochodom, nebolo by vhodnejšie nafotiť len obývaciu stenu?), navyše perspektíva záberu tiež nevyzerá práve najlepšie.

Pri prehliadkach obrázkov v jednotlivých sekciách rozmýšľam, či dokumentoval drevostavby a rekonštrukcie bytov ten istý fotograf, rozdiel v kvalite fotografií je totiž — v neprospech bytov — značný.

V sekcii Dveře a podlahy sa po kliknutí na jednotlivé boxy nič nestane. Ak na ne návštevníci majú klikať, prečo sa nedočkajú žiadnej akcie? Ak nie, prečo má každý box kurzor ručičky?

Ikonky Facebooku a mailu sú v pätičke síce dobre umiestnené, zaslúžili by si však zmenšiť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0